Gå til hovedindhold

Schneider Electric Acti9 iC60N 4P 10A dobbelt terminal C-karakteristik 6/10kA 400V bredde 72mm

Schneider ElectricEludstyr4-polet IP20 beskyttelseEl-tavler og industrielle installationerEAN: 3606480440793

Schneider Electric A9F04410 iC60N automatsikring med 4 poler, 10A C-kurve til elektriske tavler. IP20 beskyttelse og dobbelt terminal for pålidelig beskyttelse. Læs mere

Pris fra 110 krtil 199 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 89 kr (45% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 106,41 kr 7. maj

Sammenlign priser på Schneider Electric Acti9 iC60N 4P 10A dobbelt terminal C-karakteristik 6/10kA 400V bredde 72mm og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 110 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Schneider Electric Acti9 iC60N 4P 10A dobbelt terminal C-karakteristik 6/10kA 400V bredde 72mm
110 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Acti9 Automatsikring iC60N 4P 10A C med dobbelt terminal 72 mm
118,21 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Schneider iC60N Automatsikring 4P 10A, Hvid
119 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Schneider 10A automatsikring C 3P+N i hvid
119 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Schneider Electric A9F04410, IP20
120 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Schneider Electric IC60N automatsikring C 4P, 10A
129 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Automatsikring c10a 4p 6ka 4m
130 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Acti9 Automatsikring iC60N. 4P 10A C. med dobbelt terminal. 72 mm
153,75 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Schneider Acti9 automatsikring C 3P+N 10A, hvid
199 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Schneider Electric Acti9 iC60N 4P 10A dobbelt terminal C-karakteristik 6/10kA 400V bredde 72mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Schneider Electric Acti9 iC60N 4P 10A dobbelt terminal C-karakteristik 6/10kA 400V bredde 72mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK110 kr149 krKøb
2EL-GROSSISTEN118,21 kr118,21 krKøb
3LavprisEl119 kr119 krKøb
4LavprisVVS119 kr119 krKøb
5CS MEGASTORE DK120 kr159 krKøb
6Greenline129 kr129 krKøb
7MaintainIt130 kr130 krKøb
8vvsfittings.dk153,75 kr153,75 krKøb
9BilligVVS DK199 kr199 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Schneider Electric A9F04410 iC60N Automatsikring 4P 10A C-kurve

Schneider Electric

Schneider Electric A9F04410 iC60N automatsikring med 4 poler, 10A C-kurve til elektriske tavler. IP20 beskyttelse og dobbelt terminal for pålidelig beskyttelse.

• El-tavler og industrielle installationer
• 4-polet IP20 beskyttelse

Beskrivelse

Schneider Electric A9F04410 er en professionel 4-polet automatsikring fra iC60N serien med 10A nominel strøm og C-kurve karakteristik. Automatsikringen har IP20 beskyttelsesklasse og er udstyret med dobbelt terminal for sikker tilslutning. Med en bredde på 72mm passer den perfekt til standard DIN-skinner i elektriske tavler. iC60N serien er kendt for sin høje kvalitet og pålidelige beskyttelse mod overbelastning og kortslutning. Automatsikringen er ideelt til industrielle og kommercielle installationer hvor der kræves præcis beskyttelse af elektriske kredsløb.

Specifikationer

Serie:iC60N
Bredde:72mm
Montering:DIN-skinne
Antal poler:4
Nominel strøm:10A
Beskyttelsesklasse:IP20
Udløsningskapacitet:6kA ved 400V AC
Udløsningskarakteristik:C-kurve

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvad er forskellen mellem C-kurve og B-kurve automatsikringer?

C-kurve automatsikringer som A9F04410 udløser ved 5-10 gange nominel strøm og er ideelle til beskyttelse af ledninger og kredsløb med normale indkoblingsstrømme.

Kan denne 4-polede automatsikring bruges i 3-fase installationer?

Ja, A9F04410 er designet til 3-fase + N installationer og sikrer samtidig afbrydelse af alle fire ledere ved fejl.

Hvad betyder IP20 beskyttelsesklassen?

IP20 betyder beskyttelse mod berøring af farlige dele og genstande større end 12mm, men ingen beskyttelse mod vand - derfor kun til indendørs brug.

Hvordan monteres automatsikringen i el-tavlen?

A9F04410 klikkes direkte på standard DIN-skinne (35mm) og forbindes med den dobbelte terminal for både ind- og udgang.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Schneider Electric Acti9 iC60N 4P 10A dobbelt terminal C-karakteristik 6/10kA 400V bredde 72mm

PriceData har fulgt prisen på Schneider Electric Acti9 iC60N 4P 10A dobbelt terminal C-karakteristik 6/10kA 400V bredde 72mm i 153 dage. Laveste pris i perioden er 103 kr (registreret d. 2. januar 2026), højeste er 110 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 108 kr.

Den nuværende pris på 110 kr er 2% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 9 prisændringer for Schneider Electric Acti9 iC60N 4P 10A dobbelt terminal C-karakteristik 6/10kA 400V bredde 72mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 9 prisændringer for Schneider Electric Acti9 iC60N 4P 10A dobbelt terminal C-karakteristik 6/10kA 400V bredde 72mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 2026110 kr3,59 kr (3%)
7. maj 2026106,41 kr3,59 kr (3%)
6. maj 2026110 kr3,59 kr (3%)
23. apr. 2026106,41 kr3,59 kr (3%)
22. apr. 2026110 kr3,59 kr (3%)
19. apr. 2026106,41 kr3,59 kr (3%)
18. apr. 2026110 kr3,59 kr (3%)
15. apr. 2026106,41 kr3,41 kr (3%)
2. jan. 2026103 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret