Gå til hovedindhold

Thermex S&P Silent 100 CHRZ Design Hvid, Fugtstyret Ventilator med hygrostat og timer, 188x188mm ø99mm (CHZ=CHRZ)

ThermexMøblerLydsvagBadeværelsesventilationEAN: 8413893328595

Lydsvag badventilator med bygget fugtstyring og timer. Perfekt til badeværelser op til 10 m² med kun 8W forbrug og stilrent hvidt design. Læs mere

Pris fra 1.479 krtil 2.721 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 1.242 kr (46% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på S&P Silent 100 CHRZ Design Hvid, Fugtstyret Ventilator med hygrostat og timer, 188x188mm ø99mm (CHZ=CHRZ) og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1479 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Silent 100 CHRZ - Design
1.479 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
S&P Silent 100 CHRZ Design Hvid, Fugtstyret Ventilator med hygrostat og timer, 188x188mm ø99mm (CHZ=CHRZ)
1.479 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Silent 100 CHRZ - Design
1.479 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Thermex Silent 100 Design badventilator, fugtstyring, timer, Ø100 mm, hvid
-17%1.899 kr
Før 2.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Thermex Silent 100 Design badventilator, fugtstyring, timer, Ø100 mm, hvid
-14%1.899 kr
Før 2.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Thermex Silent 100 Design badventilator, fugtstyring, timer, Ø100 mm, hvid
1.899 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Thermex Silent 100 Design badventilator, fugtstyring, timer, Ø100 mm, hvid
1.899 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Thermex Silent 100 Design badventilator, fugtstyring, timer, Ø100 mm, hvid
2.099 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Thermex Silent 100 Design badventilator, fugtstyring, timer, Ø100 mm, hvid
2.299 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Ventilator silent 100 design chrz scandi
2.490 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
THERMEX Badeværelses Ventilator Silent 100 CZRH Design Scandic - m/Timer og Hydrostat - 100 mm.
2.721 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad S&P Silent 100 CHRZ Design Hvid, Fugtstyret Ventilator med hygrostat og timer, 188x188mm ø99mm (CHZ=CHRZ) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad S&P Silent 100 CHRZ Design Hvid, Fugtstyret Ventilator med hygrostat og timer, 188x188mm ø99mm (CHZ=CHRZ) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN1.479 kr1.479 krKøb
2Elvvs.dk1.479 kr1.479 krKøb
3EL-NETSALG1.479 kr1.479 krKøb
4CompletVVS1.899 kr1.899 krKøb
5LavprisVVS1.899 kr1.899 krKøb
6Greenline1.899 kr1.899 krKøb
7LavprisVærktøj1.899 kr1.899 krKøb
8LavprisEl2.099 kr2.099 krKøb
9BilligVVS DK2.299 kr2.299 krKøb
10MaintainIt2.490 kr2.490 krKøb
11CS MEGASTORE DK2.721 kr2.721 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Thermex Silent 100 CHRZ Design Badventilator med Fugtstyring og Timer

Thermex

Lydsvag badventilator med bygget fugtstyring og timer. Perfekt til badeværelser op til 10 m² med kun 8W forbrug og stilrent hvidt design.

• Badeværelsesventilation
• Lydsvag

Beskrivelse

Thermex Silent 100 CHRZ Design er en avanceret badventilator med indbygget hygrostat og justerbar timer, specielt designet til badeværelser og toiletter. Med sin ultra-lydsvage drift på kun 28 dB og lavt energiforbrug på 8W, sikrer den optimal luftudskiftning uden støjgener. Den intelligente fugtstyring aktiverer automatisk ventilatoren ved høj luftfugtighed og slukker igen, når det normale niveau på 60% er nået. Det stilrene hvide design med 188x188mm frontplade passer perfekt ind i moderne badeværelser. Ventilatoren er dobbelt isoleret med kuglelejermotor og indbygget kontraspjæld for optimal sikkerhed og funktion.

Specifikationer

Mål:188x188 mm
Spænding:230V
Luftydelse:80 m³/h
Fugtstyring:Justerbar hygrostat
Støjniveau:28 dB
Strømforbrug:8W
Kanaltilslutning:Ø100 mm

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor støjsvag er Silent 100 CHRZ Design ventilatoren?

Ventilatoren har et meget lavt støjniveau på kun 28 dB, hvilket gør den næsten uhørlig under drift og velegnet til badeværelser og soverum.

Hvordan fungerer fugtføling i denne ventilator?

Den indbyggede hygrostat måler luftfugtigheden og starter automatisk ventilatoren ved 90% fugtighed. Den stopper igen når niveauet falder til 60%.

Kan timeren justeres, og hvor længe kører den?

Ja, timeren kan justeres og holder ventilatoren kørende i en forudindstillet periode efter at lyset eller fugtfølingen har aktiveret den.

Hvilken rørdiameter kræver denne ventilator?

Silent 100 CHRZ Design kræver et Ø100 mm ventilationsrør for korrekt installation og optimal luftgennemstrømning.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for S&P Silent 100 CHRZ Design Hvid, Fugtstyret Ventilator med hygrostat og timer, 188x188mm ø99mm (CHZ=CHRZ)

PriceData har fulgt prisen på S&P Silent 100 CHRZ Design Hvid, Fugtstyret Ventilator med hygrostat og timer, 188x188mm ø99mm (CHZ=CHRZ) i 30 dage. Den nuværende pris er 1.479 kr.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 1 prisændring for S&P Silent 100 CHRZ Design Hvid, Fugtstyret Ventilator med hygrostat og timer, 188x188mm ø99mm (CHZ=CHRZ). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 1 prisændringer for S&P Silent 100 CHRZ Design Hvid, Fugtstyret Ventilator med hygrostat og timer, 188x188mm ø99mm (CHZ=CHRZ) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
5. maj 20261.479 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret