Gå til hovedindhold

SCHNEIDER ELECTRIC Gruppetavle vægmonteret gruppetavle Resi9 CX tavle 2 rækker 13 moduler Hvid RAL9003 uden dør

Schneider ElectricEludstyrAftagelige DIN-skinnerElektriske installationerEAN: 3606481185648

Vægmonteret gruppetavle med 2 rækker og 13 moduler. Nem montering og kabelføring med aftagelige DIN-skinner og pre-skårne kabeindgange. Læs mere

Pris fra 155 krtil 231,25 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 76,25 kr (33% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 149 kr 10. apr.

Sammenlign priser på SCHNEIDER ELECTRIC Gruppetavle vægmonteret gruppetavle Resi9 CX tavle 2 rækker 13 moduler Hvid RAL9003 uden dør og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 155 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Resi9 CX Gruppetavle 2 x 13 modul, hvid
155 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Schneider Resi9 CX gruppetavle med 2x13 moduler
155 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
SCHNEIDER ELECTRIC Gruppetavle vægmonteret gruppetavle Resi9 CX tavle 2 rækker 13 moduler Hvid RAL9003 uden dør
161 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Schneider Electric Afdækning vægmonteret gruppetavle resi9 cx tavle 2 rækker 13 moduler hvid ral9003 uden dør
165 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Schneider Electric Resi9 CX gruppetavle 2x13 moduler i hvid
169 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Schneider Resi9 CX gruppetavle, 2x13 moduler
179 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Gruppetavle resi9 cx tavle 2x13 mod hvid
192,5 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Schneider Electric Resi9 CX gruppetavle, 2x13 moduler, hvid
219 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Resi9 CX Gruppetavle 2 x 13 modul, hvid
230,78 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Gruppetavle Resi9 CX tavle 2 rækker 13 moduler Hvid RAL9003
231,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SCHNEIDER ELECTRIC Gruppetavle vægmonteret gruppetavle Resi9 CX tavle 2 rækker 13 moduler Hvid RAL9003 uden dør koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SCHNEIDER ELECTRIC Gruppetavle vægmonteret gruppetavle Resi9 CX tavle 2 rækker 13 moduler Hvid RAL9003 uden dør koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK155 kr155 krKøb
2LavprisEl155 kr155 krKøb
3CS MEGASTORE DK161 kr200 krKøb
4Proshop DK165 kr204 krKøb
5LavprisVVS169 kr169 krKøb
6Greenline179 kr179 krKøb
7MaintainIt192,5 kr192,5 krKøb
8BilligVVS DK219 kr219 krKøb
9EL-NETSALG230,78 kr230,78 krKøb
10vvsfittings.dk231,25 kr231,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Schneider Electric Resi9 CX Vægmonteret Gruppetavle 2x13 Moduler Hvid RAL9003

Schneider Electric

Vægmonteret gruppetavle med 2 rækker og 13 moduler. Nem montering og kabelføring med aftagelige DIN-skinner og pre-skårne kabeindgange.

• Elektriske installationer
• Aftagelige DIN-skinner

Beskrivelse

Schneider Electric Resi9 CX er en professionel vægmonteret gruppetavle designet til modulære DIN-skinne enheder. Med 2 rækker à 13 moduler (18mm hver) giver den plads til forskellige elektriske komponenter. Tavlen har 4 aflange monteringshuller for hurtig horisontalitetsjustering og aftagelige DIN-skinner for lettere kabelføring. Pre-skårne kabeindgange i alle 4 sider plus bunden gør installation enkel. Hvid RAL9003 finish sikrer et professionelt udseende i alle miljøer. Perfekt til bolig- og erhvervsinstallationer hvor pålidelighed og nem tilgængelighed er vigtig.

Specifikationer

Type:Uden dør
Farve:Hvid RAL9003
Moduler:2 rækker x 13 moduler
Montering:Vægmonteret
DIN-skinne:Aftagelig
Kabeindgang:4 sider + bund
Modul bredde:18mm

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor mange moduler kan denne gruppetavle rumme?

Tavlen har 2 rækker med hver 13 moduler, i alt 26 modulpladser à 18mm hver.

Kan DIN-skinnerne fjernes for lettere installation?

Ja, DIN-skinnerne er aftagelige hvilket gør kabelføring og komponentmontering meget lettere.

Hvordan føres kabler ind i tavlen?

Tavlen har pre-skårne kabeindgange i alle 4 sider samt i bunden for maksimal fleksibilitet.

Er denne tavle egnet til både bolig og erhverv?

Ja, Resi9 CX serien er designet til både bolig- og erhvervsinstallationer med fokus på pålidelighed og nem tilgængelighed.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for SCHNEIDER ELECTRIC Gruppetavle vægmonteret gruppetavle Resi9 CX tavle 2 rækker 13 moduler Hvid RAL9003 uden dør

PriceData har fulgt prisen på SCHNEIDER ELECTRIC Gruppetavle vægmonteret gruppetavle Resi9 CX tavle 2 rækker 13 moduler Hvid RAL9003 uden dør i 163 dage. Laveste pris i perioden er 145 kr (registreret d. 24. december 2025), højeste er 159 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 155 kr.

Den nuværende pris på 155 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 24 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 35 prisændringer for SCHNEIDER ELECTRIC Gruppetavle vægmonteret gruppetavle Resi9 CX tavle 2 rækker 13 moduler Hvid RAL9003 uden dør. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 35 prisændringer for SCHNEIDER ELECTRIC Gruppetavle vægmonteret gruppetavle Resi9 CX tavle 2 rækker 13 moduler Hvid RAL9003 uden dør de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026155 kr4 kr (3%)
1. jun. 2026159 kr3 kr (2%)
29. maj 2026156 kr1 kr (1%)
27. maj 2026157 kr2 kr (1%)
26. maj 2026159 kr4 kr (3%)
25. maj 2026155 kr2 kr (1%)
23. maj 2026157 kr2 kr (1%)
22. maj 2026159 kr2 kr (1%)
21. maj 2026157 kr2 kr (1%)
20. maj 2026155 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret