Gå til hovedindhold

PNY RTX PRO 6000 Blackwell Max-Q Workstation (Small Box) - 96GB GDDR7 RAM - Grafikkort

PNYVideokort og -adaptereEAN: 3536403403386
Pris fra 97.979 krtil 116.869 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 18.890 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 71.048 kr 28. apr.

Sammenlign priser på PNY RTX PRO 6000 Blackwell Max-Q Workstation (Small Box) - 96GB GDDR7 RAM - Grafikkort og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 97979 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
PNY RTX PRO 6000 Blackwell Max-Q 96Gb
97.979 kr
Til butik
PNY RTX PRO 6000 Blackwell Max-Q 96Gb billede

Produktinformation

PNY - Vcnrtxpro6000Mq-Sb - 96Gb - RTX Pro 6000 - Blackwell - Max-Q - Ws - 4x DP - Smallbox

Produktspecifikationer

Artikel nr.: VCNRTXPRO6000MQ-SB
EAN: 3536403403386
Varenr.: 1003272755
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PNY RTX PRO 6000 Blackwell Max-Q Workstation (Small Box) - 96GB GDDR7 RAM - Grafikkort
103.728 kr
Til butik
PNY RTX PRO 6000 Blackwell Max-Q Workstation (Small Box) - 96GB GDDR7 RAM - Grafikkort billede

Produktinformation

Grafikkort, NVIDIA RTX PRO 6000 Blackwell (Core clock 1590 MHz / Boost clock 2617 MHz), 24064 CUDA kerner, 96GB GDDR7 (ECC) (Memory clock 28 GHz) - 512-bit, PCI-Express 5.0 x16, 4 x DisplayPort 2.1a tilslutninger, 1 x 16-Pins strømstik, kortlængde: 266.7mm, PCI-Port bredde: 2 slots, NVIDIA blower fan køler, model nummer: VCNRTXPRO6000MQ-SB...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: PNY
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: VCNRTXPRO6000MQ-SB
EAN: 3536403403386
Varenr.: 3358569
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Pny Rtx Pro 6000 Blackwell Max-q Ws Oem 96gb
116.869 kr
Til butik
Pny Rtx Pro 6000 Blackwell Max-q Ws Oem 96gb billede

Produktinformation

96 GB GDDR7-hukommelse håndterer store datasæt og arbejdsgange med flere applikationer 24.064 CUDA-kerner fremskynder rendering og beregningsintensive opgaver PCIe 5.0 x16 og 1 792 GB/s hukommelsesbåndbredde reducerer flaskehalse Fire DisplayPort 2.1b-udgange understøtter op til 7 680 x 4 320 pixel NPU-ydeevne op til 3 511 TOPs øger hastigheden af AI-inferens på enheden...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: PNY
Kategori: Professionelle grafikkort
Artikel nr.: VCNRTXPRO6000MQ-SB
EAN: 3536403403386
Varenr.: 5020058322

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PNY RTX PRO 6000 Blackwell Max-Q Workstation (Small Box) - 96GB GDDR7 RAM - Grafikkort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PNY RTX PRO 6000 Blackwell Max-Q Workstation (Small Box) - 96GB GDDR7 RAM - Grafikkort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK97.979 kr97.979 krKøb
2Proshop DK103.728 kr103.728 krKøb
3Dustin DK116.869 kr116.955,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for PNY RTX PRO 6000 Blackwell Max-Q Workstation (Small Box) - 96GB GDDR7 RAM - Grafikkort

PriceData har fulgt prisen på PNY RTX PRO 6000 Blackwell Max-Q Workstation (Small Box) - 96GB GDDR7 RAM - Grafikkort i 182 dage. Laveste pris i perioden er 64.200 kr (registreret d. 13. december 2025), højeste er 97.979 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 73.789 kr.

Den nuværende pris på 97.979 kr er 33% over normalprisen. Prisen er steget 38% den seneste måned. Der er registreret 42 prisfald og 41 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 83 prisændringer for PNY RTX PRO 6000 Blackwell Max-Q Workstation (Small Box) - 96GB GDDR7 RAM - Grafikkort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 83 prisændringer for PNY RTX PRO 6000 Blackwell Max-Q Workstation (Small Box) - 96GB GDDR7 RAM - Grafikkort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 202697.979 kr860 kr (1%)
22. maj 202697.119 kr15.892 kr (20%)
21. maj 202681.227 kr3.908 kr (5%)
20. maj 202677.319 kr359 kr (0%)
18. maj 202676.960 kr78 kr (0%)
17. maj 202677.038 kr244 kr (0%)
16. maj 202677.282 kr305 kr (0%)
15. maj 202677.587 kr244 kr (0%)
14. maj 202677.831 kr1.931 kr (2%)
13. maj 202679.762 kr2.772 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret