Gå til hovedindhold

Sea Sonic Electronics Seasonic Prime Fanless TX 700 Strømforsyning - 700 Watt - 0 - Fanless - ATX - 80 Plus Titanium certified

Pris fra 1.938 krtil 2.419 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 481 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.936 kr 28. mar.

Sammenlign priser på Seasonic Prime Fanless TX 700 Strømforsyning - 700 Watt - 0 - Fanless - ATX - 80 Plus Titanium certified og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1938 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Seasonic PRIME Fanless TX 700 700Watt 80 PLUS Titanium
1.938 kr
Til butik
Seasonic PRIME Fanless TX 700 700Watt 80 PLUS Titanium billede

Produktinformation

Seasonic PRIME Fanless TX 700 - Strømforsyning (intern) - ATX12V - 80 PLUS Titanium - AC 100-240 V - 700 watt

Produktspecifikationer

Artikel nr.: PRIME-TX-700
EAN: 4711173876175
Varenr.: 995817654
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Seasonic Prime Fanless TX 700 Strømforsyning - 700 Watt - 0 - Fanless - ATX - 80 Plus Titanium certified
2.074 kr
Til butik
Seasonic Prime Fanless TX 700 Strømforsyning - 700 Watt - 0 - Fanless - ATX - 80 Plus Titanium certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 2.31 / EPS12V 2.92, 80 plus Titanium, uden blæser - 100% lydløs!, aktiv PFC, kabler: 4 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 10 x 5 pins SATA / 5 x 4 pins Molex / 1 x 4 pins Floppy / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, fuld modulær og tynde/sleeved kabler, kabler, farve: sort, 700 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Seasonic
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: PRIME TX-700
EAN: 4711173876175
Varenr.: 2845499
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Seasonic Prime Fanless TX-700 - 700 W strømforsyning til PC
2.399 kr
Til butik
Seasonic Prime Fanless TX-700 - 700 W strømforsyning til PC billede

Produktinformation

Støjsvag strømforsyning til krævende byggeriSeasonic Prime Fanless TX-700 er en 700 W strømforsyning til PC, designet til dig der ønsker et helt lydløst system. Den fanless konstruktion fjerner blæserstøj og giver et rent, roligt arbejdsmiljø - ideelt til kreative arbejdsstationer, hjemmebio‑pc’er og stilrene builds, hvor stabil strøm og stilhed er i fokus.Hvorfor vælge en fanless PSU i elartikler/strømforsyninger?En blæserløs PSU har ingen roterende dele og kan derfor køre helt stille. Med Prime‑serien får du Seasonics kvalitet i et solidt kabinet med diskret gitterfront, som passer flot i moderne kabinetter. Effekt på 700 W giver plads til kraftige komponenter og udbygning uden kompromis.Type: PC-strømforsyning (PSU)Serie: Prime Fanless TXEffekt: 700 WKonstruktion: Blæserløs (fanless)Farve/finish: Mørk/grå kabinet med gitterfront...

Produktspecifikationer

Mærke: SeaSonic
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 3.46g
EAN: 4711173876175
Varenr.: 2133412
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Seasonic Prime Fanless TX-700 - 700 W strømforsyning til PC
2.419 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Seasonic Prime Fanless TX 700 Strømforsyning - 700 Watt - 0 - Fanless - ATX - 80 Plus Titanium certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Seasonic Prime Fanless TX 700 Strømforsyning - 700 Watt - 0 - Fanless - ATX - 80 Plus Titanium certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.938 kr1.938 krKøb
2Proshop DK2.074 kr2.074 krKøb
3Boligcenter DK2.399 kr2.399 krKøb
4Vivas DK2.419 kr2.498 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Seasonic Prime Fanless TX 700 Strømforsyning - 700 Watt - 0 - Fanless - ATX - 80 Plus Titanium certified

PriceData har fulgt prisen på Seasonic Prime Fanless TX 700 Strømforsyning - 700 Watt - 0 - Fanless - ATX - 80 Plus Titanium certified i 173 dage. Laveste pris i perioden er 1.936 kr (registreret d. 28. marts 2026), højeste er 2.019 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.988 kr.

Den nuværende pris på 1.938 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for Seasonic Prime Fanless TX 700 Strømforsyning - 700 Watt - 0 - Fanless - ATX - 80 Plus Titanium certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for Seasonic Prime Fanless TX 700 Strømforsyning - 700 Watt - 0 - Fanless - ATX - 80 Plus Titanium certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 20261.938 kr40 kr (2%)
8. maj 20261.978 kr1 kr (0%)
1. maj 20261.979 kr1 kr (0%)
29. apr. 20261.978 kr1 kr (0%)
26. apr. 20261.979 kr25 kr (1%)
13. apr. 20262.004 kr39 kr (2%)
9. apr. 20261.965 kr9 kr (0%)
6. apr. 20261.974 kr1 kr (0%)
4. apr. 20261.975 kr39 kr (2%)
28. mar. 20261.936 kr9 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret