Gå til hovedindhold

Roth MultiPex pex rør i rør Plus 15mm, 60m 15 x 2,5 mm. Tomrør: 25 mm. Isolering 9mm. Til både vand- og varmeinstallationer - (60 meter)

RothSanitetEAN: 4044599030211
Pris fra 36,25 krtil 2.599 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 2.562,75 kr (99% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 35 kr 6. maj

Sammenlign priser på Roth MultiPex pex rør i rør Plus 15mm, 60m 15 x 2,5 mm. Tomrør: 25 mm. Isolering 9mm. Til både vand- og varmeinstallationer - (60 meter) og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 36.25 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Multipex pex rør rir plus 15mm 60 mtr rl
36,25 kr
Til butik
Multipex pex rør rir plus 15mm 60 mtr rl billede

Produktinformation

MultiPex® rørsystem er beregnet til både vand- og varmeinstallationer.Pex C røret fungerer som basis i systemet dimension 15 x 2,5 mm.MultiPex® røret er et kvalitetsprodukt udviklet til vand- og varme-systemer. Forsynet med en EVOH iltbarrier. Produktion...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Roth
Kategori: pex og alupex rør
EAN: 4044599030211
Varenr.: 0208155922
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Roth multipex rir 15 mm x 60 mtr. isoleret 10 bar/95gr
37 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
15 mm Roth Multipex RIR+ 60 meter, ISO
39,45 kr
Til butik
15 mm Roth Multipex RIR+ 60 meter, ISO billede

Produktinformation

MultiPex® rørsystem er beregnet til både vand- og varmeinstallationer. Pex C røret fungerer som basis i systemet dimension 15 x 2,5 mm. MultiPex® røret er et kvalitetsprodukt udviklet til vand- og varme-systemer. Forsynet med en EVOH iltbarrier. Produktio...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ROTH
EAN: 4044599030211
Varenr.: 15843083125071
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Roth MultiPex pex rør i rør Plus 15mm, 60m 15 x 2,5 mm. Tomrør: 25 mm. Isolering 9mm. Til både vand- og varmeinstallationer - (60 meter)
2.198 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
60 meter Roth universal pex rør-i-rør med isolering til vand og varme, 15 mm
2.299 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
60 meter Roth universal pex rør-i-rør med isolering til vand og varme, 15 mm
2.299 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
60 meter Roth universal pex rør-i-rør med isolering til vand og varme, 15 mm
2.599 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Roth MultiPex pex rør i rør Plus 15mm, 60m 15 x 2,5 mm. Tomrør: 25 mm. Isolering 9mm. Til både vand- og varmeinstallationer - (60 meter) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Roth MultiPex pex rør i rør Plus 15mm, 60m 15 x 2,5 mm. Tomrør: 25 mm. Isolering 9mm. Til både vand- og varmeinstallationer - (60 meter) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1MaintainIt36,25 kr36,25 krKøb
2Elvvs.dk37 kr37 krKøb
3EL-GROSSISTEN39,45 kr39,45 krKøb
4CS MEGASTORE DK2.198 kr2.397 krKøb
5CompletVVS2.299 kr2.299 krKøb
6LavprisVVS2.299 kr2.299 krKøb
7BilligVVS DK2.599 kr2.599 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Roth MultiPex pex rør i rør Plus 15mm, 60m 15 x 2,5 mm. Tomrør: 25 mm. Isolering 9mm. Til både vand- og varmeinstallationer - (60 meter)

PriceData har fulgt prisen på Roth MultiPex pex rør i rør Plus 15mm, 60m 15 x 2,5 mm. Tomrør: 25 mm. Isolering 9mm. Til både vand- og varmeinstallationer - (60 meter) i 174 dage. Laveste pris i perioden er 27 kr (registreret d. 12. december 2025), højeste er 1.999 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 372 kr.

Den nuværende pris på 36,25 kr er 90% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 28 prisændringer for Roth MultiPex pex rør i rør Plus 15mm, 60m 15 x 2,5 mm. Tomrør: 25 mm. Isolering 9mm. Til både vand- og varmeinstallationer - (60 meter). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 28 prisændringer for Roth MultiPex pex rør i rør Plus 15mm, 60m 15 x 2,5 mm. Tomrør: 25 mm. Isolering 9mm. Til både vand- og varmeinstallationer - (60 meter) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 202636,25 kr
25. maj 202636 kr
24. maj 202636,25 kr
9. maj 202636 kr1 kr (3%)
6. maj 202635 kr1,25 kr (3%)
5. maj 202636,25 kr1,25 kr (4%)
24. apr. 202635 kr1,25 kr (3%)
23. apr. 202636,25 kr1,25 kr (4%)
24. mar. 202635 kr1,25 kr (3%)
23. mar. 202636,25 kr1,25 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret