Gå til hovedindhold

SG Armaturen - Primo 1100 LED 11,5w 3000K Væglampe IP65 - Sort

SG ArmaturenLamperEAN: 7021986435702
Pris fra 689 krtil 895 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 206 kr (23% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på SG Armaturen - Primo 1100 LED 11,5w 3000K Væglampe IP65 - Sort og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 689 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
SG Armaturen Primo Grafit 12,5W 1100 LED 3000K
689 kr
Til butik
SG Armaturen Primo Grafit 12,5W 1100 LED 3000K billede

Produktinformation

Rundt flot væg armatur som både kan monteres ude og inde. Udført i trykstøbt pulverlakeret aluminium. Skærm i UV stabiliseret opal polycarbonat. 2 ind/udgange for kabler, mulighed for både synlig og skjult kabling samt sløjfbare hurtig klemmer. IP65 og vandal klasse IK10.

Produktspecifikationer

Mærke: SG Armaturen
Kategori: Lamper
Artikel nr.: 643570
EAN: 7021986435702
Varenr.: 2753539
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
SG Primo udendørs væglampe
-10%710 kr
Før 789 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
SG Primo udendørs væglampe billede

Produktinformation

Primo - udendørs væglampe i fint design Primo udendørs væglampe fra SG er en fin og dekorativ lampe i et trykstøbt, pulverlakeret aluminium. Væglampen kan dæmpes med bagkantsdæmp. Den kommer med indbygget LED som lyser med 3000 Kelvin (varmt hvidt lys). H...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: SG Armaturen
Kategori: Udendørs væglamper
Farve: grey
Størrelse: diameter 270 mm x depth 120 mm
EAN: 7021986435702
Varenr.: 6243435708
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
SG ARMATUREN Primo Grafit 12,5W/840lm LED 3000 Kelvin
778 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
SG Primo udendørs væglampe, 3000K, grå
789 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
SG Primo udendørs væglampe, 3000K, grå
789 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
SG Primo udendørs væglampe, 3000K, grå
789 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
SG Primo udendørs væglampe, 3000K, grå
789 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
PRIMO GRAFIT 12,5W/840LM LED 3000K
824,64 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
SG Armaturen - Primo 1100 LED 11,5w 3000K Væglampe IP65 - Sort
832 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Primo grafit 12,5w/840lm led 3000k
895 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SG Armaturen - Primo 1100 LED 11,5w 3000K Væglampe IP65 - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SG Armaturen - Primo 1100 LED 11,5w 3000K Væglampe IP65 - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK689 kr728 krKøb
2LampeGuru.dk710 kr710 krKøb
3CS MEGASTORE DK778 kr817 krKøb
4BilligVVS DK789 kr789 krKøb
5Greenline789 kr789 krKøb
6LavprisEl789 kr789 krKøb
7LavprisVVS789 kr789 krKøb
8EL-GROSSISTEN824,64 kr824,64 krKøb
9Elvvs.dk832 kr832 krKøb
10MaintainIt895 kr895 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for SG Armaturen - Primo 1100 LED 11,5w 3000K Væglampe IP65 - Sort

PriceData har fulgt prisen på SG Armaturen - Primo 1100 LED 11,5w 3000K Væglampe IP65 - Sort i 154 dage. Laveste pris i perioden er 689 kr (registreret d. 15. april 2026), højeste er 702 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 697 kr.

Den nuværende pris på 689 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 1 prisfald og 1 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 3 prisændringer for SG Armaturen - Primo 1100 LED 11,5w 3000K Væglampe IP65 - Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 3 prisændringer for SG Armaturen - Primo 1100 LED 11,5w 3000K Væglampe IP65 - Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
15. apr. 2026689 kr13 kr (2%)
9. apr. 2026702 kr1 kr (0%)
31. dec. 2025701 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret