Gå til hovedindhold

PURUS MaxiFlex P-vandlås Ø110 mm plast, 2,6 L/s, selvrensende, klasse SN4 (EN 1852)

PurusSanitetEAN: 5708858811100
Pris fra 103 krtil 181,25 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 78,25 kr (43% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 102,13 kr 7. maj

Sammenlign priser på PURUS MaxiFlex P-vandlås Ø110 mm plast, 2,6 L/s, selvrensende, klasse SN4 (EN 1852) og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 103 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Purus Vandlås p 110 mm 87,5° sort
103 kr
Til butik
Purus Vandlås p 110 mm 87,5° sort billede

Produktinformation

Vandlås P 110 mm 87,5° sort

Produktspecifikationer

Mærke: Purus
Kategori: Kloakprodukter
Artikel nr.: 192881-110
EAN: 5708858811100
Varenr.: 2900072
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Purus Maxiflex PP P-vandlås 110 mm
103 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
MAXIFLEX P-VANDLÅS Ø110 MM
103,36 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PURUS MaxiFlex P-vandlås Ø110 mm plast, 2,6 L/s, selvrensende, klasse SN4 (EN 1852)
105 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Purus Maxiflex PP vandlås 110 mm 88°
109 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Maxiflex p-vandlås ø110 mm
113,75 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Purus - P-vandls glat PP - 110
121 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Purus P-vandlås 110mm, sort PP
121 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Purus Maxiflex PP vandlås 110 mm 88°
129 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Purus P-vandlås 110mm, sort PP
181,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PURUS MaxiFlex P-vandlås Ø110 mm plast, 2,6 L/s, selvrensende, klasse SN4 (EN 1852) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PURUS MaxiFlex P-vandlås Ø110 mm plast, 2,6 L/s, selvrensende, klasse SN4 (EN 1852) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK103 kr142 krKøb
2LavprisVVS103 kr103 krKøb
3EL-GROSSISTEN103,36 kr103,36 krKøb
4CS MEGASTORE DK105 kr144 krKøb
5CompletVVS109 kr109 krKøb
6MaintainIt113,75 kr113,75 krKøb
7WATTOO.DK121 kr121 krKøb
8Elvvs.dk121 kr121 krKøb
9BilligVVS DK129 kr129 krKøb
10vvsfittings.dk181,25 kr181,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for PURUS MaxiFlex P-vandlås Ø110 mm plast, 2,6 L/s, selvrensende, klasse SN4 (EN 1852)

PriceData har fulgt prisen på PURUS MaxiFlex P-vandlås Ø110 mm plast, 2,6 L/s, selvrensende, klasse SN4 (EN 1852) i 183 dage. Laveste pris i perioden er 91 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 117,21 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 103 kr.

Den nuværende pris på 103 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for PURUS MaxiFlex P-vandlås Ø110 mm plast, 2,6 L/s, selvrensende, klasse SN4 (EN 1852). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for PURUS MaxiFlex P-vandlås Ø110 mm plast, 2,6 L/s, selvrensende, klasse SN4 (EN 1852) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026103 kr
18. maj 2026103,36 kr13,85 kr (12%)
12. maj 2026117,21 kr5,21 kr (5%)
9. maj 2026112 kr9,87 kr (10%)
7. maj 2026102,13 kr9,87 kr (9%)
6. maj 2026112 kr9,87 kr (10%)
23. apr. 2026102,13 kr1,87 kr (2%)
22. apr. 2026104 kr1,87 kr (2%)
19. apr. 2026102,13 kr1,87 kr (2%)
18. apr. 2026104 kr1,87 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret