Gå til hovedindhold

Wavin 200 x 1000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476

WavinSanitetEAN: 5708525019907
Pris fra 207,88 krtil 249 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 41,12 kr (17% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 165,9 kr 28. maj

Sammenlign priser på Wavin 200 x 1000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476 og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 207.88 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Wavin 200 x 1000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476
207,88 kr
Til butik
Wavin 200 x 1000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476 billede

Produktinformation

Wavin 200 x 1000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476

Produktspecifikationer

EAN: 5708525019907
Varenr.: 15844070457679
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Wavin PVC kloakrør 200x1000mm SN4 EN13476
208 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Wavin 200 mm PVC kloakrør SN4 1000 mm
209 kr
Til butik
Wavin 200 mm PVC kloakrør SN4 1000 mm billede

Produktinformation

Wavin 200 mm PVC kloakrør -3000 mm PVC rør anvendes til afledning af regn- og spildevand. Røret er med Wacop tætningsringe der tætner på flere punkter og giver god sikkerhed for tætte samlinger. Tætningsringen sidder fast i muffen og kan ikke forskydes. S...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Wavin
Kategori: Dræn & kloak
Farve: red
Størrelse: 200x1000 mm
EAN: 5708525019907
Varenr.: 191048100
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin 200 x 1000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476
216 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin PVC kloakrør SN4 200 mm - 100 cm
239 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Wavin 200 mm PVC kloakrør, SN4, 1000 mm
245 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Wavin kloakrr PVC 200 mm x 1000 mm, SN4
249 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin 200 x 1000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin 200 x 1000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN207,88 kr207,88 krKøb
2Elvvs.dk208 kr208 krKøb
3CompletVVS209 kr209 krKøb
4CS MEGASTORE DK216 kr255 krKøb
5LavprisVVS239 kr239 krKøb
6BilligVVS DK245 kr245 krKøb
7WATTOO.DK249 kr249 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Wavin 200 x 1000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476

PriceData har fulgt prisen på Wavin 200 x 1000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476 i 163 dage. Laveste pris i perioden er 165,9 kr (registreret d. 8. maj 2026), højeste er 208 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 193 kr.

Den nuværende pris på 207,88 kr er 8% over normalprisen. Prisen er steget 7% den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 29 prisændringer for Wavin 200 x 1000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 29 prisændringer for Wavin 200 x 1000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026207,88 kr41,98 kr (25%)
28. maj 2026165,9 kr41,98 kr (20%)
24. maj 2026207,88 kr
23. maj 2026208 kr
16. maj 2026207,88 kr41,98 kr (25%)
13. maj 2026165,9 kr41,98 kr (20%)
10. maj 2026207,88 kr41,98 kr (25%)
8. maj 2026165,9 kr20,54 kr (11%)
7. maj 2026186,44 kr8,56 kr (4%)
6. maj 2026195 kr8,56 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret