Gå til hovedindhold

PNY RTX PRO 6000 Blackwell Workstation (Retail) - 96GB GDDR7 RAM - Grafikkort

PNYVideokort og -adaptereEAN: 3536403403324
Pris fra 98.962 krtil 118.119 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 19.157 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 77.802 kr 26. apr.

Sammenlign priser på PNY RTX PRO 6000 Blackwell Workstation (Retail) - 96GB GDDR7 RAM - Grafikkort og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 98962 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
NVIDIA NVIDIA RTX PRO 6000 Blackwell 96GB GDDR7 SDRAM
98.962 kr
Til butik
NVIDIA NVIDIA RTX PRO 6000 Blackwell 96GB GDDR7 SDRAM billede

Produktinformation

NVIDIA RTX PRO 6000 Blackwell - Workstation Edition - grafikkort - RTX PRO 6000 Blackwell - 96 GB GDDR7 - PCIe 5.0 x16 - 4 x DisplayPort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: VCNRTXPRO6000-PB
EAN: 3536403403324
Varenr.: 1003273604
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PNY RTX PRO 6000 Blackwell Workstation (Retail) - 96GB GDDR7 RAM - Grafikkort
104.518 kr
Til butik
PNY RTX PRO 6000 Blackwell Workstation (Retail) - 96GB GDDR7 RAM - Grafikkort billede

Produktinformation

Grafikkort, NVIDIA RTX PRO 6000 Blackwell (Core clock 1590 MHz / Boost clock 2617 MHz), 24064 CUDA kerner, 96GB GDDR7 (ECC) (Memory clock 28 GHz) - 512-bit, PCI-Express 5.0 x16, 4 x DisplayPort 2.1a tilslutninger, 1 x 16-Pins strømstik, kortlængde: 304.8mm, PCI-Port bredde: 2 slots, NVIDIA Workstation fan køler, model nummer: VCNRTXPRO6000-PB...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: PNY
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: VCNRTXPRO6000-PB
EAN: 3536403403324
Varenr.: 3358571
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Pny Rtx Pro 6000 Blackwell Ws 96gb
118.119 kr
Til butik
Pny Rtx Pro 6000 Blackwell Ws 96gb billede

Produktinformation

96 GB GDDR7-hukommelse holder store modeller og teksturer hurtigt tilgængelige 24 064 CUDA-kerner og 4000 TOPS NPU accelererer AI og rendering Fire DisplayPort 2.1b-udgange understøtter op til fire 8K-skærme PCIe 5.0 x16 og 1x16-pins strøm sikrer gennemstrømning på arbejdsstationsniveau Aktiv køling med to blæsere og 2-slot design opretholder stabil ydelse...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: PNY
Kategori: Professionelle grafikkort
Artikel nr.: VCNRTXPRO6000-PB
EAN: 3536403403324
Varenr.: 5020058319

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PNY RTX PRO 6000 Blackwell Workstation (Retail) - 96GB GDDR7 RAM - Grafikkort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PNY RTX PRO 6000 Blackwell Workstation (Retail) - 96GB GDDR7 RAM - Grafikkort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK98.962 kr98.962 krKøb
2Proshop DK104.518 kr104.518 krKøb
3Dustin DK118.119 kr118.205,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for PNY RTX PRO 6000 Blackwell Workstation (Retail) - 96GB GDDR7 RAM - Grafikkort

PriceData har fulgt prisen på PNY RTX PRO 6000 Blackwell Workstation (Retail) - 96GB GDDR7 RAM - Grafikkort i 184 dage. Laveste pris i perioden er 66.749 kr (registreret d. 19. december 2025), højeste er 99.100 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 78.567 kr.

Den nuværende pris på 98.962 kr er 26% over normalprisen. Prisen er steget 25% den seneste måned. Der er registreret 42 prisfald og 31 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 72 prisændringer for PNY RTX PRO 6000 Blackwell Workstation (Retail) - 96GB GDDR7 RAM - Grafikkort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 72 prisændringer for PNY RTX PRO 6000 Blackwell Workstation (Retail) - 96GB GDDR7 RAM - Grafikkort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 202698.962 kr138 kr (0%)
22. maj 202699.100 kr4.545 kr (5%)
21. maj 202694.555 kr1.436 kr (2%)
20. maj 202693.119 kr14.691 kr (19%)
17. maj 202678.428 kr623 kr (1%)
13. maj 202677.805 kr313 kr (0%)
12. maj 202678.118 kr100 kr (0%)
11. maj 202678.218 kr17 kr (0%)
10. maj 202678.235 kr70 kr (0%)
9. maj 202678.305 kr84 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret