Gå til hovedindhold

Qnap Ts-864eu-8g Nas & Lagringsserver Stativ (2u) Intel® Celeron® 8 Gb Ddr4 0 Tb Qnap Turbo System Sort

QNAPIsenkramEAN: 4711103082195
Pris fra 14.084 krtil 15.624 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 1.540 kr (10% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 10.603 kr 11. mar.

Sammenlign priser på Qnap Ts-864eu-8g Nas & Lagringsserver Stativ (2u) Intel® Celeron® 8 Gb Ddr4 0 Tb Qnap Turbo System Sort og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 14084 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
QNAP TS-864eU 8Moduler
14.084 kr
Til butik
QNAP TS-864eU 8Moduler billede

Produktinformation

QNAP TS-864eU - NAS-server - 8 bays - rackversion - SATA 6Gb/s - RAID 0, 1, 5, 6, 10, 50, JBOD, 60 - RAM 8 GB - Gigabit Ethernet / 2.5 Gigabit Ethernet - iSCSI support - 2U

Produktspecifikationer

Artikel nr.: TS-864EU-8G
EAN: 4711103082195
Varenr.: 1001097540
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
QNAP TS-864EU-8G - NAS-Server
15.295 kr
Til butik
QNAP TS-864EU-8G - NAS-Server billede

Produktinformation

NAS-server med 8 hot-swap-båse, Intel Celeron N5095 quad-core processor (op til 2,9 GHz), 8 GB RAM, dobbelt 2.5GbE-netværk og et kompakt 2U rackmount-design. Bygget til rackmiljøer og korte kabinetter tilbyder QNAP systemet udvidelig lagring og QTS 5.0.1-software til backups, virtualisering, multimedie og centraliserede fildelingstjenester. 8 hot-swap-båse (2.5"/3.5") med understøttelse af SATA 6Gb/s RAID-understøttelse: JBOD, 0, 1, 5, 6, 10, 50, 60 2 x 2.5 Gigabit Ethernet (RJ-45), plus bagudkompatibel 1GbE/100Mb/10Mb-understøttelse Kraftig tilslutning: PCIe 3.0 x2-slot, HDMI-udgang, 2 x USB 3.2 Gen2 og 2 x USB 2.0 Sikkerheds- og ydeevnefunktioner: AES-NI 256-bit kryptering, indbygget hardware-transkodning og QNAP-apps (Qsync, Qfiling, QuMagie, Qsirch) Installeret 8 GB RAM og 4 GB flash; intern 300 W PSU og aktiv køling (3 × 60 mm blæsere) Ideel til virksomheder, der har brug for skalerbar, rackmonteret delt lagring med bred protokolstøtte (SMB, NFS, iSCSI, FTP/SFTP) og centraliseret administration.

Produktspecifikationer

Mærke: QNAP
Kategori: NAS Server
Artikel nr.: TS-864eU-8G
EAN: 4711103082195
Varenr.: 3156042
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Qnap Ts-864eu-8g Nas & Lagringsserver Stativ (2u) Intel® Celeron® 8 Gb Ddr4 0 Tb Qnap Turbo System Sort
15.624 kr
Til butik
Qnap Ts-864eu-8g Nas & Lagringsserver Stativ (2u) Intel® Celeron® 8 Gb Ddr4 0 Tb Qnap Turbo System Sort billede

Produktinformation

Otte hot-swap-båse til 2,5"/3,5" HDD eller SSD, skaler lagerkapaciteten To 2,5 GbE-porte med iSCSI og jumbo frames, accelerer VM-lagring Quad-core Intel Celeron med 8 GB DDR4, håndterer flere samtidige brugere Snapshots, cloud- og iSCSI LUN-backup, beskyt data og gør gendannelse enklere 2U-rack med aktiv køling, hot-swap og online RAID, reducer nedetid...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: QNAP
Kategori: NAS Rack
Artikel nr.: TS-864eU-8G
EAN: 4711103082195
Varenr.: 5011369221

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Qnap Ts-864eu-8g Nas & Lagringsserver Stativ (2u) Intel® Celeron® 8 Gb Ddr4 0 Tb Qnap Turbo System Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Qnap Ts-864eu-8g Nas & Lagringsserver Stativ (2u) Intel® Celeron® 8 Gb Ddr4 0 Tb Qnap Turbo System Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK14.084 kr14.084 krKøb
2Proshop DK15.295 kr15.295 krKøb
3Dustin DK15.624 kr15.710,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Qnap Ts-864eu-8g Nas & Lagringsserver Stativ (2u) Intel® Celeron® 8 Gb Ddr4 0 Tb Qnap Turbo System Sort

PriceData har fulgt prisen på Qnap Ts-864eu-8g Nas & Lagringsserver Stativ (2u) Intel® Celeron® 8 Gb Ddr4 0 Tb Qnap Turbo System Sort i 183 dage. Laveste pris i perioden er 10.090 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 14.863 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 11.571 kr.

Den nuværende pris på 14.084 kr er 22% over normalprisen. Prisen er steget 10% den seneste måned. Der er registreret 39 prisfald og 40 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 77 prisændringer for Qnap Ts-864eu-8g Nas & Lagringsserver Stativ (2u) Intel® Celeron® 8 Gb Ddr4 0 Tb Qnap Turbo System Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 77 prisændringer for Qnap Ts-864eu-8g Nas & Lagringsserver Stativ (2u) Intel® Celeron® 8 Gb Ddr4 0 Tb Qnap Turbo System Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 202614.084 kr779 kr (5%)
30. maj 202614.863 kr43 kr (0%)
29. maj 202614.820 kr913 kr (7%)
28. maj 202613.907 kr1.011 kr (8%)
24. maj 202612.896 kr2 kr (0%)
19. maj 202612.898 kr2 kr (0%)
12. maj 202612.896 kr48 kr (0%)
11. maj 202612.848 kr1 kr (0%)
10. maj 202612.849 kr2 kr (0%)
6. maj 202612.847 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret