Gå til hovedindhold

PURUS Multiflex Ø110 mm PP plast afløbsskål med lodret udløb og flange til smøremembran, 3 sideindløb: 1 x Ø32mm & 2x Ø40mm

PurusSanitetEAN: 7394000712548
Pris fra 371 krtil 662,5 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 291,5 kr (44% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på PURUS Multiflex Ø110 mm PP plast afløbsskål med lodret udløb og flange til smøremembran, 3 sideindløb: 1 x Ø32mm & 2x Ø40mm og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 371 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Purus Multiflex afløbskål, til beton og flisegulv, Ø110 mm
-10%371 kr
Før 413 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Purus Multiflex afløbskål, til beton og flisegulv, Ø110 mm billede

Produktinformation

Purus Multiflex lodret gulvafløb til klinkegulve i beton Et gulvafløb skal være til at stole på både når du støber nyt badeværelse eller renoverer et gammelt. Med Purus Multiflex Ø110 lodret afløb får du en løsning, der passer til klinkegulve i beton og...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Purus
Kategori: Afløb
Størrelse: 155x155x209 mm
EAN: 7394000712548
Varenr.: 153483116
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Purus multiflex med rist lodret 110 mm
401 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PURUS Multiflex Ø110 mm PP plast afløbsskål med lodret udløb og flange til smøremembran, 3 sideindløb: 1 x Ø32mm & 2x Ø40mm
411 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Purus Multiflex afløbskål, til beton og flisegulv, Ø110 mm
485 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Afløbsskål ø110 mm lodret smøremembran
578,75 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Purus Multiflex gulvafløb med lodret Ø110 mm afløb og 3 sideindløb samt smøremembran. Til beton & fliser. PP plast
662,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PURUS Multiflex Ø110 mm PP plast afløbsskål med lodret udløb og flange til smøremembran, 3 sideindløb: 1 x Ø32mm & 2x Ø40mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PURUS Multiflex Ø110 mm PP plast afløbsskål med lodret udløb og flange til smøremembran, 3 sideindløb: 1 x Ø32mm & 2x Ø40mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS371 kr371 krKøb
2Proshop DK401 kr440 krKøb
3CS MEGASTORE DK411 kr450 krKøb
4BilligVVS DK485 kr485 krKøb
5MaintainIt578,75 kr578,75 krKøb
6vvsfittings.dk662,5 kr662,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for PURUS Multiflex Ø110 mm PP plast afløbsskål med lodret udløb og flange til smøremembran, 3 sideindløb: 1 x Ø32mm & 2x Ø40mm

PriceData har fulgt prisen på PURUS Multiflex Ø110 mm PP plast afløbsskål med lodret udløb og flange til smøremembran, 3 sideindløb: 1 x Ø32mm & 2x Ø40mm i 182 dage. Laveste pris i perioden er 371 kr (registreret d. 3. juni 2026), højeste er 441 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 421 kr.

Den nuværende pris på 371 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 15% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for PURUS Multiflex Ø110 mm PP plast afløbsskål med lodret udløb og flange til smøremembran, 3 sideindløb: 1 x Ø32mm & 2x Ø40mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for PURUS Multiflex Ø110 mm PP plast afløbsskål med lodret udløb og flange til smøremembran, 3 sideindløb: 1 x Ø32mm & 2x Ø40mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026371 kr30 kr (7%)
2. jun. 2026401 kr11 kr (3%)
1. jun. 2026412 kr1 kr (0%)
30. maj 2026413 kr1 kr (0%)
29. maj 2026412 kr25 kr (6%)
16. maj 2026437 kr1 kr (0%)
13. maj 2026438 kr1 kr (0%)
12. maj 2026437 kr1 kr (0%)
11. maj 2026438 kr3 kr (1%)
9. apr. 2026441 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret