Gå til hovedindhold

Roth EURO-red fordelerrør er udført i CC499K Rødgods, og med 3 afgreninger til 15mm pex. Skærering og omløber i messing

RothSanitetEAN: 5702000113500
Pris fra 278 krtil 331,25 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 53,25 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 259 kr 3. apr.

Sammenlign priser på Roth EURO-red fordelerrør er udført i CC499K Rødgods, og med 3 afgreninger til 15mm pex. Skærering og omløber i messing og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 278 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Roth EURO-red fordelerrør er udført i CC499K Rødgods, og med 3 afgreninger til 15mm pex. Skærering og omløber i messing
278 kr
Til butik
Roth EURO-red fordelerrør er udført i CC499K Rødgods, og med 3 afgreninger til 15mm pex. Skærering og omløber i messing billede

Produktspecifikationer

Mærke: ROTH
Kategori: Pex rør og fittings
Farve: 1
Artikel nr.: 17046217.445
EAN: 5702000113500
Varenr.: 3588580
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Roth Fordelerrør 3 afgreninger x 15 mm pex Euro-red
278 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Roth rødgods fordelerrør 3/4", 3 afgreninger med 15 mm omløber
279 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Roth fordelerrr, 3 afgreninger x 15mm PEX, Euro-red, rdgods
294 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Roth rødgods fordelerrør 3/4", fast muffe, 3 afgreninger med 15 mm omløber
299 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
ROTH RØDGODS FORDELER 3X15MM PEX OMLØBER
303,11 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Roth Rødgods Fordeler 3X15Mm Pex Omløber
322,38 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Roth rødgods fordelerrør 3/4", 3 afgreninger med 15 mm omløber
329 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Roth rødgods fordeler 3x15mm pex omløber
331,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Roth EURO-red fordelerrør er udført i CC499K Rødgods, og med 3 afgreninger til 15mm pex. Skærering og omløber i messing koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Roth EURO-red fordelerrør er udført i CC499K Rødgods, og med 3 afgreninger til 15mm pex. Skærering og omløber i messing koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK278 kr317 krKøb
2Proshop DK278 kr317 krKøb
3LavprisVVS279 kr279 krKøb
4WATTOO.DK294 kr294 krKøb
5BilligVVS DK299 kr299 krKøb
6EL-GROSSISTEN303,11 kr303,11 krKøb
7Billigelogvvs.dk322,38 kr322,38 krKøb
8CompletVVS329 kr329 krKøb
9MaintainIt331,25 kr331,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Roth EURO-red fordelerrør er udført i CC499K Rødgods, og med 3 afgreninger til 15mm pex. Skærering og omløber i messing

PriceData har fulgt prisen på Roth EURO-red fordelerrør er udført i CC499K Rødgods, og med 3 afgreninger til 15mm pex. Skærering og omløber i messing i 155 dage. Laveste pris i perioden er 253 kr (registreret d. 1. januar 2026), højeste er 279 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 266 kr.

Den nuværende pris på 278 kr er 5% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 4 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 11 prisændringer for Roth EURO-red fordelerrør er udført i CC499K Rødgods, og med 3 afgreninger til 15mm pex. Skærering og omløber i messing. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 11 prisændringer for Roth EURO-red fordelerrør er udført i CC499K Rødgods, og med 3 afgreninger til 15mm pex. Skærering og omløber i messing de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
16. maj 2026278 kr4,3 kr (2%)
10. maj 2026273,7 kr4,3 kr (2%)
2. maj 2026278 kr1 kr (0%)
13. apr. 2026279 kr4 kr (1%)
8. apr. 2026275 kr16 kr (6%)
3. apr. 2026259 kr3 kr (1%)
2. apr. 2026262 kr3 kr (1%)
7. jan. 2026259 kr3 kr (1%)
2. jan. 2026256 kr3 kr (1%)
1. jan. 2026253 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret