Gå til hovedindhold

Samsung Odyssey OLED G9 S49DG912SU - G91SD Series - OLED-monitor - gaming - kurvet - 49 - 5120 x 1440 Dual Quad HD @ 144 Hz - 250 cd/m² - 1000000:1 - DisplayHDR 400 True Black - 0.03 ms - DisplayPort, Micro HDMI, HDMI - sølv

SamsungEAN: 8806095810812
Pris fra 6.592 krtil 8.679 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 2.087 kr (24% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 5.990 kr 14. apr.

Sammenlign priser på Samsung Odyssey OLED G9 S49DG912SU - G91SD Series - OLED-monitor - gaming - kurvet - 49 - 5120 x 1440 Dual Quad HD @ 144 Hz - 250 cd/m² - 1000000:1 - DisplayHDR 400 True Black - 0.03 ms - DisplayPort, Micro HDMI, HDMI - sølv og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 6592 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
49" Samsung Odyssey OLED G9 S49DG912SU - 5120x1440 - 144Hz - OLED
6.592 kr
Til butik
49" Samsung Odyssey OLED G9 S49DG912SU - 5120x1440 - 144Hz - OLED billede

Produktinformation

Samsung Odyssey OLED G9 S49DG912SU OLED-monitor leverer en ultrabred, fordybende gamingoplevelse med dyb sort, levende højlys og jævn bevægelse på et buet display. Størrelse: 49" Opløsning: 5120 x 1440 Opdateringshastighed: 144Hz Paneltype: OLED Tilslutninger: DisplayPort, Micro HDMI, HDMI Særlige funktioner: AMD FreeSync Premium Pro; NVIDIA G-SYNC Compatible; HDR10+; DisplayHDR 400 True Black; Black eQualizer; Eye Saver Mode Det brede billedformat og understøttelse af adaptiv synkronisering hjælper med at holde billedet flydende og detaljeret med reduceret screen tearing til længere og mere komfortable sessioner.

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: LS49DG912SUXEN
EAN: 8806095810812
Varenr.: 3447949
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Samsung Odyssey OLED G9 S49DG912SU - G91SD Series - OLED-monitor - gaming - kurvet - 49 - 5120 x 1440 Dual Quad HD @ 144 Hz - 250 cd/m² - 1000000:1 - DisplayHDR 400 True Black - 0.03 ms - DisplayPort, Micro HDMI, HDMI - sølv
6.722 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Samsung 49" Odyssey G9 curved gamingskærm 49DG912
6.745 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Samsung Odyssey G9 G91SD 49" OLED 5120 x 1440 (UltraWide) HDMI 144 Hz
7.198 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Samsung Odyssey G9 G91SD 49 OLED 5120 x 1440 (UltraWide) HDMI 144 Hz
8.679 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung Odyssey OLED G9 S49DG912SU - G91SD Series - OLED-monitor - gaming - kurvet - 49 - 5120 x 1440 Dual Quad HD @ 144 Hz - 250 cd/m² - 1000000:1 - DisplayHDR 400 True Black - 0.03 ms - DisplayPort, Micro HDMI, HDMI - sølv koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung Odyssey OLED G9 S49DG912SU - G91SD Series - OLED-monitor - gaming - kurvet - 49 - 5120 x 1440 Dual Quad HD @ 144 Hz - 250 cd/m² - 1000000:1 - DisplayHDR 400 True Black - 0.03 ms - DisplayPort, Micro HDMI, HDMI - sølv koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK6.592 kr6.592 krKøb
2CS MEGASTORE DK6.722 kr6.921 krKøb
3Komplett DK6.745 kr6.745 krKøb
4CompuMail DK7.198 kr7.198 krKøb
5Ultrashop8.679 kr8.679 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Samsung Odyssey OLED G9 S49DG912SU - G91SD Series - OLED-monitor - gaming - kurvet - 49 - 5120 x 1440 Dual Quad HD @ 144 Hz - 250 cd/m² - 1000000:1 - DisplayHDR 400 True Black - 0.03 ms - DisplayPort, Micro HDMI, HDMI - sølv

PriceData har fulgt prisen på Samsung Odyssey OLED G9 S49DG912SU - G91SD Series - OLED-monitor - gaming - kurvet - 49 - 5120 x 1440 Dual Quad HD @ 144 Hz - 250 cd/m² - 1000000:1 - DisplayHDR 400 True Black - 0.03 ms - DisplayPort, Micro HDMI, HDMI - sølv i 182 dage. Laveste pris i perioden er 5.490 kr (registreret d. 8. januar 2026), højeste er 7.745 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 6.696 kr.

Den nuværende pris på 6.592 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for Samsung Odyssey OLED G9 S49DG912SU - G91SD Series - OLED-monitor - gaming - kurvet - 49 - 5120 x 1440 Dual Quad HD @ 144 Hz - 250 cd/m² - 1000000:1 - DisplayHDR 400 True Black - 0.03 ms - DisplayPort, Micro HDMI, HDMI - sølv. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for Samsung Odyssey OLED G9 S49DG912SU - G91SD Series - OLED-monitor - gaming - kurvet - 49 - 5120 x 1440 Dual Quad HD @ 144 Hz - 250 cd/m² - 1000000:1 - DisplayHDR 400 True Black - 0.03 ms - DisplayPort, Micro HDMI, HDMI - sølv de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
12. maj 20266.592 kr602 kr (10%)
14. apr. 20265.990 kr609 kr (9%)
7. apr. 20266.599 kr37 kr (1%)
6. apr. 20266.636 kr109 kr (2%)
13. mar. 20266.745 kr94 kr (1%)
11. mar. 20266.651 kr196 kr (3%)
19. feb. 20266.455 kr133 kr (2%)
17. feb. 20266.588 kr157 kr (2%)
13. feb. 20266.745 kr98 kr (1%)
12. feb. 20266.843 kr902 kr (12%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret