Gå til hovedindhold

QNAP Systems, Inc QNAP TS-216G - NAS-server - 2 bays - SATA 6Gb/s - RAID JBOD, 0, 1 - RAM 4 GB - 2.5 Gigabit Ethernet - iSCSI support

Pris fra 2.384 krtil 3.494 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.110 kr (32% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på QNAP TS-216G - NAS-server - 2 bays - SATA 6Gb/s - RAID JBOD, 0, 1 - RAM 4 GB - 2.5 Gigabit Ethernet - iSCSI support og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2384 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
QNAP TS-216G 2Moduler
2.384 kr
Til butik
QNAP TS-216G 2Moduler billede

Produktinformation

QNAP TS-216G - NAS-server - 2 bays - SATA 6Gb/s - RAID 0, 1, JBOD - RAM 4 GB - 2.5 Gigabit Ethernet - iSCSI support

Produktspecifikationer

Artikel nr.: TS-216G
EAN: 4711103085066
Varenr.: 1002246568
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
QNAP TS-216G - NAS-server - 2 bays - SATA 6Gb/s - RAID JBOD, 0, 1 - RAM 4 GB - 2.5 Gigabit Ethernet - iSCSI support
2.448 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
QNAP TS-216G - NAS-Server
2.621 kr
Til butik
QNAP TS-216G - NAS-Server billede

Produktinformation

NAS-server med to hot-swap drevbåse, 2,5 Gigabit Ethernet-forbindelse, 4 GB RAM og SATA 6Gb/s RAID-understøttelse for fleksibel lokal lagring og håndtering af multimedier. Designet til hjemme- og småkontorbrugere, QNAP NAS kører QTS 5.1.7 for at give nem adgang til filer, deling og app-baseret produktivitet, samtidig med at den tilbyder indbygget hardwaretranskodning til multimedieopgaver. To hot-swap-drevbåse med understøttelse af 2,5"/3,5" drev 2,5GbE plus 1GbE og 100Mb LAN-porte for hurtigere netværksoverførsler SATA 6Gb/s-interface med JBOD-, RAID 0- og RAID 1-muligheder 4 GB RAM og 4 GB installeret flashhukommelse iSCSI-understøttelse og almindelige filprotokoller (SMB, AFP, FTP, WebDAV) Inkluderer strømkabel, drevskruer og nøgler til drevbåsene for nem opsætning Kompakt størrelse, ekstern strømforsyning og et bredt sæt administrationsfunktioner gør den egnet til strømlinede lagrings- og mediearbejdsgange i små miljøer.

Produktspecifikationer

Mærke: QNAP
Kategori: NAS Server
Artikel nr.: TS-216G
EAN: 4711103085066
Varenr.: 3388857
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
QNAP TS-216G 2Moduler
2.819 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Qnap Ts-216g 2-bay Desktop Nas
3.494 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad QNAP TS-216G - NAS-server - 2 bays - SATA 6Gb/s - RAID JBOD, 0, 1 - RAM 4 GB - 2.5 Gigabit Ethernet - iSCSI support koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad QNAP TS-216G - NAS-server - 2 bays - SATA 6Gb/s - RAID JBOD, 0, 1 - RAM 4 GB - 2.5 Gigabit Ethernet - iSCSI support koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.384 kr2.384 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.448 kr2.448 krKøb
3Proshop DK2.621 kr2.621 krKøb
4Ultrashop2.819 kr2.819 krKøb
5Dustin DK3.494 kr3.580,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for QNAP TS-216G - NAS-server - 2 bays - SATA 6Gb/s - RAID JBOD, 0, 1 - RAM 4 GB - 2.5 Gigabit Ethernet - iSCSI support

PriceData har fulgt prisen på QNAP TS-216G - NAS-server - 2 bays - SATA 6Gb/s - RAID JBOD, 0, 1 - RAM 4 GB - 2.5 Gigabit Ethernet - iSCSI support i 185 dage. Laveste pris i perioden er 1.879 kr (registreret d. 14. december 2025), højeste er 2.566 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.201 kr.

Den nuværende pris på 2.384 kr er 8% over normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 28 prisfald og 28 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 54 prisændringer for QNAP TS-216G - NAS-server - 2 bays - SATA 6Gb/s - RAID JBOD, 0, 1 - RAM 4 GB - 2.5 Gigabit Ethernet - iSCSI support. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 54 prisændringer for QNAP TS-216G - NAS-server - 2 bays - SATA 6Gb/s - RAID JBOD, 0, 1 - RAM 4 GB - 2.5 Gigabit Ethernet - iSCSI support de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20262.384 kr90 kr (4%)
26. maj 20262.474 kr90 kr (4%)
25. maj 20262.384 kr54 kr (2%)
24. maj 20262.438 kr54 kr (2%)
23. maj 20262.384 kr42 kr (2%)
22. maj 20262.426 kr11 kr (0%)
21. maj 20262.437 kr1 kr (0%)
20. maj 20262.438 kr54 kr (2%)
9. maj 20262.384 kr154 kr (6%)
8. maj 20262.538 kr12 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret