Gå til hovedindhold

Rimmel London Lasting Provocalips Lip Colour 730 Make A Mauve 2-In-1

RimmelLæbestiftEAN: 3616302737802
Pris fra 86,25 krtil 115 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 28,75 kr (25% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 79 kr 5. mar.

Sammenlign priser på Rimmel London Lasting Provocalips Lip Colour 730 Make A Mauve 2-In-1 og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 86.25 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
RIMMEL Provocalips 2.3 ml - 730 Make A Mauve
-25%86,25 kr
Før 115 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
RIMMEL Provocalips 2.3 ml - 730 Make A Mauve billede

Produktinformation

Rimmel London Lasting Provocalips -730 Make A Mauve er en flydende totrinslæbestift, der sikrer læberne masser af fugt og holdbar farve. Denne smarte læbestift smitter ikke af, giver læberne masser af farve, fugt og glans og holder i op til 16 timer. **Fo...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: RIMMEL
Kategori: Lipstick
EAN: 3616302737802
Varenr.: 108901
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Rimmel London Provocalips 700 Make a Mauve - 4 ml
109 kr
Til butik
Rimmel London Provocalips 700 Make a Mauve - 4 ml billede

Produktinformation

Langtidsholdbar læbefarve med behagelig fornemmelseRimmel London Lasting Provocalips er en flydende to-trins læbestift, der giver intensiv farve i op til 16 timer samtidig med at holde læberne gennemfugtede. Det enkle to-trinssystem med base og topcoat sikrer, at farven sidder fast uden at smitte af eller føles tør på læberne.Fordelene ved denne læbestiftHoldbar farve i op til 16 timer uden at smitte afTo-trinsformel med gennemfugtende topcoatBehagelig fornemmelse som hverken klumper sig eller smuldrerEnkel og præcis appliceringSådan bruger du Rimmel London Lasting ProvocalipsApplicer først den flydende læbefarve og derefter det transparente topcoat for optimal holdbarhed og komfort.En pålidelig løsning til langtidsholdbar læbefarve. Tilføj Rimmel London Lasting Provocalips til din sminketaske allerede i dag!

Produktspecifikationer

Kategori: Læbestift
Størrelse: 4 ml
Artikel nr.: 107550
EAN: 3616302737802
Varenr.: 107550
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Rimmel London Lasting Provocalips Lip Colour 730 Make A Mauve 2-In-1
110 kr
Til butik
Rimmel London Lasting Provocalips Lip Colour 730 Make A Mauve 2-In-1 billede

Produktinformation

💄 Op til 16 timers hold · Kysse- og smittefast · 2-i-1 farve + topcoat Oplev en flydende læbefarve, der holder fra morgen til aften uden at smitte af. Denne 2-i-1 løsning kombinerer en intens, pigmenteret farve med en gennemsigtig topcoat, der forsegler, tilfører glans og holder læberne behagelige. Nuancen 730 Make A Mauve er en elegant mauve med bløde rosétoner, der klæder både lyse og medium hudtoner. Fordele Langtidsholdbar formel med op til 16 timers slidstærk farve. Kyssefast og smittefri – minimerer overførsel til kopper, tøj og hud. 2-trins system: farve + forseglende topcoat for glans og komfort. Let, fleksibel finish, der ikke føles stram eller tør på læberne. Præcis applikator for skarpe kanter og jævn dækning. Sådan bruger du produktet Sørg for rene, tørre læber. Ryst let om nødvendigt. Påfør trin 1 (farven) jævnt over hele læben. Undgå at presse læberne sammen. Lad farven tørre i ca. 60 sekunder. Påfør trin 2 (topcoat) for at forsegle farven og give behagelig glans. Frisk glansen op i løbet af dagen ved at genpåføre topcoaten efter behov. Fjern med en oliebaseret makeupfjerner. Resultat Holdbar, intens læbefarve i en flatterende mauvetone, der bliver, hvor den skal – med en glansfuld finish og en behagelig fornemmelse hele dagen.

Produktspecifikationer

Mærke: Rimmel
Kategori: Læber
Artikel nr.: 3616302737802
EAN: 3616302737802
Varenr.: 3616302737802
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Rimmel Lasting Provocalips Lipstick 730 Make A Mauve
115 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Rimmel London Lasting Provocalips Lip Colour 730 Make A Mauve 2-In-1 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Rimmel London Lasting Provocalips Lip Colour 730 Make A Mauve 2-In-1 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1NiceHair.dk86,25 kr86,25 krKøb
2NordicFeel DK109 kr109 krKøb
3Beautycos DK110 kr139 krKøb
4Lyko DK115 kr115 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Rimmel London Lasting Provocalips Lip Colour 730 Make A Mauve 2-In-1

PriceData har fulgt prisen på Rimmel London Lasting Provocalips Lip Colour 730 Make A Mauve 2-In-1 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 79 kr (registreret d. 5. marts 2026), højeste er 110 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 93 kr.

Den nuværende pris på 86,25 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 21% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for Rimmel London Lasting Provocalips Lip Colour 730 Make A Mauve 2-In-1. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for Rimmel London Lasting Provocalips Lip Colour 730 Make A Mauve 2-In-1 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 202686,25 kr10,75 kr (11%)
30. maj 202697 kr10,75 kr (12%)
28. maj 202686,25 kr22,75 kr (21%)
22. maj 2026109 kr1 kr (1%)
7. apr. 2026110 kr23,75 kr (28%)
5. apr. 202686,25 kr23,75 kr (22%)
4. apr. 2026110 kr23,75 kr (28%)
30. mar. 202686,25 kr23,75 kr (22%)
13. mar. 2026110 kr31 kr (39%)
5. mar. 202679 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret