Gå til hovedindhold

Qnap Ts-ai642-8g Nas & Lagringsserver Tower Arm Cortex-a76 8 Gb Sort

QNAPIsenkramEAN: 4711103084335
Pris fra 7.250 krtil 8.869 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 1.619 kr (18% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 6.225 kr 2. mar.

Sammenlign priser på Qnap Ts-ai642-8g Nas & Lagringsserver Tower Arm Cortex-a76 8 Gb Sort og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 7250 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
QNAP TS-AI642 6Moduler
7.250 kr
Til butik
QNAP TS-AI642 6Moduler billede

Produktinformation

QNAP TS-AI642 - NAS-server - 6 bays - SATA 6Gb/s - RAID 0, 1, 5, 6, 10, 50, JBOD - RAM 8 GB - Gigabit Ethernet / 2.5 Gigabit Ethernet - iSCSI support

Produktspecifikationer

Artikel nr.: TS-AI642-8G
EAN: 4711103084335
Varenr.: 1001514841
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
QNAP TS-AI642 - NAS-Server
7.596 kr
Til butik
QNAP TS-AI642 - NAS-Server billede

Produktinformation

NAS-server med seks hot-swap-drevpladser, 8 GB RAM, ARM octa-core-processor med op til 6 TOPS NPU til AI-acceleration, to 1Gb- og 2.5Gb-Ethernet-porte og SATA 6Gb/s RAID-understøttelse. Designet til AI-drevet video- og billedgenkendelse kombinerer denne QNAP-enhed høj kapacitetslagring og fleksibel I/O til overvågning og ansigts-/billedanalyse, med AI acceleration der aflaster CPU-arbejde for at reducere systemets strømforbrug. Seks hot-swap 2.5"/3.5" drevpladser med understøttelse af SATA 6Gb/s Hardware-RAID: 0, 1, 5, 6, 10, 50 og JBOD ARM 8-core CPU med op til 6 TOPS NPU til neurale processer 8 GB installeret RAM og 4 GB flashhukommelse Netværk: 2 × 1GbE-porte plus 1 × 2.5GbE; understøtter flere VPN- og filprotokoller Udvidelse via PCIe 3.0 x2, 2 HDMI-udgange og SSD-cache-acceleration; kører QNAP QTS 5.1.0 Velegnet til virksomheder og projekter, der behøver en skalerbar AI-NAS-platform til kontinuerlig overvågning, billedgenkendelse og centraliseret lagring.

Produktspecifikationer

Mærke: QNAP
Kategori: NAS Server
Artikel nr.: TS-AI642-8G
EAN: 4711103084335
Varenr.: 3193532
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Qnap Ts-ai642-8g Nas & Lagringsserver Tower Arm Cortex-a76 8 Gb Sort
8.869 kr
Til butik
Qnap Ts-ai642-8g Nas & Lagringsserver Tower Arm Cortex-a76 8 Gb Sort billede

Produktinformation

NPU-accelereret AI øger hastigheden på opgaver til ansigts- og objektgenkendelse Seks hot-swappable SATA-bays lader dig udvide lagerkapaciteten uden nedetid Indbygget 2,5 GbE og PCIe-slot understøtter flere kamerastrømme og overførsler Kompakt sort tårn med aktiv køling og lavt typisk strømforbrug 8 GB onboard RAM håndterer ARM-workloads, hukommelsen kan ikke udvides af brugeren...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: QNAP
Kategori: NAS Desktop
Artikel nr.: TS-AI642-8G
EAN: 4711103084335
Varenr.: 5011369209

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Qnap Ts-ai642-8g Nas & Lagringsserver Tower Arm Cortex-a76 8 Gb Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Qnap Ts-ai642-8g Nas & Lagringsserver Tower Arm Cortex-a76 8 Gb Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK7.250 kr7.250 krKøb
2Proshop DK7.596 kr7.596 krKøb
3Dustin DK8.869 kr8.955,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Qnap Ts-ai642-8g Nas & Lagringsserver Tower Arm Cortex-a76 8 Gb Sort

PriceData har fulgt prisen på Qnap Ts-ai642-8g Nas & Lagringsserver Tower Arm Cortex-a76 8 Gb Sort i 176 dage. Laveste pris i perioden er 5.720 kr (registreret d. 2. januar 2026), højeste er 7.343 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 6.430 kr.

Den nuværende pris på 7.250 kr er 13% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 53 prisfald og 35 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 89 prisændringer for Qnap Ts-ai642-8g Nas & Lagringsserver Tower Arm Cortex-a76 8 Gb Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 89 prisændringer for Qnap Ts-ai642-8g Nas & Lagringsserver Tower Arm Cortex-a76 8 Gb Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. maj 20267.250 kr2 kr (0%)
10. maj 20267.252 kr31 kr (0%)
8. maj 20267.283 kr3 kr (0%)
7. maj 20267.280 kr42 kr (1%)
26. apr. 20267.322 kr17 kr (0%)
25. apr. 20267.339 kr2 kr (0%)
24. apr. 20267.337 kr2 kr (0%)
22. apr. 20267.339 kr2 kr (0%)
18. apr. 20267.337 kr2 kr (0%)
17. apr. 20267.335 kr8 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret