Gå til hovedindhold

Roth EURO-red fordelerrør er udført i CC499K Rødgods, og med 3 afgreninger i ¾ eurokonus

RothSanitetEAN: 5702000113838
Pris fra 186 krtil 220 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 34 kr (15% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 172 kr 3. apr.

Sammenlign priser på Roth EURO-red fordelerrør er udført i CC499K Rødgods, og med 3 afgreninger i ¾ eurokonus og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 186 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Roth EURO-red fordelerrør er udført i CC499K Rødgods, og med 3 afgreninger i ¾ eurokonus
186 kr
Til butik
Roth EURO-red fordelerrør er udført i CC499K Rødgods, og med 3 afgreninger i ¾ eurokonus billede

Produktspecifikationer

Mærke: ROTH
Kategori: Pex rør og fittings
Farve: 1
Artikel nr.: 17046217.431
EAN: 5702000113838
Varenr.: 3655138
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Roth Fordelerrør 3 afgreninger Euro-red
186 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Roth rødgods fordelerrør 3/4", 3 afgreninger 3/4"
199 kr
Til butik
Roth rødgods fordelerrør 3/4", 3 afgreninger 3/4" billede

Produktinformation

Fordelerrør med 3 studse fremstillet rødgods og anvendes til både brugsvands- og varmeinstallationer. Afgreningerne er med 3/4" EURO-gevind og hovedrøret med 3/4" rørgevind med nippel og muffe. Bemærk: Husk pakmateriale til samlingerne.

Produktspecifikationer

Mærke: Roth
Kategori: Rør & fittings
EAN: 5702000113838
Varenr.: 046217431
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Roth - Euro-red fordelerrr med 3 afgreninger
209 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Roth rødgods fordelerrør 3/4", fast muffe, 3 afgreninger 3/4"
209 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Roth Rødgods Fordelerrør 3 X ¾" Konus
211,54 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Roth rødgods fordelerrør 3 x ¾" konus
217,5 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Roth fordeler 3 afg. euro-red
220 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Roth EURO-red fordelerrør er udført i CC499K Rødgods, og med 3 afgreninger i ¾ eurokonus koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Roth EURO-red fordelerrør er udført i CC499K Rødgods, og med 3 afgreninger i ¾ eurokonus koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK186 kr225 krKøb
2Proshop DK186 kr225 krKøb
3LavprisVVS199 kr199 krKøb
4WATTOO.DK209 kr209 krKøb
5BilligVVS DK209 kr209 krKøb
6Billigelogvvs.dk211,54 kr211,54 krKøb
7MaintainIt217,5 kr217,5 krKøb
8Elvvs.dk220 kr220 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Roth EURO-red fordelerrør er udført i CC499K Rødgods, og med 3 afgreninger i ¾ eurokonus

PriceData har fulgt prisen på Roth EURO-red fordelerrør er udført i CC499K Rødgods, og med 3 afgreninger i ¾ eurokonus i 168 dage. Laveste pris i perioden er 164 kr (registreret d. 18. december 2025), højeste er 186 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 172 kr.

Den nuværende pris på 186 kr er 8% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 4 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 14 prisændringer for Roth EURO-red fordelerrør er udført i CC499K Rødgods, og med 3 afgreninger i ¾ eurokonus. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 14 prisændringer for Roth EURO-red fordelerrør er udført i CC499K Rødgods, og med 3 afgreninger i ¾ eurokonus de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026186 kr7 kr (4%)
14. apr. 2026179 kr4 kr (2%)
8. apr. 2026175 kr3 kr (2%)
3. apr. 2026172 kr2 kr (1%)
2. apr. 2026174 kr2 kr (1%)
18. feb. 2026172 kr1 kr (1%)
14. feb. 2026173 kr2 kr (1%)
15. jan. 2026175 kr3 kr (2%)
7. jan. 2026172 kr2 kr (1%)
2. jan. 2026170 kr2 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret