Gå til hovedindhold

Thermex S&P EDM 100 HZ Hvid, Fugtstyret ventilator med hygrostat og snoretræk, 155x155mm ø98mm

ThermexMøblerEAN: 8413893059031
Pris fra 1.099 krtil 1.892,5 kr
13 forhandlere

Prisforskel: 793,5 kr (42% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på S&P EDM 100 HZ Hvid, Fugtstyret ventilator med hygrostat og snoretræk, 155x155mm ø98mm og køb billigst

13 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1099 kr. 13 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
S&P EDM 100 HZ Hvid, Fugtstyret ventilator med hygrostat og snoretræk, 155x155mm ø98mm
1.099 kr
Til butik
S&P EDM 100 HZ Hvid, Fugtstyret ventilator med hygrostat og snoretræk, 155x155mm ø98mm billede

Produktinformation

S&P EDM-100 HZ Hvid ventilator med hygrostat og snoretræk – 155 × 155 mm, Ø98 mm EDM-100 HZ er en del af Soler & Palau’s populære EDM-serie, som er udviklet til støjsvag og driftssikker ventilation i mindre rum som badeværelser, toiletter og

Produktspecifikationer

Kategori: Baderumsventilatorer
EAN: 8413893059031
Varenr.: 17530
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Thermex EDM 100HZ badventilator, fugtstyring, Ø100 mm, hvid
1.189 kr
Til butik
Thermex EDM 100HZ badventilator, fugtstyring, Ø100 mm, hvid billede

Produktinformation

Thermex EDM ventilator med kuglelejer og hygrostat. Den indbyggede elektroniske hygrostat kan justeres fra 60-90% relativ fugtighed. Reguleringsknappen sidder på frontgitteret. Tekniske specifikationer Farve: Hvid Mål: 155x155 mm Kanaltilslutning: Ø100 m...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Thermex
Kategori: Ventilatorer
Farve: white
Størrelse: 155x155 mm
EAN: 8413893059031
Varenr.: 9978864311
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Thermex EDM 100HZ badventilator, fugtstyring, Ø100 mm, hvid
1.199 kr
Til butik
Thermex EDM 100HZ badventilator, fugtstyring, Ø100 mm, hvid billede

Produktinformation

Thermex EDM 100 HZ dobbeltisoleret badentilator med indbygget justerbar fugtstyring og kuglejer er velegent til toiletter, badeværelser og andre mindre rum. Fugtstyringen kan indstilles mellem 60-90% RH og starter automatisk, når luftfugtigheden er over d...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Thermex
Kategori: Møbler & tilbehør
Farve: white
Størrelse: 155x155 mm
EAN: 8413893059031
Varenr.: 9978864311
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Thermex EDM 100HZ badventilator, fugtstyring, Ø100 mm, hvid
1.199 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Thermex EDM 100 HZ - Udstødningsblæser - loftsmonteret, gennem-vægget
1.219,58 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
THERMEX Ventilator Thermex EDM100HZ med kuglelejer
1.269 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Thermex EDM 100HZ badventilator, fugtstyring, Ø100 mm, hvid
1.299 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Ventilator edm 100 hz scandic
1.498,75 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Thermex EDM 100HZ badventilator, fugtstyring, Ø100 mm, hvid
1.499 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Thermex EDM 100HZ badventilator, fugtstyring, Ø100 mm, hvid
1.599 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
S&P ventilator EDM 100HZ m. hygrostat og kugleleje
1.660,94 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
S&P ventilator EDM 100HZ m. hygrostat og kugleleje
1.660,94 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Thermex EDM 100 HZ Ventilator Scandic
1.892,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 13 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad S&P EDM 100 HZ Hvid, Fugtstyret ventilator med hygrostat og snoretræk, 155x155mm ø98mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 13 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad S&P EDM 100 HZ Hvid, Fugtstyret ventilator med hygrostat og snoretræk, 155x155mm ø98mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk1.099 kr1.099 krKøb
2LavprisEl1.189 kr1.189 krKøb
3LavprisVVS1.199 kr1.199 krKøb
4LavprisVærktøj1.199 kr1.199 krKøb
5CS MEGASTORE DK1.219,58 kr1.219,58 krKøb
6Proshop DK1.269 kr1.269 krKøb
7Greenline1.299 kr1.299 krKøb
8MaintainIt1.498,75 kr1.498,75 krKøb
9CompletVVS1.499 kr1.499 krKøb
10BilligVVS DK1.599 kr1.599 krKøb
11EL-GROSSISTEN1.660,94 kr1.660,94 krKøb
12EL-NETSALG1.660,94 kr1.660,94 krKøb
13vvsfittings.dk1.892,5 kr1.892,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for S&P EDM 100 HZ Hvid, Fugtstyret ventilator med hygrostat og snoretræk, 155x155mm ø98mm

PriceData har fulgt prisen på S&P EDM 100 HZ Hvid, Fugtstyret ventilator med hygrostat og snoretræk, 155x155mm ø98mm i 175 dage. Laveste pris i perioden er 1.099 kr (registreret d. 12. december 2025), højeste er 1.232 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.148 kr.

Den nuværende pris på 1.099 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for S&P EDM 100 HZ Hvid, Fugtstyret ventilator med hygrostat og snoretræk, 155x155mm ø98mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for S&P EDM 100 HZ Hvid, Fugtstyret ventilator med hygrostat og snoretræk, 155x155mm ø98mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 20261.099 kr90 kr (8%)
24. maj 20261.189 kr90 kr (8%)
6. maj 20261.099 kr100 kr (8%)
5. maj 20261.199 kr100 kr (9%)
24. apr. 20261.099 kr100 kr (8%)
23. apr. 20261.199 kr100 kr (9%)
24. mar. 20261.099 kr57 kr (5%)
23. mar. 20261.156 kr57 kr (5%)
20. mar. 20261.099 kr57 kr (5%)
19. mar. 20261.156 kr57 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret