Gå til hovedindhold

Samsung T7 Shield MU-PE4T0S - SSD - krypteret - 4 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2 (USB-C stikforbindelse) - 256-bit AES - sort

SamsungHarddiskeEAN: 8806092968448
Pris fra 3.288,94 krtil 9.124 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 5.835,06 kr (64% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Samsung T7 Shield MU-PE4T0S - SSD - krypteret - 4 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2 (USB-C stikforbindelse) - 256-bit AES - sort og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3288.94 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Samsung Portable SSD T7 Shield 4 TB USB 32 Gen2 Typ-C Schwarz PCMac inkl SmallRig-Halterung MagSafe
3.288,94 kr
Til butik
Samsung Portable SSD T7 Shield 4 TB USB 32 Gen2 Typ-C Schwarz PCMac inkl SmallRig-Halterung MagSafe billede

Produktinformation

Oplev den ultimative bærbare lagringsløsning med Samsung Portable SSD T7 Shield 4 TB. Denne kraftfulde USB 3.2 Gen2-enhed tilbyder en imponerende lagringskapacitet, der gør det muligt for både PC- og Mac-brugere at gemme og sikkerhedskopiere deres vigtigs...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: Ekstern Lagerenheder
EAN: 8806092968448
Varenr.: 91725
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Samsung T7 Shield SSD MU-PE4T0S 4TB USB 3.2 Gen 2
5.836 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Samsung T7 Shield MU-PE4T0S - SSD - krypteret - 4 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2 (USB-C stikforbindelse) - 256-bit AES - sort
5.897 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Samsung T7 Shield Solid state-drev MU-PE4T0S 4TB USB 3.2 Gen 2 Ekstern SSD - GEEKD.dk
5.899 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Samsung Portable SSD T7 Shield - 4TB - Sort - Ekstern SSD - USB 3.2 Gen 2
5.915 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Ekstern SSD Samsung 4 TB USB-C 3.2 Gen 2 - sort
-31%7.099 kr
Før 10.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Ekstern SSD Samsung 4 TB USB-C 3.2 Gen 2 - sort
-31%7.119 kr
Før 10.319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Samsung T7 Shield 4tb Rugged Portable Ssd Usb-c Sort
9.124 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung T7 Shield MU-PE4T0S - SSD - krypteret - 4 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2 (USB-C stikforbindelse) - 256-bit AES - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung T7 Shield MU-PE4T0S - SSD - krypteret - 4 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2 (USB-C stikforbindelse) - 256-bit AES - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Ultrashop3.288,94 kr3.288,94 krKøb
2CompuMail DK5.836 kr5.836 krKøb
3CS MEGASTORE DK5.897 kr5.897 krKøb
4Geekd5.899 kr5.899 krKøb
5Proshop DK5.915 kr5.915 krKøb
6Boligcenter DK7.099 kr7.099 krKøb
7Vivas DK7.119 kr7.198 krKøb
8Dustin DK9.124 kr9.210,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Samsung T7 Shield MU-PE4T0S - SSD - krypteret - 4 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2 (USB-C stikforbindelse) - 256-bit AES - sort

PriceData har fulgt prisen på Samsung T7 Shield MU-PE4T0S - SSD - krypteret - 4 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2 (USB-C stikforbindelse) - 256-bit AES - sort i 183 dage. Laveste pris i perioden er 2.929 kr (registreret d. 5. december 2025), højeste er 5.822 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.546 kr.

Den nuværende pris på 3.288,94 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 43% den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 39 prisændringer for Samsung T7 Shield MU-PE4T0S - SSD - krypteret - 4 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2 (USB-C stikforbindelse) - 256-bit AES - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 39 prisændringer for Samsung T7 Shield MU-PE4T0S - SSD - krypteret - 4 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2 (USB-C stikforbindelse) - 256-bit AES - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 20263.288,94 kr2.533,06 kr (44%)
24. maj 20265.822 kr2.533,06 kr (77%)
20. maj 20263.288,94 kr2.500,06 kr (43%)
18. maj 20265.789 kr2.500,06 kr (76%)
16. maj 20263.288,94 kr2.500,06 kr (43%)
15. maj 20265.789 kr2.500,06 kr (76%)
28. apr. 20263.288,94 kr2.178,06 kr (40%)
27. apr. 20265.467 kr2.178,06 kr (66%)
24. apr. 20263.288,94 kr2.201,06 kr (40%)
23. apr. 20265.490 kr2.201,06 kr (67%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret