Gå til hovedindhold

Schneider Electric Acti9 ic40n automatsikring 3p + n, 10a, c-karakteristik

Schneider ElectricEludstyrEAN: 3606481326126
Pris fra 179 krtil 285 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 106 kr (37% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 160 kr 16. maj

Sammenlign priser på Schneider Electric Acti9 ic40n automatsikring 3p + n, 10a, c-karakteristik og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 179 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Acti9 IC40N automatsikring, 3P+N, 10A, 6/10kA - Schneider Electric
179 kr
Til butik
Acti9 IC40N automatsikring, 3P+N, 10A, 6/10kA - Schneider Electric billede

Produktspecifikationer

Kategori: WATTOO.DK Elartikler Tavlemateriel Automatsikring (MCB)
EAN: 3606481326126
Varenr.: 3322098739
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Schneider iC40N Automatsikring 3P+N 10A, Hvid
179 kr
Til butik
Schneider iC40N Automatsikring 3P+N 10A, Hvid billede

Produktinformation

Automatsikring fra Schneider Electric til beskyttelse af el-installationer i tilfælde af overbelastning eller kortslutning. Sikringen er af type C og tåler høje strømstød, der er kortvarige. Farve: Hvid Antal poler: 3+N Ampere: 10A Højde: 85 mm Bredde:...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Tavlemateriel
Farve: white
Størrelse: 54x85x74 mm
EAN: 3606481326126
Varenr.: 3322098739
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Schneider Electric Acti9 ic40n automatsikring 3p + n, 10a, c-karakteristik
179 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Schneider Electric iC40N, 6000 A, IP20
186 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Schneider 10A automatsikring C 3P+N i hvid
189 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Automatsikring C10A 3P+N 10Ka 3M
193,6 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Automatsikring c10a 3p+n 10ka 3m
198,75 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Schneider Electric IC40N automatsikring C 3P+0, 10A
209 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Schneider automatsikring 3 polet+ nul 10A, 3 modul, IC40n
243 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Schneider Acti9 automatsikring C 3P+N 10A, hvid
285 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Schneider Electric Acti9 ic40n automatsikring 3p + n, 10a, c-karakteristik koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Schneider Electric Acti9 ic40n automatsikring 3p + n, 10a, c-karakteristik koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK179 kr179 krKøb
2LavprisEl179 kr179 krKøb
3Proshop DK179 kr218 krKøb
4CS MEGASTORE DK186 kr225 krKøb
5LavprisVVS189 kr189 krKøb
6Billigelogvvs.dk193,6 kr193,6 krKøb
7MaintainIt198,75 kr198,75 krKøb
8Greenline209 kr209 krKøb
9Elvvs.dk243 kr243 krKøb
10BilligVVS DK285 kr285 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Schneider Electric Acti9 ic40n automatsikring 3p + n, 10a, c-karakteristik

PriceData har fulgt prisen på Schneider Electric Acti9 ic40n automatsikring 3p + n, 10a, c-karakteristik i 150 dage. Laveste pris i perioden er 153 kr (registreret d. 10. januar 2026), højeste er 179 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 167 kr.

Den nuværende pris på 179 kr er 7% over normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for Schneider Electric Acti9 ic40n automatsikring 3p + n, 10a, c-karakteristik. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for Schneider Electric Acti9 ic40n automatsikring 3p + n, 10a, c-karakteristik de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. maj 2026179 kr19 kr (12%)
16. maj 2026160 kr19 kr (11%)
9. maj 2026179 kr6,37 kr (4%)
7. maj 2026172,63 kr6,37 kr (4%)
6. maj 2026179 kr6,37 kr (4%)
5. maj 2026172,63 kr6,63 kr (4%)
17. apr. 2026166 kr4 kr (2%)
14. apr. 2026170 kr4 kr (2%)
26. mar. 2026166 kr4 kr (2%)
21. mar. 2026170 kr4 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret