Gå til hovedindhold

PVC-kloakrør 200x2000mm SN8 - enkeltlagsrør, EN1401. Wavin

WavinSanitetEAN: 5708525439941
Pris fra 552 krtil 956 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 404 kr (42% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 466 kr 24. apr.

Sammenlign priser på PVC-kloakrør 200x2000mm SN8 - enkeltlagsrør, EN1401. Wavin og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 552 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Wavin PVC kloakrør 200x2000mm SN8 EN1401
552 kr
Til butik
Wavin PVC kloakrør 200x2000mm SN8 EN1401 billede

Produktinformation

Wavin 200x5,9 mm kloakrør med muffe 2000 mm Rød PVC Kl. S/SN8 Enkeltlagsrør

Produktspecifikationer

Kategori: Produkter UG 1
EAN: 5708525439941
Varenr.: 782443
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Wavin PVC kloakrør 200x2000mm SN8 EN1401
621,25 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin PVC kloakrør 200x2000mm SN8 EN1401
946 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kloakrør PVC ø200x2000mm SN8 EN1401
956 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PVC-kloakrør 200x2000mm SN8 - enkeltlagsrør, EN1401. Wavin koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PVC-kloakrør 200x2000mm SN8 - enkeltlagsrør, EN1401. Wavin koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk552 kr552 krKøb
2vvsfittings.dk621,25 kr621,25 krKøb
3Proshop DK946 kr1.156 krKøb
4CS MEGASTORE DK956 kr1.155 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for PVC-kloakrør 200x2000mm SN8 - enkeltlagsrør, EN1401. Wavin

PriceData har fulgt prisen på PVC-kloakrør 200x2000mm SN8 - enkeltlagsrør, EN1401. Wavin i 176 dage. Laveste pris i perioden er 460 kr (registreret d. 10. december 2025), højeste er 621,25 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 495 kr.

Den nuværende pris på 552 kr er 12% over normalprisen. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 24 prisfald og 28 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 53 prisændringer for PVC-kloakrør 200x2000mm SN8 - enkeltlagsrør, EN1401. Wavin. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 53 prisændringer for PVC-kloakrør 200x2000mm SN8 - enkeltlagsrør, EN1401. Wavin de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026552 kr9 kr (2%)
1. jun. 2026543 kr9 kr (2%)
31. maj 2026552 kr9 kr (2%)
30. maj 2026543 kr9 kr (2%)
29. maj 2026552 kr16 kr (3%)
28. maj 2026568 kr16 kr (3%)
25. maj 2026552 kr69,25 kr (11%)
24. maj 2026621,25 kr68,25 kr (12%)
23. maj 2026553 kr1 kr (0%)
22. maj 2026552 kr6 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret