Gå til hovedindhold

Qnap Ts-464eu Nas Stativ (1u) Intel® Celeron® N5095 8 Gb Ddr4 0 Tb Qnap Turbo System Aluminium, Sort

QNAPIsenkramEAN: 4711103082034
Pris fra 7.921 krtil 8.999 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.078 kr (12% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 6.967 kr 29. mar.

Sammenlign priser på Qnap Ts-464eu Nas Stativ (1u) Intel® Celeron® N5095 8 Gb Ddr4 0 Tb Qnap Turbo System Aluminium, Sort og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 7921 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
QNAP TS-464eU 4Moduler
7.921 kr
Til butik
QNAP TS-464eU 4Moduler billede

Produktinformation

QNAP TS-464eU - NAS-server - 4 bays - rackversion - SATA 6Gb/s - RAID 0, 1, 5, 6, 10, JBOD - RAM 8 GB - 2.5 Gigabit Ethernet - iSCSI support - 1U

Produktspecifikationer

Artikel nr.: TS-464EU-8G
EAN: 4711103082034
Varenr.: 1000906191
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
QNAP TS-464eU-8G - NAS-Server
8.173 kr
Til butik
QNAP TS-464eU-8G - NAS-Server billede

Produktinformation

NAS-server med Intel Celeron N5095 quad-core processor (burst op til 2.9 GHz), 8 GB RAM, fire hot-swap SATA-båse, dobbelt 2.5GbE-porte og RAID-understøttelse til fleksibelt, højkapacitetslager. QNAP NAS kombinerer et pladsbesparende short-depth rack-design med QTS 5.0.1-software, og tilbyder hardwaretranskodering og SSD-cacheacceleration for at holde filservices og mediearbejdsgange responsive. Intel Celeron N5095 quad-core CPU med burst op til 2.9 GHz 8 GB RAM og 4 GB indbygget flashhukommelse for systemresponsivitet 4 hot-swap 2.5"/3.5" SATA-båse plus 2 x M.2 2280-udvidelsesslots RAID 0/1/5/6/10 og JBOD for databeskyttelse og fleksible lagerlayout 2 x 2.5GbE RJ‑45-porte, USB 3.2 Gen 2-porte og en HDMI-udgang for tilslutningsmuligheder Hardwaretranskodering, SSD-cache-understøttelse og et bredt udvalg af lager- og netværkstjenester i QTS Ideel til kompakte rackinstallationer og mediaskabe, hvor udvideligt, app-drevet lager og pålidelig netværksydelse er påkrævet.

Produktspecifikationer

Mærke: QNAP
Kategori: NAS Server
Artikel nr.: TS-464eU-8G
EAN: 4711103082034
Varenr.: 3131241
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
NAS server rack 1U - QNAP TS-464eU, Intel Celeron N5095, 8 GB DDR4, sort
-1%8.899 kr
Før 8.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
NAS server rack 1U - QNAP TS-464eU, Intel Celeron N5095, 8 GB DDR4, sort billede

Produktinformation

Effektiv NAS server til rackQNAP TS-464eU er en kompakt 1U NAS server til små og mellemstore virksomheder, der vil samle filer, deling og backup ét sted. Den firekernede Intel Celeron N5095 med op til 2,9 GHz og 8 GB DDR4 giver smidig drift af filserver, snapshots og iSCSI. Med fire hot‑swap drevpladser og understøttelse af både HDD og SSD kan du bygge den kapacitet og hastighed, der passer til dit miljø.Fleksibel tilslutning og driftTo RJ‑45 netværksporte med op til 2,5 GbE, HDMI 1.4b til lokal visning og flere USB-porte gør det let at integrere i dit netværk. Systemet kører QNAP Turbo System og understøtter populære protokoller som CIFS/SMB, FTP og iSCSI samt backup til cloud. Aktiv køling med tre 4 cm blæsere sikrer stabil drift i rack.Sikkerhed og administrationTS-464eU tilbyder snapshots, adgangskontrol (ACL), kryptering med 256-bit AES samt sikre protokoller som SSH og HTTPS. RAID 0/1/5/6/10 og JBOD, online RAID-migrering og -udvidelse samt disk roaming giver tryghed og fleksibilitet.Type: NAS, rack 1UProcessor: Intel Celeron N5095, 4 kerner/4 tråde, boost op til 2,9 GHzGrafik: Intel UHD GraphicsHukommelse: 8 GB DDR4 SO-DIMM (maks. 16 GB), 2 slotsLagerpladser: 4 × 2,5"/3,5" + 2 × M.2 (M & B), hot‑swapRAID: 0, 1, 5, 6, 10, JBOD; online migrering/udvidelseFilsystemer: HFS+, FAT32, exFAT, ext3, NTFS, ext4Netværk: 2 × RJ‑45 (10/100/1000/2500 Mbit/s), Wake-on-LAN, jumbo framesPorte: 2 × USB 3.2 Gen 2 Type-A, 2 × USB 2.0, 1 × HDMI 1.4bFunktioner: Snapshot, indbygget FTP, DDNS, DHCP server/klientStrøm: PSU 100 W, typisk forbrug 35,297 W; HDD standby 21,105 WDrift: 0 – 40 °C; 5 – 95 % RHStørrelse (H × B × D): 4,33 × 48,26 × 32,13 cmVægt: 4,35 kgMedfølger: AC-kabel, LAN-kabel, rack-monteringskit, skruer, quick guide...

Produktspecifikationer

Mærke: Qnap
Kategori: NAS servere
Vægt: 9.81g
EAN: 4711103082034
Varenr.: 1985510
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
NAS server rack 1U - QNAP TS-464eU, Intel Celeron N5095, 8 GB DDR4, sort
-1%8.919 kr
Før 9.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Qnap Ts-464eu Nas Stativ (1u) Intel® Celeron® N5095 8 Gb Ddr4 0 Tb Qnap Turbo System Aluminium, Sort
8.999 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Qnap Ts-464eu Nas Stativ (1u) Intel® Celeron® N5095 8 Gb Ddr4 0 Tb Qnap Turbo System Aluminium, Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Qnap Ts-464eu Nas Stativ (1u) Intel® Celeron® N5095 8 Gb Ddr4 0 Tb Qnap Turbo System Aluminium, Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK7.921 kr7.921 krKøb
2Proshop DK8.173 kr8.173 krKøb
3Boligcenter DK8.899 kr8.899 krKøb
4Vivas DK8.919 kr9.008 krKøb
5Dustin DK8.999 kr9.085,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Qnap Ts-464eu Nas Stativ (1u) Intel® Celeron® N5095 8 Gb Ddr4 0 Tb Qnap Turbo System Aluminium, Sort

PriceData har fulgt prisen på Qnap Ts-464eu Nas Stativ (1u) Intel® Celeron® N5095 8 Gb Ddr4 0 Tb Qnap Turbo System Aluminium, Sort i 186 dage. Laveste pris i perioden er 6.538 kr (registreret d. 13. februar 2026), højeste er 8.101 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 7.266 kr.

Den nuværende pris på 7.921 kr er 9% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 46 prisfald og 33 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 75 prisændringer for Qnap Ts-464eu Nas Stativ (1u) Intel® Celeron® N5095 8 Gb Ddr4 0 Tb Qnap Turbo System Aluminium, Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 75 prisændringer for Qnap Ts-464eu Nas Stativ (1u) Intel® Celeron® N5095 8 Gb Ddr4 0 Tb Qnap Turbo System Aluminium, Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20267.921 kr2 kr (0%)
25. maj 20267.923 kr22 kr (0%)
24. maj 20267.945 kr1 kr (0%)
22. maj 20267.944 kr87 kr (1%)
20. maj 20268.031 kr126 kr (2%)
12. maj 20267.905 kr2 kr (0%)
11. maj 20267.907 kr2 kr (0%)
10. maj 20267.905 kr2 kr (0%)
9. maj 20267.907 kr2 kr (0%)
26. apr. 20267.905 kr14 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret