Gå til hovedindhold

QNAP TS-253E - NAS-server - 2 bays - SATA 6Gb/s - RAID 0, 1, 5, 6, 10, 50, JBOD, 60 - RAM 8 GB - 2.5 Gigabit Ethernet - iSCSI support

QNAPSystemer til netværkslagringEAN: 4711103082171
Pris fra 5.317 krtil 6.869 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 1.552 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4.315 kr 15. apr.

Sammenlign priser på QNAP TS-253E - NAS-server - 2 bays - SATA 6Gb/s - RAID 0, 1, 5, 6, 10, 50, JBOD, 60 - RAM 8 GB - 2.5 Gigabit Ethernet - iSCSI support og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5317 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
QNAP TS-253E 2Moduler
5.317 kr
Til butik
QNAP TS-253E 2Moduler billede

Produktinformation

QNAP TS-253E - NAS-server - 2 bays - SATA 6Gb/s - RAID 0, 1, 5, 6, 10, 50, JBOD, 60 - RAM 8 GB - 2.5 Gigabit Ethernet - iSCSI support

Produktspecifikationer

Artikel nr.: TS-253E-8G
EAN: 4711103082171
Varenr.: 1000750149
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
QNAP TS-253E - NAS-server - 2 bays - SATA 6Gb/s - RAID 0, 1, 5, 6, 10, 50, JBOD, 60 - RAM 8 GB - 2.5 Gigabit Ethernet - iSCSI support
5.397 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
QNAP TS-253E - NAS-Server
5.397 kr
Til butik
QNAP TS-253E - NAS-Server billede

Produktinformation

NAS-server med to hot-swap-bays, SATA 6Gb/s-understøttelse, 2.5GbE-netværk, 8 GB RAM, M.2 NVMe-caching og dobbelt HDMI-udgange til direkte multimedieafspilning og overvågningsvisning. Designet til hjemmekontorer og små virksomheder parrer QNAP-enheden en Intel Celeron J6412 quad-core CPU med QTS 5.0.0 for at køre virtuelle maskiner, overvågningssystemer og fil-/backup-tjenester samtidig med at den tilbyder hardwaretranskodning og SSD-cache-acceleration. 2 hot-swap-drevpladser (2.5"/3.5") med SATA 6Gb/s-interface 2 x M.2 2280 NVMe-slots til SSD-caching Understøtter RAID 0, 1, 5, 6, 10, 50, 60 og JBOD Netværk: 2 x 2.5GbE RJ-45 plus understøttelse for CIFS, iSCSI, NFS, SMB, SFTP og relaterede protokoller I/O: 2 x HDMI-udgange, 2 x USB 3.2 Gen 2 og 2 x USB 2.0-porte 8 GB RAM (installeret), hardwaretranskodning og et bredt sæt lager- og backup-funktioner i QTS 5.0.0 Fleksible RAID-muligheder, SSD-caching og et omfattende app-økosystem gør lagerstyring, multimedieafspilning og overvågningsopsætninger nemme at implementere og vedligeholde.

Produktspecifikationer

Mærke: QNAP
Kategori: NAS Server
Artikel nr.: TS-253E-8G
EAN: 4711103082171
Varenr.: 3105428
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
NAS server QNAP TS-253E Tower, 2-bay, sort, Celeron J6412, 8 GB RAM
-2%6.299 kr
Før 6.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
NAS server QNAP TS-253E Tower, 2-bay, sort, Celeron J6412, 8 GB RAM
-2%6.319 kr
Før 6.419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Qnap Ts-253e Nas Tower Intel® Celeron® J6412 8 Gb 0 Tb Qnap Qts Sort
6.869 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad QNAP TS-253E - NAS-server - 2 bays - SATA 6Gb/s - RAID 0, 1, 5, 6, 10, 50, JBOD, 60 - RAM 8 GB - 2.5 Gigabit Ethernet - iSCSI support koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad QNAP TS-253E - NAS-server - 2 bays - SATA 6Gb/s - RAID 0, 1, 5, 6, 10, 50, JBOD, 60 - RAM 8 GB - 2.5 Gigabit Ethernet - iSCSI support koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK5.317 kr5.317 krKøb
2CS MEGASTORE DK5.397 kr5.397 krKøb
3Proshop DK5.397 kr5.397 krKøb
4Boligcenter DK6.299 kr6.299 krKøb
5Vivas DK6.319 kr6.398 krKøb
6Dustin DK6.869 kr6.955,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for QNAP TS-253E - NAS-server - 2 bays - SATA 6Gb/s - RAID 0, 1, 5, 6, 10, 50, JBOD, 60 - RAM 8 GB - 2.5 Gigabit Ethernet - iSCSI support

PriceData har fulgt prisen på QNAP TS-253E - NAS-server - 2 bays - SATA 6Gb/s - RAID 0, 1, 5, 6, 10, 50, JBOD, 60 - RAM 8 GB - 2.5 Gigabit Ethernet - iSCSI support i 186 dage. Laveste pris i perioden er 4.275 kr (registreret d. 31. januar 2026), højeste er 5.355 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.653 kr.

Den nuværende pris på 5.317 kr er 14% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 26 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 47 prisændringer for QNAP TS-253E - NAS-server - 2 bays - SATA 6Gb/s - RAID 0, 1, 5, 6, 10, 50, JBOD, 60 - RAM 8 GB - 2.5 Gigabit Ethernet - iSCSI support. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 47 prisændringer for QNAP TS-253E - NAS-server - 2 bays - SATA 6Gb/s - RAID 0, 1, 5, 6, 10, 50, JBOD, 60 - RAM 8 GB - 2.5 Gigabit Ethernet - iSCSI support de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. maj 20265.317 kr107 kr (2%)
25. apr. 20265.210 kr18 kr (0%)
17. apr. 20265.228 kr913 kr (21%)
15. apr. 20264.315 kr1.040 kr (19%)
12. mar. 20265.355 kr25 kr (0%)
7. mar. 20265.330 kr108 kr (2%)
26. feb. 20265.222 kr17 kr (0%)
23. feb. 20265.239 kr23 kr (0%)
21. feb. 20265.262 kr185 kr (4%)
20. feb. 20265.077 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret