Gå til hovedindhold

Roth omløber til EURO-red fordelerrør 18 mm pex tilslutning x ¾”Euro konus omløber - klemring i messing - støttebøsning i rødgods

RothSanitetEAN: 5702000113883
Pris fra 40 krtil 59 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 19 kr (32% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 39 kr 20. maj

Sammenlign priser på Roth omløber til EURO-red fordelerrør 18 mm pex tilslutning x ¾”Euro konus omløber - klemring i messing - støttebøsning i rødgods og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 40 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Roth rødgods fordelerkobling, 18 mm x 3/4"
40 kr
Til butik
Roth rødgods fordelerkobling, 18 mm x 3/4" billede

Produktinformation

Fordelerkobling fremstillet rødgods og anvendes til både brugsvands- og varmeinstallationer. Anvendes til Roth fordelerrør med fast muffe.

Produktspecifikationer

Mærke: Roth
Kategori: Rør & fittings
Størrelse: 18 mm
EAN: 5702000113883
Varenr.: 401975818
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Roth Fordelerkobling 18Mm X 3/4"
42,83 kr
Til butik
Roth Fordelerkobling 18Mm X 3/4" billede

Produktinformation

Roth Pex omløber ¾" til EURO-red fordelerrør. For montering af 18mm Pex rør på Roth EURO-red fordelerrør uden omløber vvs nr, 046217.430-046217.431samt 046217.432 Selve omløberen samt skæreringen er produceret i messing, men støttebøsningen der har b...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Roth
Kategori: Plumbing
EAN: 5702000113883
Varenr.: 8014848983362
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Roth omløber til EURO-red fordelerrør 18 mm pex tilslutning x ¾”Euro konus omløber - klemring i messing - støttebøsning i rødgods
43 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Roth fordelerkobling 18mm x 3/4"
43,75 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Roth Fordelerkoblinger, 18 mm x 3/4" Euro-red
44,5 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Roth rødgods fordelerkobling, 18 mm x 3/4"
45 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Roth Fordelerkoblinger 18 mm x 3/4" Euro-red
45 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Roth fordelerkobl. 18 mm pex
47 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
ROTH EURO-RED .KOBL 18MM X ¾" OMLØBER
47,78 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Roth rødgods fordelerkobling, 18 mm x 3/4"
59 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Roth omløber til EURO-red fordelerrør 18 mm pex tilslutning x ¾”Euro konus omløber - klemring i messing - støttebøsning i rødgods koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Roth omløber til EURO-red fordelerrør 18 mm pex tilslutning x ¾”Euro konus omløber - klemring i messing - støttebøsning i rødgods koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS40 kr40 krKøb
2Billigelogvvs.dk42,83 kr42,83 krKøb
3CS MEGASTORE DK43 kr82 krKøb
4MaintainIt43,75 kr43,75 krKøb
5WATTOO.DK44,5 kr44,5 krKøb
6BilligVVS DK45 kr45 krKøb
7Proshop DK45 kr84 krKøb
8Elvvs.dk47 kr47 krKøb
9EL-GROSSISTEN47,78 kr47,78 krKøb
10CompletVVS59 kr59 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Roth omløber til EURO-red fordelerrør 18 mm pex tilslutning x ¾”Euro konus omløber - klemring i messing - støttebøsning i rødgods

PriceData har fulgt prisen på Roth omløber til EURO-red fordelerrør 18 mm pex tilslutning x ¾”Euro konus omløber - klemring i messing - støttebøsning i rødgods i 172 dage. Laveste pris i perioden er 38 kr (registreret d. 18. december 2025), højeste er 44 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 41 kr.

Den nuværende pris på 40 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for Roth omløber til EURO-red fordelerrør 18 mm pex tilslutning x ¾”Euro konus omløber - klemring i messing - støttebøsning i rødgods. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for Roth omløber til EURO-red fordelerrør 18 mm pex tilslutning x ¾”Euro konus omløber - klemring i messing - støttebøsning i rødgods de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 202640 kr1 kr (3%)
20. maj 202639 kr1 kr (3%)
12. maj 202640 kr1 kr (2%)
6. maj 202641 kr1,83 kr (4%)
5. maj 202642,83 kr
30. apr. 202642 kr
26. apr. 202642,83 kr
15. apr. 202642,32 kr
9. mar. 202642 kr1,75 kr (4%)
8. mar. 202643,75 kr1,75 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret