Gå til hovedindhold

Sea Sonic Electronics Seasonic Prime PX 1600 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Platinum - Cybenetics Titanium - AC 100-240 V - 1600 Watt

Pris fra 2.752 krtil 3.229 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 477 kr (15% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.597 kr 15. maj

Sammenlign priser på Seasonic Prime PX 1600 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Platinum - Cybenetics Titanium - AC 100-240 V - 1600 Watt og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2752 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Seasonic Prime PX 1600 ATX 3.0 Strømforsyning 1600Watt
2.752 kr
Til butik
Seasonic Prime PX 1600 ATX 3.0 Strømforsyning 1600Watt billede

Produktinformation

Seasonic Prime PX 1600 ATX 3.0 - 1600Watt - Strømforsyning

Produktspecifikationer

Artikel nr.: PRIME-PX-1600-ATX30
EAN: 4711173878032
Varenr.: 1001159029
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Seasonic Prime PX 1600 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Platinum - Cybenetics Titanium - AC 100-240 V - 1600 Watt
2.916 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Seasonic Prime PX 1600 Strømforsyning - 1600 Watt - 135 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Platinum certified
3.182 kr
Til butik
Seasonic Prime PX 1600 Strømforsyning - 1600 Watt - 135 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Platinum certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.0, 80 plus Platinum, 135mm blæser med zero RPM mode teknologi og fluid dynamic leje, aktiv PFC, kabler: 6 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 2 x 12VHPWR pins til grafikkort (PCI Express 5.0 ready) / 14 x 5 pins SATA / 3 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 3 x 4+4 pins CPU, fuld modulær og tynde/sleeved kabler, kabler, farve: sort, 1600 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Seasonic
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: PRIME PX-1600-ATX30
EAN: 4711173878032
Varenr.: 3207206
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning til PC Seasonic Prime PX 1600 ATX 3.0 - 1600 W
-9%3.199 kr
Før 3.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning til PC Seasonic Prime PX 1600 ATX 3.0 - 1600 W
-9%3.219 kr
Før 3.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Seasonic Prime PX 1600 ATX 3.0 Strømforsyning 1600Watt
3.229 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Seasonic Prime PX 1600 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Platinum - Cybenetics Titanium - AC 100-240 V - 1600 Watt koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Seasonic Prime PX 1600 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Platinum - Cybenetics Titanium - AC 100-240 V - 1600 Watt koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.752 kr2.752 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.916 kr2.916 krKøb
3Proshop DK3.182 kr3.182 krKøb
4Boligcenter DK3.199 kr3.199 krKøb
5Vivas DK3.219 kr3.288 krKøb
6Ultrashop3.229 kr3.229 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Seasonic Prime PX 1600 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Platinum - Cybenetics Titanium - AC 100-240 V - 1600 Watt

PriceData har fulgt prisen på Seasonic Prime PX 1600 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Platinum - Cybenetics Titanium - AC 100-240 V - 1600 Watt i 144 dage. Laveste pris i perioden er 2.597 kr (registreret d. 15. maj 2026), højeste er 3.219 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.957 kr.

Den nuværende pris på 2.752 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 64 prisfald og 25 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Seasonic Prime PX 1600 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Platinum - Cybenetics Titanium - AC 100-240 V - 1600 Watt. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Seasonic Prime PX 1600 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Platinum - Cybenetics Titanium - AC 100-240 V - 1600 Watt de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20262.752 kr11 kr (0%)
2. jun. 20262.763 kr1 kr (0%)
29. maj 20262.764 kr24 kr (1%)
27. maj 20262.788 kr48 kr (2%)
20. maj 20262.740 kr143 kr (6%)
15. maj 20262.597 kr1 kr (0%)
14. maj 20262.598 kr142 kr (5%)
13. maj 20262.740 kr148 kr (5%)
12. maj 20262.888 kr34 kr (1%)
11. maj 20262.922 kr24 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret