Gå til hovedindhold

Wavin 200 x 3000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476

WavinSanitetEAN: 5708525019921
Pris fra 482 krtil 788 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 306 kr (39% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 430 kr 30. apr.

Sammenlign priser på Wavin 200 x 3000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476 og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 482 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Wavin PVC kloakrør 200x3000mm SN4 EN13476
482 kr
Til butik
Wavin PVC kloakrør 200x3000mm SN4 EN13476 billede

Produktinformation

Wavin 200x5,0 mm kloakrør med muffe 3000 mm Rød PVC SN4 Flerlagsrør

Produktspecifikationer

Kategori: Kloakrør
EAN: 5708525019921
Varenr.: 89756
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Wavin 200 mm PVC kloakrør SN4 3000 mm
489 kr
Til butik
Wavin 200 mm PVC kloakrør SN4 3000 mm billede

Produktinformation

Wavin 200 mm PVC kloakrør -3000 mm PVC rør anvendes til afledning af regn- og spildevand. Røret er med Wacop tætningsringe der tætner på flere punkter og giver god sikkerhed for tætte samlinger. Tætningsringen sidder fast i muffen og kan ikke forskydes. S...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Wavin
Kategori: Dræn & kloak
Farve: orange
Størrelse: 200x3000mm
EAN: 5708525019921
Varenr.: 191048300
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Wavin kloakrr PVC 200 mm x 3000 mm, SN4
531 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Wavin 200 x 3000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476
538,55 kr
Til butik
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Wavin 200 x 3000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476
571,75 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin PVC kloakrør SN4 200 mm - 300 cm
775 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Wavin 200 mm PVC kloakrør, SN4 - 3000 mm
785 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin 200 x 3000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476
788 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin 200 x 3000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin 200 x 3000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk482 kr482 krKøb
2CompletVVS489 kr489 krKøb
3WATTOO.DK531 kr531 krKøb
4EL-GROSSISTEN538,55 kr538,55 krKøb
5VVS.dk571,75 kr571,75 krKøb
6LavprisVVS775 kr775 krKøb
7BilligVVS DK785 kr785 krKøb
8CS MEGASTORE DK788 kr987 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Wavin 200 x 3000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476

PriceData har fulgt prisen på Wavin 200 x 3000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476 i 157 dage. Laveste pris i perioden er 421 kr (registreret d. 28. december 2025), højeste er 531 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 442 kr.

Den nuværende pris på 482 kr er 9% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for Wavin 200 x 3000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for Wavin 200 x 3000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 2026482 kr49 kr (9%)
24. maj 2026531 kr49 kr (10%)
9. maj 2026482 kr51,3 kr (12%)
7. maj 2026430,7 kr51,3 kr (11%)
6. maj 2026482 kr51,3 kr (12%)
3. maj 2026430,7 kr
30. apr. 2026430 kr
29. apr. 2026430,7 kr
17. apr. 2026430 kr
15. apr. 2026430,7 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret