Gå til hovedindhold

PNY RTX 6000 Ada Small Box - 48GB GDDR6 RAM - Grafikkort

PNYVideokort og -adaptereEAN: 3536403392680
Pris fra 58.582 krtil 69.369 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 10.787 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 55.804 kr 2. maj

Sammenlign priser på PNY RTX 6000 Ada Small Box - 48GB GDDR6 RAM - Grafikkort og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 58582 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
NVIDIA NVIDIA RTX 6000 Ada 48GB GDDR6 SDRAM
58.582 kr
Til butik
NVIDIA NVIDIA RTX 6000 Ada 48GB GDDR6 SDRAM billede

Produktinformation

NVIDIA RTX 6000 Ada - Grafikkort - NVIDIA RTX 6000 Ada - 48 GB GDDR6 - PCIe 4.0 x16 - 4 x DisplayPort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: VCNRTX6000ADA-SB
EAN: 3536403392680
Varenr.: 1000844621
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PNY RTX 6000 Ada Small Box - 48GB GDDR6 RAM - Grafikkort
58.643 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Pny Nvidia Rtx 6000 Ada Oem 48gb
69.369 kr
Til butik
Pny Nvidia Rtx 6000 Ada Oem 48gb billede

Produktinformation

18 176 CUDA-kerner accelererer renderings- og beregningsopgaver 48 GB GDDR6 og 384-bit bus håndterer store datasæt og scener Fire DisplayPort 1.4-udgange understøtter omfattende opsætninger med flere sk��rme PCIe 4.0-grænseflade med aktiv blæser holder dataflowet kørende i moderne systemer Kort i halv højde og halv længde passer i kompakte arbejdsstationer...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: PNY
Kategori: Professionelle grafikkort
Artikel nr.: VCNRTX6000ADA-SB
EAN: 3536403392680
Varenr.: 5011368026

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PNY RTX 6000 Ada Small Box - 48GB GDDR6 RAM - Grafikkort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PNY RTX 6000 Ada Small Box - 48GB GDDR6 RAM - Grafikkort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK58.582 kr58.582 krKøb
2Proshop DK58.643 kr58.643 krKøb
3Dustin DK69.369 kr69.455,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for PNY RTX 6000 Ada Small Box - 48GB GDDR6 RAM - Grafikkort

PriceData har fulgt prisen på PNY RTX 6000 Ada Small Box - 48GB GDDR6 RAM - Grafikkort i 179 dage. Laveste pris i perioden er 53.869 kr (registreret d. 21. januar 2026), højeste er 62.034 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 57.870 kr.

Den nuværende pris på 58.582 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 36 prisfald og 41 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 78 prisændringer for PNY RTX 6000 Ada Small Box - 48GB GDDR6 RAM - Grafikkort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 78 prisændringer for PNY RTX 6000 Ada Small Box - 48GB GDDR6 RAM - Grafikkort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 202658.582 kr1 kr (0%)
24. maj 202658.583 kr61 kr (0%)
23. maj 202658.644 kr93 kr (0%)
22. maj 202658.737 kr61 kr (0%)
21. maj 202658.798 kr3.236 kr (5%)
20. maj 202662.034 kr1.974 kr (3%)
18. maj 202660.060 kr13 kr (0%)
17. maj 202660.047 kr39 kr (0%)
16. maj 202660.008 kr328 kr (1%)
15. maj 202659.680 kr51 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret