Gå til hovedindhold

Purus 40 x 32 mm grå PP-afløbsreduktion, kort model

PurusSanitetEAN: 5708854610394
Pris fra 20 krtil 28,51 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 8,51 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 18 kr 14. mar.

Sammenlign priser på Purus 40 x 32 mm grå PP-afløbsreduktion, kort model og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 20 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Purus reduktion, Ø40x32mm, plast, grå
20 kr
Til butik
Purus reduktion, Ø40x32mm, plast, grå billede

Produktinformation

Purus afløbsrør og fittings anvendes til sikker bortledelse af spildevand fra afløbsinstallationer i bygninger over jord. Med muffe/nippel HT/PP-materiale

Produktspecifikationer

Mærke: Purus
Kategori: Afløb
Farve: gray
Størrelse: 40x32mm
EAN: 5708854610394
Varenr.: 186461039
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Purus reduktion, Ø40x32mm, plast, grå
20 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Purus reduktion, Ø40x32mm, plast, grå
22 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Jotiflex Reduktion Kort Grå 40-32Mm
22,7 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Jotiflex reduktion kort grå 40-32mm
23,75 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Reduktion gr (kort) HT/PP - 40 x 32 mm
24,25 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Purus 40 x 32 mm grå PP-afløbsreduktion, kort model
25,33 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
JotiFlex reduktion, 40-32 mm, grå
26,25 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Purus Reduktion jotiflex 40x32 kort grå
27 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Purus 40 x 32 mm grå PP-afløbsreduktion, kort model
28,51 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Purus 40 x 32 mm grå PP-afløbsreduktion, kort model koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Purus 40 x 32 mm grå PP-afløbsreduktion, kort model koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1BilligVVS DK20 kr20 krKøb
2LavprisVVS20 kr20 krKøb
3CompletVVS22 kr22 krKøb
4Billigelogvvs.dk22,7 kr22,7 krKøb
5MaintainIt23,75 kr23,75 krKøb
6WATTOO.DK24,25 kr24,25 krKøb
7EL-GROSSISTEN25,33 kr25,33 krKøb
8vvsfittings.dk26,25 kr26,25 krKøb
9Proshop DK27 kr66 krKøb
10CS MEGASTORE DK28,51 kr67,51 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Purus 40 x 32 mm grå PP-afløbsreduktion, kort model

PriceData har fulgt prisen på Purus 40 x 32 mm grå PP-afløbsreduktion, kort model i 181 dage. Laveste pris i perioden er 15 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 22,7 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 19 kr.

Den nuværende pris på 20 kr er 5% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for Purus 40 x 32 mm grå PP-afløbsreduktion, kort model. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for Purus 40 x 32 mm grå PP-afløbsreduktion, kort model de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 202620 kr1 kr (5%)
21. maj 202619 kr1 kr (5%)
17. maj 202620 kr2,7 kr (12%)
16. maj 202622,7 kr2,7 kr (13%)
11. maj 202620 kr1 kr (5%)
18. apr. 202619 kr1 kr (5%)
17. apr. 202620 kr1 kr (5%)
3. apr. 202619 kr1 kr (6%)
14. mar. 202618 kr1 kr (5%)
13. mar. 202619 kr1 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret