Gå til hovedindhold

QNAP Systems, Inc QNAP TS-433-4G 16TB WD Red Plus NAS-Bundle NAS inkl. 4x 4TB WD Red Plus 3.5 Zoll SATA Festplatte

Pris fra 3.727 krtil 4.994 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 1.267 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.469 kr 2. apr.

Sammenlign priser på QNAP TS-433-4G 16TB WD Red Plus NAS-Bundle NAS inkl. 4x 4TB WD Red Plus 3.5 Zoll SATA Festplatte og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3727 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
QNAP TS-433 4Moduler
3.727 kr
Til butik
QNAP TS-433 4Moduler billede

Produktinformation

QNAP TS-433 - NAS-server - 4 bays - SATA 6Gb/s - RAID 0, 1, 5, 6, 10, 50, JBOD, 60 - RAM 4 GB - Gigabit Ethernet / 2.5 Gigabit Ethernet - iSCSI support

Produktspecifikationer

Artikel nr.: TS-433-4G
EAN: 4711103080993
Varenr.: 1000651428
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
QNAP TS-433-4G - NAS-Server
3.919 kr
Til butik
QNAP TS-433-4G - NAS-Server billede

Produktinformation

NAS-server med fire hot-swappable drevpladser, SATA 6 Gb/s-support, RAID-muligheder, quad-core ARM A55 2 GHz-processor, 4 GB RAM og både 2,5 GbE og Gigabit Ethernet-forbindelse til hurtigt, beskyttet lokalt lager. QNAP NAS kører QTS 5.0 og kombinerer fleksibel RAID-niveauadministration med en suite af backup-, delings- og multimedieapps for at dække hjemmets og små kontorers lagringsbehov. Understøtter RAID 0, 1, 5, 6, 10, 50, 60 og JBOD for alsidig databeskyttelse og kapacitetsplanlægning Fire hot-swap 2,5"/3,5" drevpladser med SATA 6 Gb/s grænseflade ARM A55 quad-core 2 GHz CPU med 4 GB RAM (installeret) Netværk: 2,5 GbE og 1 GbE porte; protokoller inkluderer iSCSI, SMB, NFS, AFP og DDNS Grænseflader: 1 × USB 3.2 Gen 1 Type-A, 2 × USB 2.0 Softwarefunktioner inkluderer 256-bit AES-kryptering, online RAID-niveau migration, SSD-caching, cloud-backup, Qsync, Qsirch og QuMagie Energieffektiv drift og integrerede NAS-tjenester giver pålideligt, centraliseret lager og nem filadgang på tværs af enheder.

Produktspecifikationer

Mærke: QNAP
Kategori: NAS Server
Artikel nr.: TS-433-4G
EAN: 4711103080993
Varenr.: 3087136
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Qnap Ts-433 Nas Tower Arm Cortex-a55 4 Gb 0 Tb Qnap Qts Hvid
4.994 kr
Til butik
Qnap Ts-433 Nas Tower Arm Cortex-a55 4 Gb 0 Tb Qnap Qts Hvid billede

Produktinformation

Fire hot-swappable SATA-bays gør backup og blandet HDD/SSD-lagring enklere 2,5 GbE plus Gigabit LAN øger filoverførsler og fjernarbejde Indbygget NPU accelererer billedgenkendelse og indeksering på enheden QTS 5-snapshots og AES-256-kryptering beskytter dine sikkerhedskopier Værktøjsfri, låsbare bakker og en støjsvag 120 mm-blæser holder dine drev kølige...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: QNAP
Kategori: NAS Desktop
Artikel nr.: TS-433-4G
EAN: 4711103080993
Varenr.: 5011369200

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad QNAP TS-433-4G 16TB WD Red Plus NAS-Bundle NAS inkl. 4x 4TB WD Red Plus 3.5 Zoll SATA Festplatte koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad QNAP TS-433-4G 16TB WD Red Plus NAS-Bundle NAS inkl. 4x 4TB WD Red Plus 3.5 Zoll SATA Festplatte koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.727 kr3.727 krKøb
2Proshop DK3.919 kr3.919 krKøb
3Dustin DK4.994 kr5.080,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for QNAP TS-433-4G 16TB WD Red Plus NAS-Bundle NAS inkl. 4x 4TB WD Red Plus 3.5 Zoll SATA Festplatte

PriceData har fulgt prisen på QNAP TS-433-4G 16TB WD Red Plus NAS-Bundle NAS inkl. 4x 4TB WD Red Plus 3.5 Zoll SATA Festplatte i 186 dage. Laveste pris i perioden er 3.096 kr (registreret d. 12. december 2025), højeste er 3.727 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.369 kr.

Den nuværende pris på 3.727 kr er 11% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 41 prisændringer for QNAP TS-433-4G 16TB WD Red Plus NAS-Bundle NAS inkl. 4x 4TB WD Red Plus 3.5 Zoll SATA Festplatte. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 41 prisændringer for QNAP TS-433-4G 16TB WD Red Plus NAS-Bundle NAS inkl. 4x 4TB WD Red Plus 3.5 Zoll SATA Festplatte de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. maj 20263.727 kr32 kr (1%)
6. maj 20263.695 kr10 kr (0%)
5. maj 20263.705 kr96 kr (3%)
3. maj 20263.609 kr12 kr (0%)
2. maj 20263.597 kr37 kr (1%)
1. maj 20263.560 kr25 kr (1%)
28. apr. 20263.535 kr74 kr (2%)
8. apr. 20263.609 kr140 kr (4%)
2. apr. 20263.469 kr6 kr (0%)
1. apr. 20263.475 kr134 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret