Gå til hovedindhold

Thermex S&P Silent 100 CRZ Hvid, Ventilator med indstillelig timer , 158x158mm ø99mm

ThermexMøblerLydsvag drift og timerBadeværelser og toiletterEAN: 8413893192561

Lydsvag badventilator med timer - kun 26dB støj, 95 m³/h luftmængde. Perfekt til badeværelser og toiletter med energibesparende 8W forbrug. Læs mere

Pris fra 1.039 krtil 2.150 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 1.111 kr (52% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på S&P Silent 100 CRZ Hvid, Ventilator med indstillelig timer , 158x158mm ø99mm og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1039 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Ventilator Silent 100CRZ m. kontraspjæld og timer
1.039 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
S&P Silent 100 CRZ Hvid, Ventilator med indstillelig timer , 158x158mm ø99mm
1.039 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Ventilator Silent 100CRZ m. kontraspjæld og timer
1.039 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Thermex Silent 100CRZ badventilator, timer, Ø100 mm, hvid
1.199 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Thermex Silent 100CRZ badventilator, timer, Ø100 mm, hvid
1.399 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Thermex Silent 100CRZ badventilator, timer, Ø100 mm, hvid
1.399 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
THERMEX 200.34.3102.2, Væg, Universel, Hvid, Plast, IP45, 95 m³/t
1.446 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Ventilator silent 100 crz scandic
1.642,5 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Thermex Silent 100CRZ badventilator, timer, Ø100 mm, hvid
1.865 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Thermex Silent 100CRZ badventilator, timer, Ø100 mm, hvid
1.999 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Thermex Silent 100 CRZ Ventilator Scandic m/timer
2.150 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad S&P Silent 100 CRZ Hvid, Ventilator med indstillelig timer , 158x158mm ø99mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad S&P Silent 100 CRZ Hvid, Ventilator med indstillelig timer , 158x158mm ø99mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN1.039 kr1.039 krKøb
2Elvvs.dk1.039 kr1.039 krKøb
3EL-NETSALG1.039 kr1.039 krKøb
4Greenline1.199 kr1.199 krKøb
5LavprisVVS1.399 kr1.399 krKøb
6LavprisVærktøj1.399 kr1.399 krKøb
7CS MEGASTORE DK1.446 kr1.446 krKøb
8MaintainIt1.642,5 kr1.642,5 krKøb
9BilligVVS DK1.865 kr1.865 krKøb
10CompletVVS1.999 kr1.999 krKøb
11vvsfittings.dk2.150 kr2.150 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Thermex Silent 100 CRZ Badventilator med Timer

Thermex

Lydsvag badventilator med timer - kun 26dB støj, 95 m³/h luftmængde. Perfekt til badeværelser og toiletter med energibesparende 8W forbrug.

• Badeværelser og toiletter
• Lydsvag drift og timer

Beskrivelse

Thermex Silent 100 CRZ er en professionel badventilator designet til lydløs drift med kun 26dB støjniveau. Med den indstillelige timer (1-30 minutter) sikrer den optimal luftcirkulation efter brug. Ventilatoren leverer 95 m³/h luftmængde med lavt energiforbrug på kun 8W. Den kompakte hvide design passer perfekt til moderne badeværelser og toiletter. Dobbeltisoleringen og motor med kuglelejer garanterer lang levetid og pålidelig drift. Med IP45 klassificering er den beskyttet mod fugt og støv. Bygget med vindstop og kontraspjæld for optimal effektivitet. Perfekt til mindre rum hvor støjniveau er kritisk.

Specifikationer

Farve:Hvid
Timer:1-30 minutter indstillelig
Dimensioner:158x158mm
Luftmængde:95 m³/h
Støjniveau:26 dB
Strømforbrug:8W
Kanaltilslutning:Ø100mm
IP-klassificering:IP45

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor støjende er Thermex Silent 100 CRZ?

Ventilatoren er meget lydsvag med kun 26dB støjniveau, hvilket gør den næsten uhørbar under normal drift.

Kan timeren indstilles?

Ja, timeren kan indstilles fra 1-30 minutter efterløb, så ventilatoren automatisk stopper efter det indstillede tidsrum.

Hvilken luftmængde leverer ventilatoren?

Silent 100 CRZ leverer 95 m³/h luftmængde, hvilket er tilstrækkeligt til de fleste badeværelser og toiletter.

Er ventilatoren energieffektiv?

Ja, med kun 8W strømforbrug er den meget energieffektiv og koster kun få kroner om året at drive.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for S&P Silent 100 CRZ Hvid, Ventilator med indstillelig timer , 158x158mm ø99mm

PriceData har fulgt prisen på S&P Silent 100 CRZ Hvid, Ventilator med indstillelig timer , 158x158mm ø99mm i 28 dage. Den nuværende pris er 1.039 kr.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 1 prisændring for S&P Silent 100 CRZ Hvid, Ventilator med indstillelig timer , 158x158mm ø99mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 1 prisændringer for S&P Silent 100 CRZ Hvid, Ventilator med indstillelig timer , 158x158mm ø99mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
5. maj 20261.039 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret