Gå til hovedindhold

Schneider Electric Schneider automatsikring IC60n 3P+N 13A type B

Schneider ElectricEludstyrEAN: 3606480440212
Pris fra 195,85 krtil 263 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 67,15 kr (26% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 182,4 kr 7. maj

Sammenlign priser på Schneider automatsikring IC60n 3P+N 13A type B og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 195.85 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
AUTOMATSIKRING B13A 3P+N 10KA 4M
195,85 kr
Til butik
AUTOMATSIKRING B13A 3P+N 10KA 4M billede

Produktinformation

Acti9 - iC60 kortslutningsudløsere med dobbelte terminalklemmer er kortslutningsudløsere, der overholder flere standarder, og som kombinerer følgende funktioner: -- beskyttelse af kredsløbet mod kortslutningsstrømme, -- beskyttelse af kredsløbet mod overb...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Sikringer & Afbrydere
EAN: 3606480440212
Varenr.: 15844147298639
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Schneider Electric A9F03713, IP20
204 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Automatsikring iC60N B 3P+N 13A 6kA
205 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Automatsikring B13A 3P+N 10Ka 4M
208,28 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Automatsikring b13a 3p+n 10ka 4m
213,75 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Schneider automatsikring IC60n 3P+N 13A type B
263 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Schneider automatsikring IC60n 3P+N 13A type B koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Schneider automatsikring IC60n 3P+N 13A type B koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN195,85 kr195,85 krKøb
2CS MEGASTORE DK204 kr243 krKøb
3WATTOO.DK205 kr205 krKøb
4Billigelogvvs.dk208,28 kr208,28 krKøb
5MaintainIt213,75 kr213,75 krKøb
6Elvvs.dk263 kr263 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Schneider automatsikring IC60n 3P+N 13A type B

PriceData har fulgt prisen på Schneider automatsikring IC60n 3P+N 13A type B i 167 dage. Laveste pris i perioden er 182,4 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 235 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 201 kr.

Den nuværende pris på 195,85 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 33 prisændringer for Schneider automatsikring IC60n 3P+N 13A type B. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 33 prisændringer for Schneider automatsikring IC60n 3P+N 13A type B de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 2026195,85 kr8,15 kr (4%)
23. maj 2026204 kr8,15 kr (4%)
17. maj 2026195,85 kr5,44 kr (3%)
11. maj 2026201,29 kr5,29 kr (3%)
9. maj 2026196 kr13,6 kr (7%)
7. maj 2026182,4 kr13,6 kr (7%)
6. maj 2026196 kr13,6 kr (7%)
23. apr. 2026182,4 kr21,6 kr (11%)
22. apr. 2026204 kr21,6 kr (12%)
19. apr. 2026182,4 kr13,6 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret