Gå til hovedindhold

Qnap Ts-410e Nas Tower Intel® Celeron® J6412 8 Gb 0 Tb Qnap Qts Sort

QNAPIsenkramEAN: 4711103082010
Pris fra 8.697 krtil 10.244 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 1.547 kr (15% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 8.212 kr 10. mar.

Sammenlign priser på Qnap Ts-410e Nas Tower Intel® Celeron® J6412 8 Gb 0 Tb Qnap Qts Sort og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 8697 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
QNAP TS-410E 4Moduler
8.697 kr
Til butik
QNAP TS-410E 4Moduler billede

Produktinformation

QNAP TS-410E - NAS-server - 4 bays - SATA 6Gb/s - RAID 0, 1, 5, 6, 10, 50, JBOD, 60 - RAM 8 GB - Gigabit Ethernet / 2.5 Gigabit Ethernet - iSCSI support

Produktspecifikationer

Artikel nr.: TS-410E-8G
EAN: 4711103082010
Varenr.: 1000651427
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
QNAP TS-410E-8G - NAS-Server
9.438 kr
Til butik
QNAP TS-410E-8G - NAS-Server billede

Produktinformation

NAS-server med fire hot-swap 2.5" bays, SATA 6Gb/s, bred RAID-understøttelse (0, 1, 5, 6, 10, 50, 60, JBOD), dobbelt 2.5GbE/1GbE-netværk, Intel Celeron J6412 quad-core-processor og 8 GB RAM. QNAP NAS kombinerer hardwaretranskodning med alsidig I/O - inklusive HDMI-udgang og fire USB 3.2 Gen 2-porte - for at håndtere lokal media, backups og netværkslagringsopgaver med responsiv ydeevne. Intel Celeron J6412 quad-core CPU (op til 2.6 GHz) med 8 GB RAM installeret Understøtter SATA 6Gb/s-drev og flere RAID-niveauer for fleksibel redundans Dobbelt 2.5GbE + 1GbE-porte for øget netværksgennemstrømning QTS 5.0.1 operativsystem med SSD-cacheacceleration, snapshots og iSCSI-understøttelse Indbygget hardwaretranskodning, HDMI-udgang og fire USB 3.2 Gen 2-porte til direkte media og ekstern lagring AES-NI og TLS-baseret kryptering samt omfattende snapshot- og LUN-administrationsfunktioner Designet til at levere udvidelig, sikker lokal lagring og mediaservices samtidig med understøttelse af avancerede funktioner som SSD-caching, iSCSI-targets og omfattende snapshot-beskyttelse.

Produktspecifikationer

Mærke: QNAP
Kategori: NAS Server
Artikel nr.: TS-410E-8G
EAN: 4711103082010
Varenr.: 3192039
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Qnap Ts-410e Nas Tower Intel® Celeron® J6412 8 Gb 0 Tb Qnap Qts Sort
10.244 kr
Til butik
Qnap Ts-410e Nas Tower Intel® Celeron® J6412 8 Gb 0 Tb Qnap Qts Sort billede

Produktinformation

Støjsvagt, blæserløst design står lodret på et skrivebord, ideelt til støjfølsomme miljøer. AES-NI hardwarekryptering gør sikre overførsler hurtigere og reducerer CPU-belastningen. Fire 2,5-tommers SATA-båse med hot-swap og flere RAID-muligheder. To 2,5 GbE-porte og fire USB 3.2 Gen2-porte gør netværksbackup hurtigere. HDMI 1.4b understøtter lokal 4K@30 Hz-afspilning og visning til VM'er.

Produktspecifikationer

Mærke: QNAP
Kategori: NAS Desktop
Artikel nr.: TS-410E-8G
EAN: 4711103082010
Varenr.: 5011369210

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Qnap Ts-410e Nas Tower Intel® Celeron® J6412 8 Gb 0 Tb Qnap Qts Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Qnap Ts-410e Nas Tower Intel® Celeron® J6412 8 Gb 0 Tb Qnap Qts Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK8.697 kr8.697 krKøb
2Proshop DK9.438 kr9.438 krKøb
3Dustin DK10.244 kr10.330,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Qnap Ts-410e Nas Tower Intel® Celeron® J6412 8 Gb 0 Tb Qnap Qts Sort

PriceData har fulgt prisen på Qnap Ts-410e Nas Tower Intel® Celeron® J6412 8 Gb 0 Tb Qnap Qts Sort i 143 dage. Laveste pris i perioden er 7.690 kr (registreret d. 22. januar 2026), højeste er 8.752 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 8.341 kr.

Den nuværende pris på 8.697 kr er 4% over normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 55 prisfald og 34 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Qnap Ts-410e Nas Tower Intel® Celeron® J6412 8 Gb 0 Tb Qnap Qts Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Qnap Ts-410e Nas Tower Intel® Celeron® J6412 8 Gb 0 Tb Qnap Qts Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 20268.697 kr55 kr (1%)
20. maj 20268.752 kr5 kr (0%)
14. maj 20268.747 kr2 kr (0%)
13. maj 20268.745 kr2 kr (0%)
10. maj 20268.747 kr1 kr (0%)
7. maj 20268.748 kr1 kr (0%)
2. maj 20268.747 kr2 kr (0%)
1. maj 20268.745 kr3 kr (0%)
30. apr. 20268.748 kr109 kr (1%)
29. apr. 20268.639 kr36 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret