Gå til hovedindhold

QNAP TS-632X-4G - NAS-server - 6 bays - SATA 6Gb/s - RAID 0, 1, 5, 6, 10, 50, JBOD, 60 - RAM 4 GB - Gigabit Ethernet / 2.5 Gigabit Ethernet / 10 Gigabit Ethernet - iSCSI support

QNAPSystemer til netværkslagringEAN: 4711103085196
Pris fra 5.647 krtil 8.744 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 3.097 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 5.594 kr 6. maj

Sammenlign priser på QNAP TS-632X-4G - NAS-server - 6 bays - SATA 6Gb/s - RAID 0, 1, 5, 6, 10, 50, JBOD, 60 - RAM 4 GB - Gigabit Ethernet / 2.5 Gigabit Ethernet / 10 Gigabit Ethernet - iSCSI support og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5647 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
QNAP TS-632X-4G 6Moduler
5.647 kr
Til butik
QNAP TS-632X-4G 6Moduler billede

Produktinformation

QNAP TS-632X-4G - NAS-server - 6 bays - SATA 6Gb/s - RAID 0, 1, 5, 6, 10, 50, JBOD, 60 - RAM 4 GB - Gigabit Ethernet / 2.5 Gigabit Ethernet / 10 Gigabit Ethernet - iSCSI support

Produktspecifikationer

Artikel nr.: TS-632X-4G
EAN: 4711103085196
Varenr.: 1002337249
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
QNAP TS-632X-4G - NAS-server - 6 bays - SATA 6Gb/s - RAID 0, 1, 5, 6, 10, 50, JBOD, 60 - RAM 4 GB - Gigabit Ethernet / 2.5 Gigabit Ethernet / 10 Gigabit Ethernet - iSCSI support
5.984 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
QNAP TS-632X-4G - NAS-Server
6.269 kr
Til butik
QNAP TS-632X-4G - NAS-Server billede

Produktinformation

NAS-server med seks hot‑swap SATA‑båse, Quad‑Core 2 GHz Annapurna Labs‑processor, 4 GB DDR4 hukommelse og multi‑gigabit netværk inklusive 10GbE for hurtige overførsler og pålidelige backups. QNAP NAS kombinerer fleksibelt RAID og iSCSI‑support med QTS 5.2.0 til at køre containerapplikationer, håndtere backups og administrere snapshots for beskyttet lagring. 6 hot‑swap 2.5"/3.5" SATA 6Gb/s‑båse Annapurna Labs Alpine AL524 Quad‑Core 2 GHz CPU 4 GB DDR4 installeret, udvidelig op til 16 GB 2 x 2.5GbE RJ‑45 og 2 x 10GbE SFP+ netværksporte; 2 x USB 3.2 Gen 1 porte RAID‑niveauer: JBOD, 0, 1, 5, 6, 10, 50, 60 og iSCSI‑support QTS 5.2.0, SSD‑cache acceleration og AES‑NI krypteringssupport Designet til blandede arbejdsbelastninger tilbyder systemet snapshot, replikation og avancerede lagerfunktioner for at holde data sikre og ydeevne konsistent.

Produktspecifikationer

Mærke: QNAP
Kategori: NAS Server
Artikel nr.: TS-632X-4G
EAN: 4711103085196
Varenr.: 3314371
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
QNAP TS-632X-4G 6Moduler
6.539 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Qnap Ts-632x-4g 6-bay Desktop Nas
8.744 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad QNAP TS-632X-4G - NAS-server - 6 bays - SATA 6Gb/s - RAID 0, 1, 5, 6, 10, 50, JBOD, 60 - RAM 4 GB - Gigabit Ethernet / 2.5 Gigabit Ethernet / 10 Gigabit Ethernet - iSCSI support koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad QNAP TS-632X-4G - NAS-server - 6 bays - SATA 6Gb/s - RAID 0, 1, 5, 6, 10, 50, JBOD, 60 - RAM 4 GB - Gigabit Ethernet / 2.5 Gigabit Ethernet / 10 Gigabit Ethernet - iSCSI support koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK5.647 kr5.647 krKøb
2CS MEGASTORE DK5.984 kr5.984 krKøb
3Proshop DK6.269 kr6.269 krKøb
4Ultrashop6.539 kr6.539 krKøb
5Dustin DK8.744 kr8.830,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for QNAP TS-632X-4G - NAS-server - 6 bays - SATA 6Gb/s - RAID 0, 1, 5, 6, 10, 50, JBOD, 60 - RAM 4 GB - Gigabit Ethernet / 2.5 Gigabit Ethernet / 10 Gigabit Ethernet - iSCSI support

PriceData har fulgt prisen på QNAP TS-632X-4G - NAS-server - 6 bays - SATA 6Gb/s - RAID 0, 1, 5, 6, 10, 50, JBOD, 60 - RAM 4 GB - Gigabit Ethernet / 2.5 Gigabit Ethernet / 10 Gigabit Ethernet - iSCSI support i 168 dage. Laveste pris i perioden er 5.099 kr (registreret d. 29. januar 2026), højeste er 5.662 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.516 kr.

Den nuværende pris på 5.647 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 51 prisfald og 38 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for QNAP TS-632X-4G - NAS-server - 6 bays - SATA 6Gb/s - RAID 0, 1, 5, 6, 10, 50, JBOD, 60 - RAM 4 GB - Gigabit Ethernet / 2.5 Gigabit Ethernet / 10 Gigabit Ethernet - iSCSI support. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for QNAP TS-632X-4G - NAS-server - 6 bays - SATA 6Gb/s - RAID 0, 1, 5, 6, 10, 50, JBOD, 60 - RAM 4 GB - Gigabit Ethernet / 2.5 Gigabit Ethernet / 10 Gigabit Ethernet - iSCSI support de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
18. maj 20265.647 kr1 kr (0%)
15. maj 20265.648 kr1 kr (0%)
12. maj 20265.647 kr2 kr (0%)
7. maj 20265.645 kr51 kr (1%)
6. maj 20265.594 kr24 kr (0%)
5. maj 20265.618 kr1 kr (0%)
3. maj 20265.619 kr23 kr (0%)
2. maj 20265.642 kr1 kr (0%)
30. apr. 20265.643 kr1 kr (0%)
29. apr. 20265.642 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret