Gå til hovedindhold

PURUS afløbsskål 75mm, lodret - PURUS BRAGE 75 afløbsskål/vandlås 75mm, PPrist lodr, Hvid

PurusSanitetEAN: 5708854741135
Pris fra 383 krtil 484 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 101 kr (21% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på PURUS afløbsskål 75mm, lodret - PURUS BRAGE 75 afløbsskål/vandlås 75mm, PPrist lodr, Hvid og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 383 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Purus Brage 75 afløbsskål, til vinylgulv, Ø75 mm, hvid
383 kr
Til butik
Purus Brage 75 afløbsskål, til vinylgulv, Ø75 mm, hvid billede

Produktinformation

Purus Brage afløbsskål til vinylgulv Med Purus Brage afløbsskålen får du en pålidelig afløbsløsning til dit vinylgulv. Denne afløbsskål er specielt designet til at give dig en enkel installation og effektiv vandafledning i dit hjem. Uanset om du renoverer...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Purus
Kategori: Afløb
Farve: white
Størrelse: Ø75 mm
EAN: 5708854741135
Varenr.: 153474113
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Purus BRAGE 75 mm afløbsskål til vinyl, uden studs, lodret, hvid
383,29 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Purus Brage 75 afløbsskål, til vinylgulv, Ø75 mm, hvid
409 kr
Til butik
Purus Brage 75 afløbsskål, til vinylgulv, Ø75 mm, hvid billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Purus
Kategori: Afløb
Farve: white
Størrelse: Ø75 mm
EAN: 5708854741135
Varenr.: 153474113
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Purus Afløbsskål purus brage 75 mm med vandlås
411 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PURUS afløbsskål 75mm, lodret - PURUS BRAGE 75 afløbsskål/vandlås 75mm, PPrist lodr, Hvid
429 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Purus Brage 75 afløbsskål, til vinylgulv, Ø75 mm, hvid
449 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Purus BRAGE 75 mm aflbsskl, lodret udlb, til vinylgulv, hvid
484 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PURUS afløbsskål 75mm, lodret - PURUS BRAGE 75 afløbsskål/vandlås 75mm, PPrist lodr, Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PURUS afløbsskål 75mm, lodret - PURUS BRAGE 75 afløbsskål/vandlås 75mm, PPrist lodr, Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS383 kr383 krKøb
2EL-GROSSISTEN383,29 kr383,29 krKøb
3CompletVVS409 kr409 krKøb
4Proshop DK411 kr450 krKøb
5CS MEGASTORE DK429 kr468 krKøb
6BilligVVS DK449 kr449 krKøb
7WATTOO.DK484 kr484 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for PURUS afløbsskål 75mm, lodret - PURUS BRAGE 75 afløbsskål/vandlås 75mm, PPrist lodr, Hvid

PriceData har fulgt prisen på PURUS afløbsskål 75mm, lodret - PURUS BRAGE 75 afløbsskål/vandlås 75mm, PPrist lodr, Hvid i 183 dage. Laveste pris i perioden er 364 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 435 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 405 kr.

Den nuværende pris på 383 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for PURUS afløbsskål 75mm, lodret - PURUS BRAGE 75 afløbsskål/vandlås 75mm, PPrist lodr, Hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for PURUS afløbsskål 75mm, lodret - PURUS BRAGE 75 afløbsskål/vandlås 75mm, PPrist lodr, Hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026383 kr
24. maj 2026383,29 kr3,71 kr (1%)
23. maj 2026387 kr3,71 kr (1%)
10. maj 2026383,29 kr27,71 kr (7%)
17. apr. 2026411 kr8 kr (2%)
9. mar. 2026419 kr12 kr (3%)
8. mar. 2026431 kr12 kr (3%)
3. mar. 2026419 kr6 kr (1%)
3. feb. 2026413 kr18 kr (5%)
22. jan. 2026395 kr40 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret