Gå til hovedindhold

Shiseido Shiseido ControlledChaos MascaraInk 11.5 ml #03 Violet Vibe

ShiseidoMascaraSmaragdgrøn farveModerne øjenmakeupEAN: 0730852147690

Shiseido ControlledChaos MascaraInk i farven 04 Emerald Energy giver maksimal volumen og farve med vandafvisende formel. Op til 24 timers holdbarhed. Læs mere

Pris fra 146 krtil 314 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 168 kr (54% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 131 kr 24. maj

Sammenlign priser på Shiseido Shiseido ControlledChaos MascaraInk 11.5 ml #03 Violet Vibe og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 146 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Shiseido Shiseido ControlledChaos MascaraInk 11.5 ml #03 Violet Vibe
146 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Shiseido ControlledChaos MascaraInk 04 Green
147 kr
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Shiseido ControlledChaos MascaraInk 12 ml - 04 Emerald Energy
-36%208,95 kr
Før 325 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Shiseido Controlledchaos Mascara Ink 04 Emerald Energy
-32%220 kr
Før 325 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Shiseido ControlledChaos Mascara 04 Emerald Energy 11,5 ml 04 Eme
240 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Shiseido ControlledChaos MascaraInk 04 Green - 5 ml
314 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Shiseido Shiseido ControlledChaos MascaraInk 11.5 ml #03 Violet Vibe koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Shiseido Shiseido ControlledChaos MascaraInk 11.5 ml #03 Violet Vibe koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Teknikproffset DK146 kr195 krKøb
2Proshop DK147 kr186 krKøb
3NiceHair.dk208,95 kr208,95 krKøb
4Bangerhead DK220 kr220 krKøb
5Lyko DK240 kr240 krKøb
6NordicFeel DK314 kr314 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Shiseido ControlledChaos MascaraInk 04 Emerald Energy

Shiseido

Shiseido ControlledChaos MascaraInk i farven 04 Emerald Energy giver maksimal volumen og farve med vandafvisende formel. Op til 24 timers holdbarhed.

• Moderne øjenmakeup
• Smaragdgrøn farve

Beskrivelse

Shiseido ControlledChaos MascaraInk 04 Emerald Energy er en revolutionerende mascara, der kombinerer intensiv smaragdgrøn farve med exceptionel volumeneffekt. Den eksklusive formel og innovative børstedesign skaber maksimalt volumen med vægtløs påføring. Den vandafvisende formel giver op til 24 timers holdbarhed og drysser ikke. Mascaraen har en unik børste, der buer på midten for optimal kontrol og præcision. Med dens farvemættede, fjerlet applikation fremhæver den øjnene med et moderne, grafisk udtryk. Perfekt til både daglig brug og særlige lejligheder, hvor du ønsker et markant blik.

Specifikationer

Farve:04 Emerald Energy (smaragdgrøn)
Effekt:Volumen og farve
Formel:Vandafvisende
Børste:Innovativ buet design
Indhold:11,5 ml
Holdbarhed:Op til 24 timer
Påføring:Vægtløs, drysser ikke

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvad gør denne mascara så speciel sammenlignet med almindelige mascaraer?

ControlledChaos MascaraInk har en unik eksklusiv formel og innovativ børste med buet design, der giver maksimal volumen med perfekt præcision og kontrol. Den smaragdgrønne farve giver et moderne, grafisk udtryk.

Hvor længe holder mascaraen på øjenvipperne?

Mascaraen har en vandafvisende formel, der giver op til 24 timers holdbarhed uden at drysser eller tværer ud i løbet af dagen.

Er den grønne farve synlig på alle vippetyper?

Ja, farven 04 Emerald Energy er farvemættet og synlig på alle vippetyper. Den giver et friskt, smaragdgrønt blik, der fremhæver øjnene markant.

Kan mascaraen opbygges for mere intensiv effekt?

Ja, formlen er opbyggelig, så du kan påføre flere lag for at opnå endnu mere volumen og farvemættethed uden klumpning eller dryssen.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Shiseido Shiseido ControlledChaos MascaraInk 11.5 ml #03 Violet Vibe

PriceData har fulgt prisen på Shiseido Shiseido ControlledChaos MascaraInk 11.5 ml #03 Violet Vibe i 134 dage. Laveste pris i perioden er 131 kr (registreret d. 24. maj 2026), højeste er 156 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 145 kr.

Den nuværende pris på 146 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 31 prisfald og 29 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 61 prisændringer for Shiseido Shiseido ControlledChaos MascaraInk 11.5 ml #03 Violet Vibe. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 61 prisændringer for Shiseido Shiseido ControlledChaos MascaraInk 11.5 ml #03 Violet Vibe de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026146 kr3 kr (2%)
29. maj 2026143 kr3 kr (2%)
27. maj 2026146 kr8 kr (6%)
25. maj 2026138 kr7 kr (5%)
24. maj 2026131 kr15 kr (10%)
22. maj 2026146 kr8 kr (6%)
21. maj 2026138 kr8 kr (5%)
19. maj 2026146 kr7 kr (5%)
18. maj 2026139 kr5 kr (3%)
17. maj 2026144 kr2 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret