Gå til hovedindhold

PNY RTX 6000 Ada Full Box - 48GB GDDR6 RAM - Grafikkort

PNYVideokort og -adaptereEAN: 3536403392635
Pris fra 63.776 krtil 70.619 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 6.843 kr (10% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 56.261 kr 28. apr.

Sammenlign priser på PNY RTX 6000 Ada Full Box - 48GB GDDR6 RAM - Grafikkort og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 63776 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
NVIDIA NVIDIA RTX 6000 Ada 48GB GDDR6 SDRAM
63.776 kr
Til butik
NVIDIA NVIDIA RTX 6000 Ada 48GB GDDR6 SDRAM billede

Produktinformation

NVIDIA RTX 6000 Ada - Grafikkort - NVIDIA RTX 6000 Ada - 48 GB GDDR6 - PCIe 4.0 x16 - 4 x DisplayPort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: VCNRTX6000ADA-PB
EAN: 3536403392635
Varenr.: 1000843845
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PNY RTX 6000 Ada Full Box - 48GB GDDR6 RAM - Grafikkort
63.819 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Pny Nvidia Rtx 6000 Ada 48gb
70.619 kr
Til butik
Pny Nvidia Rtx 6000 Ada 48gb billede

Produktinformation

48 GB GDDR6 og 384-bit bus lader dig arbejde med meget store datasæt 18.176 CUDA-kerner øger hastigheden på rendering, AI- og simuleringstasks Drive op til fire 8K-skærme til detaljeret visualisering og gennemgang PCIe 4.0 og NVENC-understøttelse øger dataflow og videoenkodning HH/HL-formfaktor, aktiv køling med en enkelt blæser passer i tætte workstations...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: PNY
Kategori: Professionelle grafikkort
Artikel nr.: VCNRTX6000ADA-PB
EAN: 3536403392635
Varenr.: 5011367965

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PNY RTX 6000 Ada Full Box - 48GB GDDR6 RAM - Grafikkort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PNY RTX 6000 Ada Full Box - 48GB GDDR6 RAM - Grafikkort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK63.776 kr63.776 krKøb
2Proshop DK63.819 kr63.819 krKøb
3Dustin DK70.619 kr70.705,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for PNY RTX 6000 Ada Full Box - 48GB GDDR6 RAM - Grafikkort

PriceData har fulgt prisen på PNY RTX 6000 Ada Full Box - 48GB GDDR6 RAM - Grafikkort i 165 dage. Laveste pris i perioden er 54.530 kr (registreret d. 7. februar 2026), højeste er 68.655 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 59.610 kr.

Den nuværende pris på 63.776 kr er 7% over normalprisen. Prisen er steget 13% den seneste måned. Der er registreret 30 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 55 prisændringer for PNY RTX 6000 Ada Full Box - 48GB GDDR6 RAM - Grafikkort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 55 prisændringer for PNY RTX 6000 Ada Full Box - 48GB GDDR6 RAM - Grafikkort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 202663.776 kr14 kr (0%)
1. jun. 202663.762 kr48 kr (0%)
31. maj 202663.810 kr109 kr (0%)
30. maj 202663.701 kr179 kr (0%)
29. maj 202663.522 kr3.798 kr (6%)
23. maj 202659.724 kr61 kr (0%)
22. maj 202659.785 kr179 kr (0%)
21. maj 202659.964 kr7.457 kr (11%)
20. maj 202667.421 kr7.746 kr (13%)
14. maj 202659.675 kr746 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret