Gå til hovedindhold

Qnap Qsw-m3216r-8s8t Netværksswitch Administreret L2/l3 10g Ethernet (100/1000/10000) 1u Sort

QNAPHubs og switchesEAN: 4711103084311
Pris fra 7.028 krtil 7.523 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 495 kr (7% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 6.692 kr 12. maj

Sammenlign priser på Qnap Qsw-m3216r-8s8t Netværksswitch Administreret L2/l3 10g Ethernet (100/1000/10000) 1u Sort og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 7028 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
QNAP QSW-M3216R-8S8T Switch 16-porte 10 Gigabit Ethernet
7.028 kr
Til butik
QNAP QSW-M3216R-8S8T Switch 16-porte 10 Gigabit Ethernet billede

Produktinformation

QNAP QSW-M3216R-8S8T - Switch - Administreret - 8 x 100/1000/2.5G/5G/10GBase-T + 8 x 10Gb Ethernet SFP+ - monterbar på stativ

Produktspecifikationer

Artikel nr.: QSW-M3216R-8S8T
EAN: 4711103084311
Varenr.: 1001700305
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Qnap Qsw-m3216r-8s8t Netværksswitch Administreret L2/l3 10g Ethernet (100/1000/10000) 1u Sort
7.499 kr
Til butik
Qnap Qsw-m3216r-8s8t Netværksswitch Administreret L2/l3 10g Ethernet (100/1000/10000) 1u Sort billede

Produktinformation

Højdensitets 10G kobber- og SFP+ fiberporte til server og storage L2- og L3-styring med ACL'er og 802.3p QoS for forudsigelig trafik 320G switchingkapacitet og 160G throughput reducerer aggregeringsflaskehalse Understøttelse af jumbo frames op til 9 000 byte og flowkontrol til store overførsler 1U rackmontering, kompakt sort chassis, lavt strømforbrug og 2 års garanti...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: QNAP
Kategori: Switche
Artikel nr.: QSW-M3216R-8S8T
EAN: 4711103084311
Varenr.: 5020004426
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
QNAP QSW-M3216R-8S8T 16-Port 10GbE Layer 2 Web Managed Switch
7.523 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Qnap Qsw-m3216r-8s8t Netværksswitch Administreret L2/l3 10g Ethernet (100/1000/10000) 1u Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Qnap Qsw-m3216r-8s8t Netværksswitch Administreret L2/l3 10g Ethernet (100/1000/10000) 1u Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK7.028 kr7.028 krKøb
2Dustin DK7.499 kr7.585,25 krKøb
3Proshop DK7.523 kr7.523 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Qnap Qsw-m3216r-8s8t Netværksswitch Administreret L2/l3 10g Ethernet (100/1000/10000) 1u Sort

PriceData har fulgt prisen på Qnap Qsw-m3216r-8s8t Netværksswitch Administreret L2/l3 10g Ethernet (100/1000/10000) 1u Sort i 183 dage. Laveste pris i perioden er 6.618 kr (registreret d. 22. december 2025), højeste er 7.103 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 6.856 kr.

Den nuværende pris på 7.028 kr er 3% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 59 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 82 prisændringer for Qnap Qsw-m3216r-8s8t Netværksswitch Administreret L2/l3 10g Ethernet (100/1000/10000) 1u Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 82 prisændringer for Qnap Qsw-m3216r-8s8t Netværksswitch Administreret L2/l3 10g Ethernet (100/1000/10000) 1u Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20267.028 kr37 kr (1%)
29. maj 20267.065 kr338 kr (5%)
27. maj 20266.727 kr37 kr (1%)
26. maj 20266.764 kr74 kr (1%)
24. maj 20266.838 kr37 kr (1%)
23. maj 20266.875 kr37 kr (1%)
22. maj 20266.912 kr74 kr (1%)
20. maj 20266.986 kr74 kr (1%)
18. maj 20267.060 kr37 kr (1%)
17. maj 20267.097 kr382 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret