Gå til hovedindhold

Blücher Square gulvafløb med lodret Ø75 mm afløb og 3 sideindløb samt smøremembran. Til beton & fliser. Rustfrit stål

BLÜCHERSanitetEAN: 5705499105384
Pris fra 1.210 krtil 1.599 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 389 kr (24% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Blücher Square gulvafløb med lodret Ø75 mm afløb og 3 sideindløb samt smøremembran. Til beton & fliser. Rustfrit stål og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1210 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Blücher boligafløb 75/32/40 LL justerbar/fl
1.210 kr
Til butik
Blücher boligafløb 75/32/40 LL justerbar/fl billede

Produktinformation

JUSTERBART BOLIGAFLØB SQUARE- Med sideindløb- Gulv: beton og fliser- Smøremembran, Ramme: 145x145mm- Udløb: Ø75mm, lodret- Rustfrit stål: AISI304/EN1.4301 Tekniske specifikationer: Bredde (mm): 260Højde (mm): 265Vægt (kg): 2,35Længde (mm): 325

Produktspecifikationer

Mærke: Blücher
Kategori: Afloeb
Artikel nr.: 351.300.075
EAN: 5705499105384
Varenr.: 2901170
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
AFLØBSSKÅL Ø75MM LODRET SMØREMEMBRAN
1.217,66 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Blücher Square afløbsskål til betongulve/smøremembran - Ø75 mm lodret udløb med sideindløb
1.231 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Blücher Square afløbsskål, til beton og flisegulv, Ø75 mm
-19%1.299 kr
Før 1.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Blücher Square gulvafløb med lodret Ø75 mm afløb og 3 sideindløb samt smøremembran. Til beton & fliser. Rustfrit stål
1.370 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Afløbsskål ø75mm lodret smøremembran
1.406,25 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Blücher Square afløbsskål, til beton og flisegulv, Ø75 mm
1.499 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Blücher Square afløbsskål, til beton og flisegulv, Ø75 mm
1.599 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Blücher Square gulvafløb med lodret Ø75 mm afløb og 3 sideindløb samt smøremembran. Til beton & fliser. Rustfrit stål koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Blücher Square gulvafløb med lodret Ø75 mm afløb og 3 sideindløb samt smøremembran. Til beton & fliser. Rustfrit stål koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.210 kr1.210 krKøb
2EL-GROSSISTEN1.217,66 kr1.217,66 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.231 kr1.231 krKøb
4CompletVVS1.299 kr1.299 krKøb
5vvsfittings.dk1.370 kr1.370 krKøb
6MaintainIt1.406,25 kr1.406,25 krKøb
7LavprisVVS1.499 kr1.499 krKøb
8BilligVVS DK1.599 kr1.599 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Blücher Square gulvafløb med lodret Ø75 mm afløb og 3 sideindløb samt smøremembran. Til beton & fliser. Rustfrit stål

PriceData har fulgt prisen på Blücher Square gulvafløb med lodret Ø75 mm afløb og 3 sideindløb samt smøremembran. Til beton & fliser. Rustfrit stål i 171 dage. Laveste pris i perioden er 1.171 kr (registreret d. 15. december 2025), højeste er 1.210 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.196 kr.

Den nuværende pris på 1.210 kr er tæt på normalprisen. Der er registreret 1 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 5 prisændringer for Blücher Square gulvafløb med lodret Ø75 mm afløb og 3 sideindløb samt smøremembran. Til beton & fliser. Rustfrit stål. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 5 prisændringer for Blücher Square gulvafløb med lodret Ø75 mm afløb og 3 sideindløb samt smøremembran. Til beton & fliser. Rustfrit stål de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. apr. 20261.210 kr1 kr (0%)
4. jan. 20261.209 kr15 kr (1%)
21. dec. 20251.194 kr23 kr (2%)
15. dec. 20251.171 kr23 kr (2%)
14. dec. 20251.194 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret