Gå til hovedindhold

Philips 3000X Series X3051 - Shaver - trådløs - intens sort

PhilipsPersonlig pleje27 PowerCut-knive og 4D Flex-hovederDaglig barbering for mændEAN: 8720689019019

Philips 3000X Series X3051 barbermaskine med 27 PowerCut-knive, 4D Flex-hoveder og 45 minutters trådløs barbering. Ideel til våd og tør brug. Læs mere

Pris fra 374 krtil 729 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 355 kr (49% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 347 kr 16. apr.

Sammenlign priser på Philips 3000X Series X3051 - Shaver - trådløs - intens sort og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 374 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips 3000X Series X3051 - Shaver - trådløs - intens sort
374 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips 3000X Series X3051 Barbermaskine Sort
395 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Barbermaskine X3051/00
433 kr
Til butik
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Philips X3051/00 Elektrisk shaver til våd og tør barbering
449 kr
Til butik
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Philips X3051/00 Barbermaskine
449 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Philips Rakapparat X3051/00
-25%454 kr
Før 609 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Philips Series 3000X X3051 barbermaskine - sort (våd/tør)
-27%479 kr
Før 659 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Philips Series 3000X X3051 barbermaskine - sort (våd/tør)
-27%499 kr
Før 679 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips 3000X Series X3051 Barbermaskine Sort
519 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Barbermaskine X3051/00
729 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips 3000X Series X3051 - Shaver - trådløs - intens sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips 3000X Series X3051 - Shaver - trådløs - intens sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK374 kr413 krKøb
2CompuMail DK395 kr395 krKøb
3Proshop DK433 kr472 krKøb
4Butik24 DK449 kr488 krKøb
5Av-Cables DK449 kr449 krKøb
6Teknikproffset DK454 kr503 krKøb
7Boligcenter DK479 kr479 krKøb
8Vivas DK499 kr568 krKøb
9Ultrashop519 kr519 krKøb
10Estore DK729 kr729 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Philips 3000X Series X3051 Barbermaskine

Philips

Philips 3000X Series X3051 barbermaskine med 27 PowerCut-knive, 4D Flex-hoveder og 45 minutters trådløs barbering. Ideel til våd og tør brug.

• elektrisk barbermaskine
• våd barbering
• tør barbering
• Philips shaver
• PowerCut knive
• 4D hoveder
• vandtæt barbermaskine
• trådløs barbering
• Daglig barbering for mænd
• 27 PowerCut-knive og 4D Flex-hoveder

Beskrivelse

Philips 3000X Series X3051 er en avanceret elektrisk barbermaskine designet til behagelig og effektiv barbering. Med 27 selvslibende PowerCut-knive i kirurgisk stål sikrer den en konsekvent tæt barbering hver gang. De fleksible 4D Flex-hoveder tilpasser sig ansigtets konturer med 360° rotation for optimal komfort og beskyttelse mod rifter. SkinProtect-teknologien gør den egnet til både våd og tør barbering, mens IPX7-certificeringen tillader brug under bruser. Det ergonomiske design og 45 minutters batterilevetid efter kun 1 times opladning gør den perfekt til daglig brug. Pop-up-trimmeren håndterer bakkenbarter og overskæg præcist.

Specifikationer

Hoveder:4D Flex-hoveder med 360° rotation
Materiale:Kirurgisk stål klinger
Vandtæthed:IPX7 vandtæt certificering
Opladningstid:1 time fuld opladning
Batterilevetid:45 minutter trådløs barbering
Pop-up trimmer:Til bakkenbarter og overskæg
PowerCut-knive:27 selvslibende knive i kirurgisk stål
Batteriteknologi:NiMH batteri

Ofte stillede spørgsmål5 spørgsmål

Kan barbermaskinen bruges under bruser?

Ja, Philips 3000X Series X3051 har IPX7 vandtæt certificering, så den kan sikkert bruges under bruser eller vaskes under rindende vand.

Hvor lang tid holder batteriet?

Batteriet giver op til 45 minutters trådløs barbering efter kun 1 times opladning. Der er også batteriindikator som viser opladningsstatus.

Hvad er forskellen på våd og tør barbering?

Du kan bruge barbermaskinen direkte på tør hud eller med barberskum/gel for en endnu blødere oplevelse. 4D Flex-hovederne tilpasser sig begge metoder.

Skal knivene skiftes ofte?

PowerCut-knivene er selvslibende og fremstillet af kirurgisk stål, så de bevarer skarpheden i op til 2 år ved normal brug.

Hvilke reservedele er kompatible?

Barbermaskinen er kompatibel med SH30 reservehoveder, som kan købes separat når de skal skiftes.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips 3000X Series X3051 - Shaver - trådløs - intens sort

PriceData har fulgt prisen på Philips 3000X Series X3051 - Shaver - trådløs - intens sort i 168 dage. Laveste pris i perioden er 347 kr (registreret d. 16. april 2026), højeste er 448 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 402 kr.

Den nuværende pris på 374 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 63 prisfald og 26 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Philips 3000X Series X3051 - Shaver - trådløs - intens sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Philips 3000X Series X3051 - Shaver - trådløs - intens sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026374 kr3 kr (1%)
29. maj 2026371 kr4 kr (1%)
27. maj 2026375 kr4 kr (1%)
26. maj 2026379 kr4 kr (1%)
25. maj 2026383 kr4 kr (1%)
24. maj 2026387 kr3 kr (1%)
23. maj 2026390 kr19 kr (5%)
22. maj 2026371 kr3 kr (1%)
21. maj 2026374 kr3 kr (1%)
20. maj 2026371 kr4 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret