Gå til hovedindhold

RIMMEL Provocalips - 740 Caught red lipped - 730 Make A Mauve 2.3 ml - 730 Make A Mauve

RimmelLæbestiftEAN: 3616302737925
Pris fra 86,25 krtil 115 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 28,75 kr (25% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 39,95 kr 29. maj

Sammenlign priser på RIMMEL Provocalips - 740 Caught red lipped - 730 Make A Mauve 2.3 ml - 730 Make A Mauve og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 86.25 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
RIMMEL Provocalips - 740 Caught red lipped - 730 Make A Mauve 2.3 ml - 730 Make A Mauve
-25%86,25 kr
Før 115 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
RIMMEL Provocalips - 740 Caught red lipped - 730 Make A Mauve 2.3 ml - 730 Make A Mauve billede

Produktinformation

Rimmel London Lasting Provocalips -730 Make A Mauve er en flydende totrinslæbestift, der sikrer læberne masser af fugt og holdbar farve. Denne smarte læbestift smitter ikke af, giver læberne masser af farve, fugt og glans og holder i op til 16 timer. **Fo...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: RIMMEL
Kategori: Lipstick
EAN: 3616302737925
Varenr.: 108902
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Rimmel London Provocalips 740 Caught Red Lipped - 4 ml
109 kr
Til butik
Rimmel London Provocalips 740 Caught Red Lipped - 4 ml billede

Produktinformation

Langtidsholdbar flydende læbestift med 2-trins påføring Rimmel London Provocalips er en praktisk flydende læbestift, der giver intensiv farve i op til 16 timer. Denne 2-trins kyssikre læbestift holder læberne fugtede, mens den sidder sikkert på plads uden at smitte af. Fordelene ved denne flydende læbestift Langtidsholdbar farve, der holder i op til 16 timer Kyssikker og smitter ikke af Fugtgivende formel, der ikke tørrer læberne ud Enkel 2-trins påføring for præcist resultat Sådan bruger du Provocalips Påfør først den flydende læbefarve og derefter det transparente topcoat for bedste resultat og holdbarhed. En pålidelig løsning til langtidsholdbar læbefarve hele dagen. Læg Rimmel London Provocalips i din sminkepung allerede i dag!

Produktspecifikationer

Kategori: Læbestift
Størrelse: 4 ml
Artikel nr.: 107551
EAN: 3616302737925
Varenr.: 107551
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Rimmel London Lasting Provocalips 740 Caught Red Lipped 2 ml
110 kr
Til butik
Rimmel London Lasting Provocalips 740 Caught Red Lipped 2 ml billede

Produktinformation

💄 Kyssefast i op til 16 timer · 2-trins system: farve + topcoat · Transfer-proof finish En langtidsholdbar, flydende læbefarve, der holder fra morgen til aften uden at smitte af. Nuancen 740 Caught Red Lipped er en intens, klassisk rød med fuld dækkeevne og en glansfuld finish, når topcoaten påføres. Den dobbeltsidede applikator gør det nemt at lægge en præcis farve og forsegle den med en behagelig, klar topcoat. Fordele Op til 16 timers holdbarhed – uden at smitte af på kopper, tøj eller hud. 2-i-1 design: pigmentrig farve i den ene ende og fleksibel, fugtgivende topcoat i den anden. Modstandsdygtig over for mad og drikke – farven bliver, hvor den skal. Letvægtsformel, der føles komfortabel på læberne hele dagen. Høj dækkeevne og glansfuld finish med step 2. Sådan bruger du produktet Start på rene, tørre læber. Ryst om nødvendigt produktet let. Påfør farven (step 1) jævnt med applikatoren. Definér konturen med spidsen for et præcist resultat. Lad farven tørre helt i 60–90 sekunder. Undgå at presse læberne sammen imens. Påfør derefter den klare topcoat (step 2) for at låse farven og give komfort og glans. Genopfrisk i løbet af dagen ved at tilføje mere topcoat efter behov. For at fjerne produktet anbefales en oliebaseret makeupfjerner. Resultat Intense, ensartede røde læber i nuancen 740 Caught Red Lipped. Kyssefast og transfer-proof farve, der ser nyudlagt ud i timevis. Komfortabel fornemmelse uden at føles klæbrig. Tips For ekstra skarp kontur: anvend en matchende lipliner før step 1. Læg et tyndt lag farve – hellere to lette lag end ét tykt for bedst holdbarhed. Undgå fedtede læbeprodukter under farven, da det kan påvirke holdbarheden.

Produktspecifikationer

Mærke: Rimmel
Kategori: Læber
Størrelse: 2.30ml
Artikel nr.: 3616302737925
EAN: 3616302737925
Varenr.: 3616302737925
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Rimmel Lasting Provocalips Lipstick 740 Caught red lipped
115 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad RIMMEL Provocalips - 740 Caught red lipped - 730 Make A Mauve 2.3 ml - 730 Make A Mauve koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad RIMMEL Provocalips - 740 Caught red lipped - 730 Make A Mauve 2.3 ml - 730 Make A Mauve koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1NiceHair.dk86,25 kr86,25 krKøb
2NordicFeel DK109 kr109 krKøb
3Beautycos DK110 kr139 krKøb
4Lyko DK115 kr115 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for RIMMEL Provocalips - 740 Caught red lipped - 730 Make A Mauve 2.3 ml - 730 Make A Mauve

PriceData har fulgt prisen på RIMMEL Provocalips - 740 Caught red lipped - 730 Make A Mauve 2.3 ml - 730 Make A Mauve i 165 dage. Laveste pris i perioden er 39,95 kr (registreret d. 2. marts 2026), højeste er 107 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 70 kr.

Den nuværende pris på 86,25 kr er 23% over normalprisen. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for RIMMEL Provocalips - 740 Caught red lipped - 730 Make A Mauve 2.3 ml - 730 Make A Mauve. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for RIMMEL Provocalips - 740 Caught red lipped - 730 Make A Mauve 2.3 ml - 730 Make A Mauve de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 202686,25 kr46,3 kr (116%)
29. maj 202639,95 kr46,3 kr (54%)
28. maj 202686,25 kr46,3 kr (116%)
24. maj 202639,95 kr51,95 kr (57%)
23. maj 202691,9 kr51,95 kr (130%)
14. maj 202639,95 kr56,06 kr (58%)
13. maj 202696,01 kr56,06 kr (140%)
21. apr. 202639,95 kr33,99 kr (46%)
20. apr. 202673,94 kr33,99 kr (85%)
14. apr. 202639,95 kr42,37 kr (51%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret