Gå til hovedindhold

PURUS afløbsskål 75mm, lodret - PURUS BRAGE 75 afløbsskål/vandlås 75mm, PPrist lodr, Hvid

PurusSanitetEAN: 5708854741135
Pris fra 344 krtil 484 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 140 kr (29% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på PURUS afløbsskål 75mm, lodret - PURUS BRAGE 75 afløbsskål/vandlås 75mm, PPrist lodr, Hvid og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 344 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Purus Brage 75 afløbsskål, til vinylgulv, Ø75 mm, hvid
-10%344 kr
Før 383 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Purus Brage 75 afløbsskål, til vinylgulv, Ø75 mm, hvid billede

Produktinformation

Purus Brage afløbsskål til vinylgulv Med Purus Brage afløbsskålen får du en pålidelig afløbsløsning til dit vinylgulv. Denne afløbsskål er specielt designet til at give dig en enkel installation og effektiv vandafledning i dit hjem. Uanset om du renoverer...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Purus
Kategori: Afløb
Farve: white
Størrelse: Ø75 mm
EAN: 5708854741135
Varenr.: 153474113
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Purus Afløbsskål purus brage 75 mm med vandlås
411 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PURUS afløbsskål 75mm, lodret - PURUS BRAGE 75 afløbsskål/vandlås 75mm, PPrist lodr, Hvid
429 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Purus Brage 75 afløbsskål, til vinylgulv, Ø75 mm, hvid
449 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Purus BRAGE 75 mm aflbsskl, lodret udlb, til vinylgulv, hvid
484 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PURUS afløbsskål 75mm, lodret - PURUS BRAGE 75 afløbsskål/vandlås 75mm, PPrist lodr, Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PURUS afløbsskål 75mm, lodret - PURUS BRAGE 75 afløbsskål/vandlås 75mm, PPrist lodr, Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS344 kr344 krKøb
2Proshop DK411 kr450 krKøb
3CS MEGASTORE DK429 kr468 krKøb
4BilligVVS DK449 kr449 krKøb
5WATTOO.DK484 kr484 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for PURUS afløbsskål 75mm, lodret - PURUS BRAGE 75 afløbsskål/vandlås 75mm, PPrist lodr, Hvid

PriceData har fulgt prisen på PURUS afløbsskål 75mm, lodret - PURUS BRAGE 75 afløbsskål/vandlås 75mm, PPrist lodr, Hvid i 182 dage. Laveste pris i perioden er 344 kr (registreret d. 3. juni 2026), højeste er 435 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 402 kr.

Den nuværende pris på 344 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for PURUS afløbsskål 75mm, lodret - PURUS BRAGE 75 afløbsskål/vandlås 75mm, PPrist lodr, Hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for PURUS afløbsskål 75mm, lodret - PURUS BRAGE 75 afløbsskål/vandlås 75mm, PPrist lodr, Hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026344 kr39 kr (10%)
2. jun. 2026383 kr
1. jun. 2026383,29 kr
30. maj 2026383 kr
24. maj 2026383,29 kr3,71 kr (1%)
23. maj 2026387 kr3,71 kr (1%)
10. maj 2026383,29 kr27,71 kr (7%)
17. apr. 2026411 kr8 kr (2%)
9. mar. 2026419 kr12 kr (3%)
8. mar. 2026431 kr12 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret