Gå til hovedindhold

Thermex S&P EDM 100 CHZ Hvid, Fugtstyret ventilator med hygrostat, snoretræk, automatisk lukke, 155x155mm ø98mm

ThermexMøblerEAN: 8413893059055
Pris fra 1.499 krtil 2.630 kr
14 forhandlere

Prisforskel: 1.131 kr (43% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.399 kr 24. mar.

Sammenlign priser på S&P EDM 100 CHZ Hvid, Fugtstyret ventilator med hygrostat, snoretræk, automatisk lukke, 155x155mm ø98mm og køb billigst

14 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1499 kr. 14 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
S&P EDM 100 CHZ Hvid, Fugtstyret ventilator med hygrostat, snoretræk, automatisk lukke, 155x155mm ø98mm
1.499 kr
Til butik
S&P EDM 100 CHZ Hvid, Fugtstyret ventilator med hygrostat, snoretræk, automatisk lukke, 155x155mm ø98mm billede

Produktinformation

S&P EDM-100 CHZ Hvid ventilator med hygrostat, snoretræk og automatisk lukke – 155 × 155 mm, Ø98 mm EDM-100 CHZ er en del af Soler & Palau’s anerkendte EDM-serie, som er udviklet til støjsvag og driftssikker ventilation i mindre rum som badev

Produktspecifikationer

Kategori: S&p
EAN: 8413893059055
Varenr.: 17531
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Thermex EDM 100CHMZ badventilator, fugtstyring, Ø100 mm, hvid
-16%1.599 kr
Før 1.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Thermex EDM 100CHMZ badventilator, fugtstyring, Ø100 mm, hvid billede

Produktinformation

Thermex EDM ventilator med kuglelejer, hygrostat og snorafbryder. Den indbyggede elektroniske hygrostat kan justeres fra 60-90% relativ fugtighed. Reguleringsknappen sidder på frontgitteret. Tekniske specifikationer Farve: Hvid Mål: 155x155 mm Kanaltilsl...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Thermex
Kategori: Badeværelsesindretning
Farve: white
Størrelse: 155x155 mm
EAN: 8413893059055
Varenr.: 9978864324
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Thermex EDM 100CHMZ badventilator, fugtstyring, Ø100 mm, hvid
1.599 kr
Til butik
Thermex EDM 100CHMZ badventilator, fugtstyring, Ø100 mm, hvid billede

Produktinformation

Thermex EDM 100 CHMZ badventilator med kuglelejer er velegenet til toiletter, badeværelser og andre mindre rum med udsugning gennem væg, loft eller kanal. Ventilatoren tænder og slukker ved manuel styring. Teknisk data: - Farve: Hvid- Kapacitet: 95 m³/t-...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Thermex
Kategori: Møbler & tilbehør
Farve: white
Størrelse: 155x155 mm
EAN: 8413893059055
Varenr.: 9978864324
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Thermex EDM 100CHMZ badventilator, fugtstyring, Ø100 mm, hvid
1.599 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Thermex EDM 100CHMZ badventilator, fugtstyring, Ø100 mm, hvid
1.680 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Thermex EDM 100CHMZ badventilator, fugtstyring, Ø100 mm, hvid
1.699 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
THERMEX Ventilator Thermex EDM100CHZM med kuglelejer
1.702 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
THERMEX 200.34.2103.2, Væg, Universel, Hvid, Acrylonitrilbutadienstyren, IP44, 95 m³/t
1.797 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Thermex EDM 100CHMZ badventilator, fugtstyring, Ø100 mm, hvid
1.999 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Ventilator edm 100 chzm scandic
2.010 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Ventilator EDM 100 CHZM
2.168,03 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Ventilator EDM 100 CHZM
2.168,03 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Thermex 200.34.2103.2 EDM 100 CHZM - edm 100 chzm
2.449 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Thermex EDM 100 CHZM Ventilator Scandic
2.630 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 14 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad S&P EDM 100 CHZ Hvid, Fugtstyret ventilator med hygrostat, snoretræk, automatisk lukke, 155x155mm ø98mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 14 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad S&P EDM 100 CHZ Hvid, Fugtstyret ventilator med hygrostat, snoretræk, automatisk lukke, 155x155mm ø98mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk1.499 kr1.499 krKøb
2CompletVVS1.599 kr1.599 krKøb
3LavprisVVS1.599 kr1.599 krKøb
4LavprisVærktøj1.599 kr1.599 krKøb
5LavprisEl1.680 kr1.680 krKøb
6Greenline1.699 kr1.699 krKøb
7Proshop DK1.702 kr1.702 krKøb
8CS MEGASTORE DK1.797 kr1.797 krKøb
9BilligVVS DK1.999 kr1.999 krKøb
10MaintainIt2.010 kr2.010 krKøb
11EL-GROSSISTEN2.168,03 kr2.168,03 krKøb
12EL-NETSALG2.168,03 kr2.168,03 krKøb
13Homeshop DK2.449 kr2.449 krKøb
14vvsfittings.dk2.630 kr2.630 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for S&P EDM 100 CHZ Hvid, Fugtstyret ventilator med hygrostat, snoretræk, automatisk lukke, 155x155mm ø98mm

PriceData har fulgt prisen på S&P EDM 100 CHZ Hvid, Fugtstyret ventilator med hygrostat, snoretræk, automatisk lukke, 155x155mm ø98mm i 175 dage. Laveste pris i perioden er 1.399 kr (registreret d. 12. december 2025), højeste er 1.699 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.521 kr.

Den nuværende pris på 1.499 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for S&P EDM 100 CHZ Hvid, Fugtstyret ventilator med hygrostat, snoretræk, automatisk lukke, 155x155mm ø98mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for S&P EDM 100 CHZ Hvid, Fugtstyret ventilator med hygrostat, snoretræk, automatisk lukke, 155x155mm ø98mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 20261.499 kr100 kr (6%)
24. maj 20261.599 kr100 kr (7%)
6. maj 20261.499 kr174 kr (10%)
5. maj 20261.673 kr174 kr (12%)
24. apr. 20261.499 kr200 kr (12%)
23. apr. 20261.699 kr200 kr (13%)
8. apr. 20261.499 kr100 kr (7%)
24. mar. 20261.399 kr165 kr (11%)
23. mar. 20261.564 kr165 kr (12%)
20. mar. 20261.399 kr165 kr (11%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret