Gå til hovedindhold

Purus Multiflex gulvafløb med lodret Ø110 mm afløb. Klinke rist og 3 sideindløb samt smøremembran. Til beton & fliser. PP plast

PurusSanitetEAN: 7394000712555
Pris fra 536 krtil 821 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 285 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 508 kr 29. mar.

Sammenlign priser på Purus Multiflex gulvafløb med lodret Ø110 mm afløb. Klinke rist og 3 sideindløb samt smøremembran. Til beton & fliser. PP plast og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 536 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Purus Multiflex ø110mm TILE l. - lodr.t.TILE&flange til smørememb.u/vandlås
536 kr
Til butik
Purus Multiflex ø110mm TILE l. - lodr.t.TILE&flange til smørememb.u/vandlås billede

Produktspecifikationer

Mærke: PURUS
Kategori: Render & riste
Farve: 1
Artikel nr.: 153483-316
EAN: 7394000712555
Varenr.: 4108756
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Purus multiflex med tile lodret 110 mm
536 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Purus Multiflex gulvafløb med lodret Ø110 mm afløb. Klinke rist og 3 sideindløb samt smøremembran. Til beton & fliser. PP plast
536 kr
Til butik
Purus Multiflex gulvafløb med lodret Ø110 mm afløb. Klinke rist og 3 sideindløb samt smøremembran. Til beton & fliser. PP plast billede

Produktinformation

PURUS MultiFlex Ø110 mm lodret udløb Uden vandlås Med klinke rist Flange til smørremembran og TILE insert ( Klinkerist ) Med højde-, sænk Vip 0-4grader og roterbar flange. Til betongulv 3 sideindløb Lavet i PP-Plast

Produktspecifikationer

Kategori: Til beton
EAN: 7394000712555
Varenr.: 1574013
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Purus Multiflex gulvaflb, lodret udlb 110 mm, PP-plast, med flange til smremembran og tile insert
543 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Purus Multiflex ø110mm lodr.t.tile&flange til smøremembran
580,66 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Purus Multiflex Tile Insert afløbskål, til beton og flisegulv, med fliseindsats, Ø110 mm
659 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Purus Multiflex gulvafløb med lodret Ø110 mm afløb. Klinke rist og 3 sideindløb samt smøremembran. Til beton & fliser. PP plast
773,75 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Purus Multiflex Tile Insert afløbskål, til beton og flisegulv, med fliseindsats, Ø110 mm
821 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Purus Multiflex Tile Insert afløbskål, til beton og flisegulv, med fliseindsats, Ø110 mm
821 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Purus Multiflex gulvafløb med lodret Ø110 mm afløb. Klinke rist og 3 sideindløb samt smøremembran. Til beton & fliser. PP plast koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Purus Multiflex gulvafløb med lodret Ø110 mm afløb. Klinke rist og 3 sideindløb samt smøremembran. Til beton & fliser. PP plast koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK536 kr575 krKøb
2Proshop DK536 kr575 krKøb
3Elvvs.dk536 kr536 krKøb
4WATTOO.DK543 kr543 krKøb
5EL-GROSSISTEN580,66 kr580,66 krKøb
6LavprisVVS659 kr659 krKøb
7vvsfittings.dk773,75 kr773,75 krKøb
8BilligVVS DK821 kr821 krKøb
9CompletVVS821 kr821 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Purus Multiflex gulvafløb med lodret Ø110 mm afløb. Klinke rist og 3 sideindløb samt smøremembran. Til beton & fliser. PP plast

PriceData har fulgt prisen på Purus Multiflex gulvafløb med lodret Ø110 mm afløb. Klinke rist og 3 sideindløb samt smøremembran. Til beton & fliser. PP plast i 183 dage. Laveste pris i perioden er 495 kr (registreret d. 2. december 2025), højeste er 594 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 535 kr.

Den nuværende pris på 536 kr er tæt på normalprisen. Der er registreret 10 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 12 prisændringer for Purus Multiflex gulvafløb med lodret Ø110 mm afløb. Klinke rist og 3 sideindløb samt smøremembran. Til beton & fliser. PP plast. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 12 prisændringer for Purus Multiflex gulvafløb med lodret Ø110 mm afløb. Klinke rist og 3 sideindløb samt smøremembran. Til beton & fliser. PP plast de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. apr. 2026536 kr1 kr (0%)
24. apr. 2026537 kr1 kr (0%)
20. apr. 2026538 kr1 kr (0%)
19. apr. 2026539 kr1 kr (0%)
17. apr. 2026540 kr1 kr (0%)
15. apr. 2026541 kr1 kr (0%)
13. apr. 2026542 kr1 kr (0%)
11. apr. 2026543 kr51 kr (9%)
10. apr. 2026594 kr51 kr (9%)
8. apr. 2026543 kr35 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret