Gå til hovedindhold

SCHNEIDER ELECTRIC Gruppetavle vægmonteret gruppetavle Resi9 CX tavle 1 række 13 moduler Hvid RAL9003 uden dør

Schneider ElectricEludstyrDobbeltisoleret bagpladeElektriske installationer i boliger og erhvervEAN: 3606481185631

Professionel vægmonteret gruppetavle til 13 DIN-moduler med dobbeltisoleret bagplade og innovativt design for nem installation og vedligeholdelse. Læs mere

Pris fra 127 krtil 189 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 62 kr (33% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 118 kr 21. apr.

Sammenlign priser på SCHNEIDER ELECTRIC Gruppetavle vægmonteret gruppetavle Resi9 CX tavle 1 række 13 moduler Hvid RAL9003 uden dør og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 127 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Resi9 CX Gruppetavle 1 x 13 modul, hvid
127 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Schneider Resi9 CX gruppetavle med 1x13 moduler
127 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Schneider Electric Afdækning vægmonteret gruppetavle resi9 cx tavle 1 række 13 moduler hvid ral9003 uden dør
128 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Schneider Electric Resi9 CX gruppetavle 1x13 moduler i hvid
139 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
SCHNEIDER ELECTRIC Gruppetavle vægmonteret gruppetavle Resi9 CX tavle 1 række 13 moduler Hvid RAL9003 uden dør
142 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Schneider Resi9 CX gruppetavle, 1x13 moduler
149 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Gruppetavle resi9 cx tavle 1x13 mod hvid
150 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Resi9 CX Gruppetavle 1 x 13 modul, hvid
176,71 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Gruppetavle Resi9 CX tavle 1 række 13 moduler Hvid
178,75 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Schneider Electric Resi9 CX gruppetavle, 1x13 moduler, hvid
189 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SCHNEIDER ELECTRIC Gruppetavle vægmonteret gruppetavle Resi9 CX tavle 1 række 13 moduler Hvid RAL9003 uden dør koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SCHNEIDER ELECTRIC Gruppetavle vægmonteret gruppetavle Resi9 CX tavle 1 række 13 moduler Hvid RAL9003 uden dør koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK127 kr127 krKøb
2LavprisEl127 kr127 krKøb
3Proshop DK128 kr167 krKøb
4LavprisVVS139 kr139 krKøb
5CS MEGASTORE DK142 kr181 krKøb
6Greenline149 kr149 krKøb
7MaintainIt150 kr150 krKøb
8EL-NETSALG176,71 kr176,71 krKøb
9vvsfittings.dk178,75 kr178,75 krKøb
10BilligVVS DK189 kr189 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Schneider Electric Resi9 CX Gruppetavle 1x13 moduler hvid

Schneider Electric

Professionel vægmonteret gruppetavle til 13 DIN-moduler med dobbeltisoleret bagplade og innovativt design for nem installation og vedligeholdelse.

• Elektriske installationer i boliger og erhverv
• Dobbeltisoleret bagplade

Beskrivelse

Schneider Electric Resi9 CX gruppetavle er en moderne og gennemtænkt løsning til elektriske installationer. Denne vægmonterede tavle kan rumme 13 modulære DIN-skinne enheder og kommer med dobbeltisoleret bagplade for ekstra sikkerhed. Den innovative CX-design forenkler montering og vedligeholdelse betydeligt. Tavlen leveres komplet med frontafdækning, bagplade, DIN-skinne, jordklemme med fjederklemme, blændplade og opmærkningsark. Kabelføring kan udføres fra alle fire sider eller gennem bagpladen, hvilket giver maksimal fleksibilitet. Med aflange monteringshuller opnås hurtig horisontal justering af bagpladen. DIN-skinnerne kan fjernes for lettere kabelføring. Perfekt til private boliger og mindre erhvervsinstallationer hvor pålidelighed og nem installation er vigtige.

Specifikationer

Farve:Hvid RAL9003
Moduler:13 stk DIN-skinne enheder á 18mm
Bagplade:Dobbeltisoleret aftagelig
Effekttab:27W
IP-klasse:30 (uden dør), 40 (med dør)
Kabelføring:4 sider + bagplade
Mærkestrøm:63A
Monteringstype:Vægmonteret

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor mange moduler kan tavlen rumme?

Resi9 CX gruppetavlen kan rumme 13 modulære DIN-skinne enheder á 18mm hver. Den leveres komplet med DIN-skinne og klemmerækker.

Kan jeg tilkoble kabler fra alle sider?

Ja, kablerne kan føres ind via alle fire sider eller gennem bagpladen. Afdækningen er pre-skåret for nem kabelføring og ledningskanal.

Hvad er IP-klassen for beskyttelse?

Uden dør har tavlen IP30 beskyttelse. Ved tilkøb af CX låge opnås IP40 tæthedsklasse for øget beskyttelse mod støv og vand.

Er tavlen egnet til erhvervsbrug?

Ja, med 63A mærkestrøm og professionel konstruktion er den ideel til både private boliger og mindre erhvervsinstallationer med pålidelighedskrav.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for SCHNEIDER ELECTRIC Gruppetavle vægmonteret gruppetavle Resi9 CX tavle 1 række 13 moduler Hvid RAL9003 uden dør

PriceData har fulgt prisen på SCHNEIDER ELECTRIC Gruppetavle vægmonteret gruppetavle Resi9 CX tavle 1 række 13 moduler Hvid RAL9003 uden dør i 182 dage. Laveste pris i perioden er 118 kr (registreret d. 13. april 2026), højeste er 140 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 124 kr.

Den nuværende pris på 127 kr er 2% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 32 prisændringer for SCHNEIDER ELECTRIC Gruppetavle vægmonteret gruppetavle Resi9 CX tavle 1 række 13 moduler Hvid RAL9003 uden dør. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 32 prisændringer for SCHNEIDER ELECTRIC Gruppetavle vægmonteret gruppetavle Resi9 CX tavle 1 række 13 moduler Hvid RAL9003 uden dør de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026127 kr1 kr (1%)
3. maj 2026128 kr10 kr (8%)
21. apr. 2026118 kr1 kr (1%)
20. apr. 2026119 kr1 kr (1%)
18. apr. 2026118 kr1 kr (1%)
17. apr. 2026119 kr1 kr (1%)
13. apr. 2026118 kr1 kr (1%)
10. apr. 2026119 kr1 kr (1%)
9. apr. 2026120 kr1 kr (1%)
3. apr. 2026121 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret