Gå til hovedindhold

Roth EURO-red fordelerrør er udført i CC499K Rødgods, og med 2 afgreninger i ¾ eurokonus

RothSanitetEAN: 5702000113821
Pris fra 123 krtil 189 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 66 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 120 kr 3. apr.

Sammenlign priser på Roth EURO-red fordelerrør er udført i CC499K Rødgods, og med 2 afgreninger i ¾ eurokonus og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 123 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Roth EURO-red fordelerrør er udført i CC499K Rødgods, og med 2 afgreninger i ¾ eurokonus
123 kr
Til butik
Roth EURO-red fordelerrør er udført i CC499K Rødgods, og med 2 afgreninger i ¾ eurokonus billede

Produktspecifikationer

Mærke: ROTH
Kategori: Pex rør og fittings
Farve: 1
Artikel nr.: 17046217.430
EAN: 5702000113821
Varenr.: 3655137
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Roth Fordelerrør 2 afgreninger Euro-red
123 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Roth rødgods fordelerrør 3/4", 2 afgreninger 3/4"
129 kr
Til butik
Roth rødgods fordelerrør 3/4", 2 afgreninger 3/4" billede

Produktinformation

Fordelerrør med 2 studse fremstillet rødgods og anvendes til både brugsvands- og varmeinstallationer. Afgreningerne er med 3/4" EURO-gevind og hovedrøret med 3/4" rørgevind med nippel og muffe. Bemærk: Husk pakmateriale til samlingerne.

Produktspecifikationer

Mærke: Roth
Kategori: Rør & fittings
EAN: 5702000113821
Varenr.: 046217430
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
ROTH RØDGODS FORDELERRØR 2 X ¾" KONUS
133,93 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Roth fordelerrr, 2 afgreninger Euro-red, rdgods
141 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Roth Rødgods Fordelerrør 2 X ¾" Konus
142,45 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Roth rødgods fordelerrør 2 x ¾" konus
147,5 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Roth fordeler 2 afg. euro-red
149 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Roth rødgods fordelerrør 3/4", fast muffe, 2 afgreninger 3/4"
189 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Roth rødgods fordelerrør 3/4", 2 afgreninger 3/4"
189 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Roth EURO-red fordelerrør er udført i CC499K Rødgods, og med 2 afgreninger i ¾ eurokonus koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Roth EURO-red fordelerrør er udført i CC499K Rødgods, og med 2 afgreninger i ¾ eurokonus koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK123 kr162 krKøb
2Proshop DK123 kr162 krKøb
3LavprisVVS129 kr129 krKøb
4EL-GROSSISTEN133,93 kr133,93 krKøb
5WATTOO.DK141 kr141 krKøb
6Billigelogvvs.dk142,45 kr142,45 krKøb
7MaintainIt147,5 kr147,5 krKøb
8Elvvs.dk149 kr149 krKøb
9BilligVVS DK189 kr189 krKøb
10CompletVVS189 kr189 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Roth EURO-red fordelerrør er udført i CC499K Rødgods, og med 2 afgreninger i ¾ eurokonus

PriceData har fulgt prisen på Roth EURO-red fordelerrør er udført i CC499K Rødgods, og med 2 afgreninger i ¾ eurokonus i 168 dage. Laveste pris i perioden er 111 kr (registreret d. 18. december 2025), højeste er 128 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 119 kr.

Den nuværende pris på 123 kr er 3% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for Roth EURO-red fordelerrør er udført i CC499K Rødgods, og med 2 afgreninger i ¾ eurokonus. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for Roth EURO-red fordelerrør er udført i CC499K Rødgods, og med 2 afgreninger i ¾ eurokonus de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
16. maj 2026123 kr2,04 kr (2%)
10. maj 2026120,96 kr2,04 kr (2%)
17. apr. 2026123 kr5 kr (4%)
14. apr. 2026128 kr3 kr (2%)
8. apr. 2026125 kr5 kr (4%)
3. apr. 2026120 kr1 kr (1%)
2. apr. 2026121 kr1 kr (1%)
1. feb. 2026120 kr1 kr (1%)
22. jan. 2026119 kr1 kr (1%)
21. jan. 2026120 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret