Gå til hovedindhold

BlueWalker Powerwalker Vfi 2000 Tgb Ups-enhed Dobbeltkonvertering (online) 2 Kva 1800 W 4 Ac Stikkontakt(er)

BlueWalkerUPS-nødstrømsforsyningEAN: 4260074979763
Pris fra 3.279 krtil 3.999 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 720 kr (18% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.200 kr 7. mar.

Sammenlign priser på Powerwalker Vfi 2000 Tgb Ups-enhed Dobbeltkonvertering (online) 2 Kva 1800 W 4 Ac Stikkontakt(er) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3279 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
PowerWalker VFI 2000 TGB UPS 1800Watt 2000VA
3.279 kr
Til butik
PowerWalker VFI 2000 TGB UPS 1800Watt 2000VA billede

Produktinformation

PowerWalker VFI 2000 TGB - UPS - AC 176 - 300 V - 1800 watt - 2000 VA - 9 At - RS-232, USB - output-stikforbindelser: 4

Produktspecifikationer

Mærke: BlueWalker
Artikel nr.: 10122099
EAN: 4260074979763
Varenr.: 992654303
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
BlueWalker 10122099 - PowerWalker VFI TGB - 2000VA/1800W - On-Line UPS
3.283 kr
Til butik
BlueWalker 10122099 - PowerWalker VFI TGB - 2000VA/1800W - On-Line UPS billede

Produktinformation

PowerWalker VFI TGB 2000VA/1800W UPS med IEC C14 Udgangsstik Typer Specifikationer Output strømkapacitet (VA): 2000VA Udgangseffekt (W): 1800W Topologi: On-Line Bølgeform: Pure Sine Wave Udgangsstik Typer: 4 x IEC C13 Indgangsstik Typer: IEC C14Highlights AVR Intelligent Slot USB connection...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: BlueWalker
Kategori: UPS
Artikel nr.: 10122099
EAN: 4260074979763
Varenr.: 2718412
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
PowerWalker VFI 2000 TGB - online UPS 2 kVA/1.800 W, 4x C13
-8%3.599 kr
Før 3.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
PowerWalker VFI 2000 TGB - online UPS 2 kVA/1.800 W, 4x C13 billede

Produktinformation

Stabil strøm med online UPSPowerWalker VFI 2000 TGB er en online dobbeltkonverterende UPS, der leverer ren sinus og beskytter følsomt udstyr mod udfald, spændingssving og støj. Med kapacitet på 2 kVA/1.800 W og power factor 0,9 er den velegnet til servere, netværk, overvågning og kritiske arbejdsstationer.Funktioner til professionelt brugUPS’en arbejder i området 176–300 V indspænding og 40–70 Hz og sikrer en stabil udspænding på 220–240 V med kun 2 % THD. Display og betjening gør det let at overvåge drift, og EPO (Emergency Power Off) giver ekstra sikkerhed på kontor og i teknikrum. Tilslutning er enkel med 4 x C13-udtag, C14-indtag samt USB og RS-232 til styring.Batteriydelse og formatSystemet rummer 4 batterier (12 V, 9 Ah) med typisk backup-tid på 11 min ved halv belastning og 3,8 min ved fuld. Opladning tager ca. 4 timer. Den kompakte enhed i sort kabinet måler 32,8 × 19,0 × 39,9 cm (H × B × D) og vejer 17,2 kg.UPS-topologi: Dobbeltkonvertering (online)Udgangseffekt: 1.800 WUdgangskapacitet: 2 kVABølgeform: SinusPower factor: 0,9Indspænding: 176–300 V, 40–70 HzUdspænding: 220–240 V, THD 2 %Indgangs-THD: 5 %Crest factor: 3:1Støjniveau: 50 dBUdtag: 4 × C13Strømstik: C14Interface: USB, RS-232, EPOBatterier: 4 × 12 V 9 Ah; opladning 4 tBackup-tid: 11 min (½ belastning), 3,8 min (fuld)Driftsmiljø: 0–40 °C, 0–95 % RHMål (H × B × D): 32,8 × 19,0 × 39,9 cmVægt: 17,2 kgPakkens indhold: Strømkabel, USB-kabel, manual, software-cd...

Produktspecifikationer

Mærke: Power Walker
Kategori: UPS
Vægt: 19.6g
EAN: 4260074979763
Varenr.: 2010290
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
PowerWalker VFI 2000 TGB - online UPS 2 kVA/1.800 W, 4x C13
-8%3.619 kr
Før 3.919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Powerwalker Vfi 2000 Tgb Ups-enhed Dobbeltkonvertering (online) 2 Kva 1800 W 4 Ac Stikkontakt(er)
3.999 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Powerwalker Vfi 2000 Tgb Ups-enhed Dobbeltkonvertering (online) 2 Kva 1800 W 4 Ac Stikkontakt(er) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Powerwalker Vfi 2000 Tgb Ups-enhed Dobbeltkonvertering (online) 2 Kva 1800 W 4 Ac Stikkontakt(er) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.279 kr3.279 krKøb
2Proshop DK3.283 kr3.283 krKøb
3Boligcenter DK3.599 kr3.599 krKøb
4Vivas DK3.619 kr3.858 krKøb
5Dustin DK3.999 kr4.085,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Powerwalker Vfi 2000 Tgb Ups-enhed Dobbeltkonvertering (online) 2 Kva 1800 W 4 Ac Stikkontakt(er)

PriceData har fulgt prisen på Powerwalker Vfi 2000 Tgb Ups-enhed Dobbeltkonvertering (online) 2 Kva 1800 W 4 Ac Stikkontakt(er) i 174 dage. Laveste pris i perioden er 3.017 kr (registreret d. 1. marts 2026), højeste er 3.342 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.231 kr.

Den nuværende pris på 3.279 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 38 prisfald og 38 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 77 prisændringer for Powerwalker Vfi 2000 Tgb Ups-enhed Dobbeltkonvertering (online) 2 Kva 1800 W 4 Ac Stikkontakt(er). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 77 prisændringer for Powerwalker Vfi 2000 Tgb Ups-enhed Dobbeltkonvertering (online) 2 Kva 1800 W 4 Ac Stikkontakt(er) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20263.279 kr33 kr (1%)
1. jun. 20263.312 kr22 kr (1%)
31. maj 20263.334 kr1 kr (0%)
30. maj 20263.335 kr1 kr (0%)
27. maj 20263.334 kr48 kr (1%)
25. maj 20263.286 kr44 kr (1%)
24. maj 20263.330 kr2 kr (0%)
20. maj 20263.332 kr53 kr (2%)
18. maj 20263.279 kr55 kr (2%)
14. maj 20263.334 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret