Gå til hovedindhold

Purus Maxiflex aflbsskl, 50 mm, til beton, uden studs, vandret

PurusSanitetEAN: 5708854611124
Pris fra 467 krtil 623,75 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 156,75 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 464 kr 18. apr.

Sammenlign priser på Purus Maxiflex aflbsskl, 50 mm, til beton, uden studs, vandret og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 467 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Purus Maxiflex afløbsskål, til beton og flisegulv, Ø50 mm
467 kr
Til butik
Purus Maxiflex afløbsskål, til beton og flisegulv, Ø50 mm billede

Produktinformation

Purus Maxiflex afløbsskål med rist i rustfrit stål Purus Maxiflex MiniMaxi er et ideelt valg, når du har brug for et funktionelt og pålideligt gulvafløb til dine beton- og flisegulve. Med et vandret Ø50 mm udløb, vandlås, og en højde på 119 mm, er det des...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Purus
Kategori: Afløb
EAN: 5708854611124
Varenr.: 153461112
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Maxiflex 50 mm afløbsskål til beton, uden studs, vandret
467,73 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Purus Maxiflex aflbsskl, 50 mm, til beton, uden studs, vandret
495 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Purus Maxiflex afløbsskål, til beton og flisegulv, Ø50 mm
499 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Purus Maxiflex afløbsskål, til beton og flisegulv, Ø50 mm
505 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Purus Afløbsskål purus 50 mm med rustfri rist
509 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Purus Klinkeafl.50 Mm.
529 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Maxiflex 50 mm afløbsskål til beton, uden studs, vandret
538 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
MiniMaxi afløbsskål, 50 mm
623,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Purus Maxiflex aflbsskl, 50 mm, til beton, uden studs, vandret koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Purus Maxiflex aflbsskl, 50 mm, til beton, uden studs, vandret koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS467 kr467 krKøb
2EL-GROSSISTEN467,73 kr467,73 krKøb
3WATTOO.DK495 kr495 krKøb
4CompletVVS499 kr499 krKøb
5BilligVVS DK505 kr505 krKøb
6Proshop DK509 kr548 krKøb
7Homeshop DK529 kr529 krKøb
8CS MEGASTORE DK538 kr577 krKøb
9vvsfittings.dk623,75 kr623,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Purus Maxiflex aflbsskl, 50 mm, til beton, uden studs, vandret

PriceData har fulgt prisen på Purus Maxiflex aflbsskl, 50 mm, til beton, uden studs, vandret i 181 dage. Laveste pris i perioden er 404 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 520 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 466 kr.

Den nuværende pris på 467 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for Purus Maxiflex aflbsskl, 50 mm, til beton, uden studs, vandret. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for Purus Maxiflex aflbsskl, 50 mm, til beton, uden studs, vandret de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026467 kr
24. maj 2026467,73 kr4,27 kr (1%)
23. maj 2026472 kr4,27 kr (1%)
11. maj 2026467,73 kr3,73 kr (1%)
18. apr. 2026464 kr31 kr (6%)
17. apr. 2026495 kr31 kr (7%)
9. mar. 2026464 kr17 kr (4%)
8. mar. 2026481 kr17 kr (4%)
25. feb. 2026464 kr12 kr (3%)
3. feb. 2026476 kr36 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret