Gå til hovedindhold

Purus Maxiflex PP fodbøjning 110 mm 88° - kort model

PurusSanitetEAN: 5708858551105
Pris fra 69 krtil 300 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 231 kr (77% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 64 kr 8. apr.

Sammenlign priser på Purus Maxiflex PP fodbøjning 110 mm 88° - kort model og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 69 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Purus Fodbøjning 110x225x145 mm 87° sort
69 kr
Til butik
Purus Fodbøjning 110x225x145 mm 87° sort billede

Produktinformation

Fodbøjning 110X225X145 mm 87° sort

Produktspecifikationer

Mærke: Purus
Kategori: Kloakprodukter
Artikel nr.: 192855-110
EAN: 5708858551105
Varenr.: 2900074
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Purus Maxiflex PP fodbøjning 110 mm - Kort model
69 kr
Til butik
Purus Maxiflex PP fodbøjning 110 mm - Kort model billede

Produktinformation

PP-plast kloakrør og fittings anvendes tilafledning af regn- og spildevand. Teknisk data:- Type: Fodbøjning- Bøjning: 88 grader- Styrkeklasse: SN8- Oliebestandig: Nej Bemærk:Fodbøjningen anvendes i bunden af en faldstamme i overgang fra lodret til vandret...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Purus
Kategori: Afløb & kloak
Farve: black
Størrelse: 110 mm
EAN: 5708858551105
Varenr.: 192855110
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
FODBØJNING PP KORT SORT 87GR 110MM
69,41 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Purus PP fodbøjning 87,5 ° 110mm
70 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Purus Maxiflex PP fodbøjning 110 mm 88° - kort model
73 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Fodbøjning Pp Kort Sort 87Gr 110Mm
73,83 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Fodbøjning pp kort sort 87gr 110mm
76,25 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Fodbjning glat PP 87 - 110 mm
80 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Purus Maxiflex PP fodbøjning 110 mm 88° - kort model
89 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Purus PP fodbøjning 87,5° 110mm
106,25 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PURUS Fodbøjning 100 mm 87,5 grader sort PP plast
300 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Purus Maxiflex PP fodbøjning 110 mm 88° - kort model koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Purus Maxiflex PP fodbøjning 110 mm 88° - kort model koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK69 kr108 krKøb
2LavprisVVS69 kr69 krKøb
3EL-GROSSISTEN69,41 kr69,41 krKøb
4Elvvs.dk70 kr70 krKøb
5CompletVVS73 kr73 krKøb
6Billigelogvvs.dk73,83 kr73,83 krKøb
7MaintainIt76,25 kr76,25 krKøb
8WATTOO.DK80 kr80 krKøb
9BilligVVS DK89 kr89 krKøb
10vvsfittings.dk106,25 kr106,25 krKøb
11CS MEGASTORE DK300 kr499 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Purus Maxiflex PP fodbøjning 110 mm 88° - kort model

PriceData har fulgt prisen på Purus Maxiflex PP fodbøjning 110 mm 88° - kort model i 181 dage. Laveste pris i perioden er 59 kr (registreret d. 1. januar 2026), højeste er 76 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 69 kr.

Den nuværende pris på 69 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 33 prisændringer for Purus Maxiflex PP fodbøjning 110 mm 88° - kort model. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 33 prisændringer for Purus Maxiflex PP fodbøjning 110 mm 88° - kort model de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 202669 kr
18. maj 202669,41 kr3,9 kr (5%)
9. maj 202673,31 kr4,72 kr (7%)
7. maj 202668,59 kr5,24 kr (7%)
6. maj 202673,83 kr5,24 kr (8%)
23. apr. 202668,59 kr4,35 kr (6%)
22. apr. 202672,94 kr4,35 kr (6%)
19. apr. 202668,59 kr4,35 kr (6%)
18. apr. 202672,94 kr4,35 kr (6%)
15. apr. 202668,59 kr4,35 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret