Gå til hovedindhold

PURUS Multiflex Ø110 mm PP plast afløbsskål med lodret udløb og flange til smøremembran, 3 sideindløb: 1 x Ø32mm & 2x Ø40mm

PurusSanitetEAN: 7394000712548
Pris fra 401 krtil 662,5 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 261,5 kr (39% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på PURUS Multiflex Ø110 mm PP plast afløbsskål med lodret udløb og flange til smøremembran, 3 sideindløb: 1 x Ø32mm & 2x Ø40mm og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 401 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Purus multiflex med rist lodret 110 mm
401 kr
Til butik
Purus multiflex med rist lodret 110 mm billede

Produktinformation

PURUS MultiFlex med rist lodret 110 mm

Produktspecifikationer

Mærke: Purus
Kategori: Afloeb
Artikel nr.: 153483-116
EAN: 7394000712548
Varenr.: 2901181
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PURUS Multiflex Ø110 mm PP plast afløbsskål med lodret udløb og flange til smøremembran, 3 sideindløb: 1 x Ø32mm & 2x Ø40mm
412 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Purus Multiflex afløbskål, til beton og flisegulv, Ø110 mm
413 kr
Til butik
Purus Multiflex afløbskål, til beton og flisegulv, Ø110 mm billede

Produktinformation

Purus Multiflex lodret gulvafløb til klinkegulve i beton Et gulvafløb skal være til at stole på både når du støber nyt badeværelse eller renoverer et gammelt. Med Purus Multiflex Ø110 lodret afløb får du en løsning, der passer til klinkegulve i beton og...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Purus
Kategori: Afløb
Størrelse: 155x155x209 mm
EAN: 7394000712548
Varenr.: 153483116
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Purus Multiflex afløbskål, til beton og flisegulv, Ø110 mm
439 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Purus Multiflex afløbskål, til beton og flisegulv, Ø110 mm
485 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
AFLØBSSKÅL Ø110 MM LODRET SMØREMEMBRAN
497,34 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Afløbsskål ø110 mm lodret smøremembran
578,75 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Purus Multiflex gulvafløb med lodret Ø110 mm afløb og 3 sideindløb samt smøremembran. Til beton & fliser. PP plast
662,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PURUS Multiflex Ø110 mm PP plast afløbsskål med lodret udløb og flange til smøremembran, 3 sideindløb: 1 x Ø32mm & 2x Ø40mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PURUS Multiflex Ø110 mm PP plast afløbsskål med lodret udløb og flange til smøremembran, 3 sideindløb: 1 x Ø32mm & 2x Ø40mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK401 kr440 krKøb
2CS MEGASTORE DK412 kr451 krKøb
3LavprisVVS413 kr413 krKøb
4CompletVVS439 kr439 krKøb
5BilligVVS DK485 kr485 krKøb
6EL-GROSSISTEN497,34 kr497,34 krKøb
7MaintainIt578,75 kr578,75 krKøb
8vvsfittings.dk662,5 kr662,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for PURUS Multiflex Ø110 mm PP plast afløbsskål med lodret udløb og flange til smøremembran, 3 sideindløb: 1 x Ø32mm & 2x Ø40mm

PriceData har fulgt prisen på PURUS Multiflex Ø110 mm PP plast afløbsskål med lodret udløb og flange til smøremembran, 3 sideindløb: 1 x Ø32mm & 2x Ø40mm i 183 dage. Laveste pris i perioden er 375 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 441 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 422 kr.

Den nuværende pris på 401 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for PURUS Multiflex Ø110 mm PP plast afløbsskål med lodret udløb og flange til smøremembran, 3 sideindløb: 1 x Ø32mm & 2x Ø40mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for PURUS Multiflex Ø110 mm PP plast afløbsskål med lodret udløb og flange til smøremembran, 3 sideindløb: 1 x Ø32mm & 2x Ø40mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026401 kr11 kr (3%)
1. jun. 2026412 kr1 kr (0%)
30. maj 2026413 kr1 kr (0%)
29. maj 2026412 kr25 kr (6%)
16. maj 2026437 kr1 kr (0%)
13. maj 2026438 kr1 kr (0%)
12. maj 2026437 kr1 kr (0%)
11. maj 2026438 kr3 kr (1%)
9. apr. 2026441 kr1 kr (0%)
3. apr. 2026440 kr4 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret